Rodiljne i porodiljne naknade

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • tjagusic

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Bokić! imam pitanje i naravno ne znam gdje ga postaviti pa me evo ovdje… Mama sam jednog mališana od tri godine i sada u svibnju očekujem (navodno) djevojčicu. U prvoj trudnoći sam bila nezaposlena kao i suprug pa nisam imala ovakve brige, ali sada je hvala Bogu drugačije! nije mi jasan ovaj dio sa naknadama prije poroda vezano uz radni staž. od 01.01.2013 sam u stalnom radnom odnosu, ali mi je otvoreno bolovanje zbog komplikacija u trudnoći od 01.10. 2013. Moje me radno mjesto čeka, ali ne razumijem dali imam pravo na puni iznos rodiljne naknade ili mi se komplikacije ne računaju pod staž… Molim Vas ako netko ima iskustva sa tim da mi pomogne…

    mama trogodišnjaka i uskoro malene štruce… ima puuuno pitanja, a možda i koji odgovor za nekoga :)

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    tjagusic


    Bokić! imam pitanje i naravno ne znam gdje ga postaviti pa me evo ovdje… Mama sam jednog mališana od tri godine i sada u svibnju očekujem (navodno) djevojčicu. U prvoj trudnoći sam bila nezaposlena kao i suprug pa nisam imala ovakve brige, ali sada je hvala Bogu drugačije! nije mi jasan ovaj dio sa naknadama prije poroda vezano uz radni staž. od 01.01.2013 sam u stalnom radnom odnosu, ali mi je otvoreno bolovanje zbog komplikacija u trudnoći od 01.10. 2013. Moje me radno mjesto čeka, ali ne razumijem dali imam pravo na puni iznos rodiljne naknade ili mi se komplikacije ne računaju pod staž… Molim Vas ako netko ima iskustva sa tim da mi pomogne…

    Ako si i dalje u radnom odnosu, naravno da ti komplikacije idu u radni staz. To je bolovanje, kao i svako drugo.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • tjagusic

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    znam, to mi je jasno, u radnu knjižicu se isto piše kao i odrađeni dan ili GO ili bolovanje iz drugih razloga, ali mi neki govore da ako je bolovanje otvoreno radi komplikacija u trudnoći prije navršenih 12 mjeseci radnog staža da nemam pravo na punu naknadu nego polovicu osnovice. surfam i dalje i sve me više zbunjuju umjesto da negdje jasno piše… živjela birokracija i naši divni zakoni…

    mama trogodišnjaka i uskoro malene štruce… ima puuuno pitanja, a možda i koji odgovor za nekoga :)

  • Avatar chocolate

    chocolate

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    A koliko si bila zaposlena prije nego i dobila stalni posao?

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Bezveze, tak uzimaju prosjek zadnjih 6 mjeseci, tak da mislim da nije bitno kak dugo si i na kakav ugovor zaposlena

  • Avatar chocolate

    chocolate

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    Meni su uzeli godišnji prosjek plaća tako da kad rodim navodno ne trebam opet dolaziti u firmu radi porodiljnog. Bar su mi tko rekli. A sasvim je nebitno jeli stalni posao ili ne..

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Zadnje papire predaješ ono oko 40 dana prije očekivanog poroda i od tad počne teć porodiljni. Tad nosiš obračun zadnjih 6 mjeseci, bila ti na održavanju trudnoće ili ne, ako nisi radila tih 6 mjeseci, oni pišu 0, a uzima se prosjek od dobivenog bolovanja. Isto tako ti izračunaju kolko dobivaš drugih 6 mjeseci. Tak da ti ljudi kod tebe u zdravstvenom nemaju pojma!!!

  • Avatar chocolate

    chocolate

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    Tek mi sad nije ništa jasno..  to za predavanje 45 dana prije termina znam, sad mi nije jasno s obzirom da sam na od rvog dana trudnoće na bolovanju, u prosjek tih 6 mjeseci jel mi ulazi ovo dok sam na bolovanju ili 6 mjeseci prije početka bolovanja?

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    chocolate


    Tek mi sad nije ništa jasno..  to za predavanje 45 dana prije termina znam, sad mi nije jasno s obzirom da sam na od rvog dana trudnoće na bolovanju, u prosjek tih 6 mjeseci jel mi ulazi ovo dok sam na bolovanju ili 6 mjeseci prije početka bolovanja?

    Ip obrazac predajes samo jednom, ako si ga predala, a jesi, za komplikacije, ne predajes ga kada otvaras porodiljni nego na osnovu njega dobivas porodiljnu naknadu.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    tjagusic


    znam, to mi je jasno, u radnu knjižicu se isto piše kao i odrađeni dan ili GO ili bolovanje iz drugih razloga, ali mi neki govore da ako je bolovanje otvoreno radi komplikacija u trudnoći prije navršenih 12 mjeseci radnog staža da nemam pravo na punu naknadu nego polovicu osnovice. surfam i dalje i sve me više zbunjuju umjesto da negdje jasno piše… živjela birokracija i naši divni zakoni…

    Iskreno nisam sigurna kako je s porodiljnim, znam da je pravilo za komplikacije da imas pravo na punu naknadu, ako imas 12 mjeseci staza u komadu ili 18 mjeseci s prekidima u zadnjih 2 godine. Pretpostavljam da isto vrijedi i za porodiljni, ali nisam sigurna i to ti je najbolje nazvati u Hzzo i pitati. Da li je ugovor na neodredjeno ili odredjeno vrijeme nije vazno, vazno je da trenutno jesi pod vazecim ugovorom.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.