Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 932

    Prijavi adminu

    BikMik

    NPelica

    Korni znači i kod tebe veselo🙈 leti to vrijeme bome .. malo bi da uspori 😅
    Što se hripavca tiče, neću se cijepiti.. rodit ćemo u ljeto, do tada smatram da ga neće biti u velikim razmjerima.. a ti?
    Hvala curke🥰
    Ma nikako se sastaviti i složit poruku.. jos se odjavila nekako, ne sjetim se šifre, i tako.. pregnancy brain😅 uskoro ćete sve to osjetit🩷☺️
    Netko je pisao da će popit pivicu za nas koje ne možemo. Čini mi se BikMik, bilježim se na listu 🙈 molim te neka bude ladna i rosna☺️
    ..
    Sretno svima , dobre berbe, dobar party u labu 🩷🥰 sretno u postupcima 🤞☀️🩷

    Rado, primljeno na listi 😎✌️


    Za mene pojedi jednu sočnu bosansku baklavu 🤤, ne onu tursku suhu 🤭. Nisam toliki ljubitelj slatkog ali baklavu ne odbijam 🤭

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/2020 gonal 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/2021 gonal 13js ET 2bc❌️
    FET 03/2021 2bc❌️
    3.Ivf 06/ 2021 pergoveris/gonal 14js ET 1bc❌️
    FET 01/2022 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/2022 Ovaleap 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/2022 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/2023 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility Gonal/Menopur 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 503

    Prijavi adminu

    Giselle sretno da ih se sto vise oplodi🍀

    Sani❤️❤️

    💃🏻'91 | PCOS (anovulatorni ciklusi) | AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    🕺🏻'86 | oligozoospermia
    🏩 Repromed
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - Suprecur + Ovaleap | 11 oocita | 10 oplođenih (ICSI) | 🐣 SET | 1 ❄️ | Cyclogest + Prolutex | 9dnt β 262 | 11dnt β 769

  • Avatar Simbalija

    Simbalija

    Broj poruka: 1178

    Prijavi adminu

    Samo bih se nadovezala na Sani i rekla da se može napraviti i ogtt sa IR ako niste. Glukoza zna biti ok, a inzulin skakati.
    Što se tiče kariograma, većinom dođu uredni, a ako ne dođu svejedno ne znače da neće doći do zdrave bebe. 

    Cure sretno u postupcima! 😊

    👩🏻33 🧔🏼34 👶🏻 4
    MTHFR homo, PAI 4G/5G heterozigot
    Kariogrami uredni, MM 01/24 astenozoospermija
    AMH 1,71 ng/ml, ostali nalazi ok
    12/22 blighed ovum 💔
    07/23 missed abortium 💔
    11/23 blighed ovum 💔
    2/24 konzultacije KBC_Ri —03/24 histeroskopija

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 503

    Prijavi adminu

    Sani, sto se tice pretraga: Vitamin D je bio 120 + suplementiram sa D vitalom, DheaS je bila blizu donje granice, suplementiram, sad je blizu gornje. Mada dr R ne vjeruje u sve to… Rekao mi je doslovno za dheu: “nitko ne zna cemu taj hormon sluzi. Kao za mladost, ali nije to znanstveno dokazano. Ako ne ide na uputnicu, ne vjerujem toma. U Americi je dosta jako trziste suplementa i svasta podvaljuju. A vi zene koje pokusavate ostati trudne ste najlaksa meta”.
    Zeljezo i feritin nisam vec neko vrijeme vadila, ali prije godinu dana je bilo uredno.
    TSH i ft4 su mi isto uredni.. Dr R je dao samo vaditi ta dva.
    Inace endokrinologinja dr Herman je rekla da ovi ostali hormoni i antitijela stitnjace nisu potrebna za vaditi (?!) samo TSH uz ft$ jer je tada najprecizniji….
    Trombofiliju ne znam jesam li ikada vadila…

    Kako god, imati cu sve na umu za ubuduce ali se nadam da mi nece trebati….

    Dr R je rekao da mozda je takav ciklus losih js bio…
    Svakako bi bili pametniji svi nakon nekoliko postupaka…

    Inace, krivo mi je sto me dr Stanic toliko izbedirao kako je ocekivamo barem 4-5 odlicnih blastica, statisticki, s obzirom na dob , nalaze i sve..
    Covjek me doslovno ubio u pojam netom pred SET i to mi je bas krivo🥺 Jos sam pod dojmom svega… Nekako i lose spavam…
    Nadam se da nece sve negativno utjecati na mrvu i da ce se ipak odluciti primiti i ostati 🤞🏻

    💃🏻'91 | PCOS (anovulatorni ciklusi) | AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    🕺🏻'86 | oligozoospermia
    🏩 Repromed
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - Suprecur + Ovaleap | 11 oocita | 10 oplođenih (ICSI) | 🐣 SET | 1 ❄️ | Cyclogest + Prolutex | 9dnt β 262 | 11dnt β 769

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 879

    Prijavi adminu

    Ivy19, sretno 🤞🥰
    Saniii, ❤️
    Stela, dobro sam, hvala na pitanju ❤️ jedno vrijeme sam imala teške glavobolje svakodnevno, ali srećom to se stabiliziralo.. psihički sam ponekad dobro, ponekad lošije, ali to je razumljivo..pokušavam se okupirati svakako, samo da ne mislim previše. U glavi mi je često misao genetičarke koja mi je rekla ili ćete imati spontani ili će dijete imati D. sindrom. I onda si mislim oke, trudnoća teče u redu, znači li to automatski da beba ima Down.. ali brzo se vratim pozitivnijem razmišljanju jer sam detaljno istražila što moja translokacija znači, nisu spontani i Down jedine dvije opcije.. inače ne volim ublažavanje situacije i drago mi je kad su doktori brutalno iskreni, ali daj ženo nabroji mi onda i ostale opcije, ne samo one najgore.
    Drage žene oprostite na ovako malo podužem i turobnom postu, morala sam se malo ispuhati..
    Grlim sve 🫂🫂🫂🫂

    👱‍♀️ 1991., AMH 4.6,visok FSH, Kariogram: Robertsonova translokacija 21;22 🧑 1988. OAT, Kariogram: uredan; Pokušavamo-9/20
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - ❌️
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - ❌️
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 ❌️
    3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 ❌️
    5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 ❌️
    7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 ❌️
    1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt ➕️➡️beta 13.dnt 429.5➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️čekanje amniocenteze ⏳️🙏
    …Believe you can, and you're halfway there…

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 503

    Prijavi adminu

    Jurky ne mogu uopce zamisliti kroz sta prolazis i vidim da se dobro drzis.. Jos malo pa cete sve saznati i nadam se da ce sve biti u savrsenom redu…
    Za izjavu geneticarke nemam rijeci… To je jednostavno prebrutalno… bez empatije i osjecaja i svakako se ne bi nitko smio odnositi tako generalno prema pacijentima, a kamoli ne prema trudnici….
    Saljem ti svu pozitivnu energiju i zagrljaje i nadam se pozitivnom ishodu za vas i vasu bebicu… Drzi se❤️❤️

    💃🏻'91 | PCOS (anovulatorni ciklusi) | AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    🕺🏻'86 | oligozoospermia
    🏩 Repromed
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - Suprecur + Ovaleap | 11 oocita | 10 oplođenih (ICSI) | 🐣 SET | 1 ❄️ | Cyclogest + Prolutex | 9dnt β 262 | 11dnt β 769

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1131

    Prijavi adminu

    Sani hvala ti na odgovoru! Meni je ovo super, ti si kao online doktorica😂❤️ ja cu traziti da napravimo kariograme, znam da ce doktor vrtiti ocima i negodovati, ali cu ja biti mirnija. Luftam se jos par dana i onda se bacam na promjenu prehrane, mozda i to pomogne. Iako je moja kilaza dobra, moja prehrana niiiije bas idealna🙈 taman imam 3 mjeseca do stimulacije.
    Doduse, mozda uspije i ovaj prirodnjak, ali u to se ne pouzdam bas previse😅 mozda i bolje pa me (daj Boze!) iznenadi pozitivan ishod.

    👱🏻‍♀️31 🧔🏻‍♂️32
    Papa, brisevi, spolni hormoni, prohodnost jajovoda - sve uredno
    AMH 17
    Spermiogram - uredan

    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    2&3/24 IUI ❌
    4/24 IVF 🤞🏻 (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌

  • Avatar Giselle

    Giselle

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    wildflower

    Sani, sto se tice pretraga: Vitamin D je bio 120 + suplementiram sa D vitalom, DheaS je bila blizu donje granice, suplementiram, sad je blizu gornje. Mada dr R ne vjeruje u sve to… Rekao mi je doslovno za dheu: “nitko ne zna cemu taj hormon sluzi. Kao za mladost, ali nije to znanstveno dokazano. Ako ne ide na uputnicu, ne vjerujem toma. U Americi je dosta jako trziste suplementa i svasta podvaljuju. A vi zene koje pokusavate ostati trudne ste najlaksa meta”.
    Zeljezo i feritin nisam vec neko vrijeme vadila, ali prije godinu dana je bilo uredno.
    TSH i ft4 su mi isto uredni.. Dr R je dao samo vaditi ta dva.
    Inace endokrinologinja dr Herman je rekla da ovi ostali hormoni i antitijela stitnjace nisu potrebna za vaditi (?!) samo TSH uz ft$ jer je tada najprecizniji….
    Trombofiliju ne znam jesam li ikada vadila…

    Kako god, imati cu sve na umu za ubuduce ali se nadam da mi nece trebati….

    Dr R je rekao da mozda je takav ciklus losih js bio…
    Svakako bi bili pametniji svi nakon nekoliko postupaka…

    Inace, krivo mi je sto me dr Stanic toliko izbedirao kako je ocekivamo barem 4-5 odlicnih blastica, statisticki, s obzirom na dob , nalaze i sve..
    Covjek me doslovno ubio u pojam netom pred SET i to mi je bas krivo🥺 Jos sam pod dojmom svega… Nekako i lose spavam…
    Nadam se da nece sve negativno utjecati na mrvu i da ce se ipak odluciti primiti i ostati🤞🏻


    Vjerujem da te to izbediralo i znam da to i sama znaš, ali stvarno probaj se ne opterećivati s time.. Ne možeš ništa promijeniti ,a samu sebe ubijaš u pojam .. Na kraju krajeva bitno je da je ta jedna dobra. I držim fige da ta mrvica ostane.. Probaj se s nečim zaokupirati,  znam da je teško, ali probaj usmjeriti energiju na mrvu koja je sad u tebi, pusti ono što se nije dogodilo.. ❤️❤️❤️

    👩37 god
    👨42 god
    Svi nalazi uredni
    Pokušavamo od 9.mj 2022.
    Poliklinika Repromed
    5.4.Suprecur sprej
    13.4. Pergoveris
    25.4 aspiracija
    30.4.transfer

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 503

    Prijavi adminu

    Giselle

    wildflower

    Sani, sto se tice pretraga: Vitamin D je bio 120 + suplementiram sa D vitalom, DheaS je bila blizu donje granice, suplementiram, sad je blizu gornje. Mada dr R ne vjeruje u sve to… Rekao mi je doslovno za dheu: “nitko ne zna cemu taj hormon sluzi. Kao za mladost, ali nije to znanstveno dokazano. Ako ne ide na uputnicu, ne vjerujem toma. U Americi je dosta jako trziste suplementa i svasta podvaljuju. A vi zene koje pokusavate ostati trudne ste najlaksa meta”.
    Zeljezo i feritin nisam vec neko vrijeme vadila, ali prije godinu dana je bilo uredno.
    TSH i ft4 su mi isto uredni.. Dr R je dao samo vaditi ta dva.
    Inace endokrinologinja dr Herman je rekla da ovi ostali hormoni i antitijela stitnjace nisu potrebna za vaditi (?!) samo TSH uz ft$ jer je tada najprecizniji….
    Trombofiliju ne znam jesam li ikada vadila…

    Kako god, imati cu sve na umu za ubuduce ali se nadam da mi nece trebati….

    Dr R je rekao da mozda je takav ciklus losih js bio…
    Svakako bi bili pametniji svi nakon nekoliko postupaka…

    Inace, krivo mi je sto me dr Stanic toliko izbedirao kako je ocekivamo barem 4-5 odlicnih blastica, statisticki, s obzirom na dob , nalaze i sve..
    Covjek me doslovno ubio u pojam netom pred SET i to mi je bas krivo🥺 Jos sam pod dojmom svega… Nekako i lose spavam…
    Nadam se da nece sve negativno utjecati na mrvu i da ce se ipak odluciti primiti i ostati🤞🏻

    Vjerujem da te to izbediralo i znam da to i sama znaš, ali stvarno probaj se ne opterećivati s time.. Ne možeš ništa promijeniti ,a samu sebe ubijaš u pojam .. Na kraju krajeva bitno je da je ta jedna dobra. I držim fige da ta mrvica ostane.. Probaj se s nečim zaokupirati, znam da je teško, ali probaj usmjeriti energiju na mrvu koja je sad u tebi, pusti ono što se nije dogodilo.. ❤️❤️❤️


    ❤️🥹 hvala ti draga Giselle
    Ti nas obavijestavaj kako napreduju vase mrve

    Kako si ti? Kako ti je prosla aspiracija?
    Evo ja danas, 7 dana nakon, mogu reci da vise ne osjecam onaj neki pritisak oko jajnika kada idem sjesti na stolicu….

    💃🏻'91 | PCOS (anovulatorni ciklusi) | AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    🕺🏻'86 | oligozoospermia
    🏩 Repromed
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - Suprecur + Ovaleap | 11 oocita | 10 oplođenih (ICSI) | 🐣 SET | 1 ❄️ | Cyclogest + Prolutex | 9dnt β 262 | 11dnt β 769

  • BikMik

    Broj poruka: 772

    Prijavi adminu

    Saniii

    BikMik

    NPelica

    Korni znači i kod tebe veselo🙈 leti to vrijeme bome .. malo bi da uspori 😅
    Što se hripavca tiče, neću se cijepiti.. rodit ćemo u ljeto, do tada smatram da ga neće biti u velikim razmjerima.. a ti?
    Hvala curke🥰
    Ma nikako se sastaviti i složit poruku.. jos se odjavila nekako, ne sjetim se šifre, i tako.. pregnancy brain😅 uskoro ćete sve to osjetit🩷☺️
    Netko je pisao da će popit pivicu za nas koje ne možemo. Čini mi se BikMik, bilježim se na listu 🙈 molim te neka bude ladna i rosna☺️
    ..
    Sretno svima , dobre berbe, dobar party u labu 🩷🥰 sretno u postupcima 🤞☀️🩷

    Rado, primljeno na listi 😎✌️

    Za mene pojedi jednu sočnu bosansku baklavu 🤤, ne onu tursku suhu 🤭. Nisam toliki ljubitelj slatkog ali baklavu ne odbijam 🤭


    Ovo tek ne odbijam, sve cu jesti i piti sta sam se mjesecima suzdrzavala zbog postupka, sad mi je do*izdilo, da izvinete 😅😎 Samo narucujte 😂

    TTC 08/2021
    👰32 🤵34
    Biohemijska trudnoca 10/22

    MTHFR i PAI Alel 2 defektni, Utrogestan 200mg zbog manjka prg

    Pozitivan test 28.1. 9-10DPO
    Missed abortion 11ttc 03/23
    09/23 muz normo, oligoasthenozoospermija 11/23, normo 03/24
    11/23 HSG, sve prohodno; stoperica ❌
    01/24 Uklanjanje ciste, oktrivena pocetna endometr. i oktlonjena, sve ostalo ok
    03/24 prvi postpak ICSI (Puregon, Granillex, Ovitrelle, Cyclogest) 18js, 7 oplodjenih 01.04. ET ❌
    04/24 FET ⌛

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.