dojenje na zahtjev

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    MarijaŠ


    Dojim svoga sina na zahtjev, znaci kad god da traži. Preko dana ga budim ukoliko prođe vise od 3h između dva obroka, prema preporuci iz bolnice i patronazne sestre. Danas je star 23 dana. Kada je pravi trenutak da prestanem sa tim budenjima? Nekad mi ga je zbilja zao buditi jer tako lijepo spava…

    ako lijepo napredujete na težini, a vjerujem da da, nema potreba da ga budiš preko dana, kao ni po noći..

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    mmama


    MarijaŠ


    Dojim svoga sina na zahtjev, znaci kad god da traži. Preko dana ga budim ukoliko prođe vise od 3h između dva obroka, prema preporuci iz bolnice i patronazne sestre. Danas je star 23 dana. Kada je pravi trenutak da prestanem sa tim budenjima? Nekad mi ga je zbilja zao buditi jer tako lijepo spava…
    ako lijepo napredujete na težini, a vjerujem da da, nema potreba da ga budiš preko dana, kao ni po noći..

    Kako sam nesigurna oko svega, sačekati cu kontrolu za 2 tjedna kod pedijatrice pa cu vijeti koliko smo napredovali… Ne bude to često da ga moram probuditi, najčešće se on sam budi vec nakon nekih 2,5h… Ok, hvala ti draga na odgovoru!

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    Cure,ja sam kreirala ovu temu prije malo vise od mjesec dana.dojimo i dobili smo oko 1600g u mjesec dana.pisem,eto da se malo izjadam.mi i dalje mucimo muku.dojimo svakak.nekad svakih 5 minuta,nekad pola sata,a dok bog pomogne izdrzi bez cice duze od sat vremena.sve mame oko mene pricaju o tome kako im bebe jedu svaka 2-3sata,a ja se osjecam vec pomalo frustrirano jer zaista zudim za tim da ne hodam s cicom vani stalno.beban je prosao 2 mjeseca,a ja ne mogu ni do trgovine skoknut jer vristi akk pozeli sisat nekontrolirano.dudu nece.obozavam svoju bebu,ali ponekad gubim snagu. :-(

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Draga, točno znam o čemu pričaš… Imaš cicoovisnika i ne slušaj druge. Nemoj se zamarat time. Starija kćer je htjela dudu i bilo mi je puno lakše, a manja je bila isto tak non st na cici ko tvoj beban. Jednostavno izdrži jer nema druge. Probaj s različitim dudama, možda bude htio, jer tak će ti bit malo lakše.
    Moja cicoovisnica je stara 16 mjeseci, još noću cica, nekad i po 5 puta. Tak da znam kak ti je, nisam spavala već više od 3 godine :D
    O odlascima bez nje nekud da ni ne pričam jer me je sram, nisam mogla otić ni veću curu odbacit u vrtić, nije me bilo 20 min, a ona je htjela dobit živčani slom i baka s njom skupa…. Bude bolje….
    On je jednostavno takav. Ne zamaraj se s time kaj ti drugi pričaju, daj mu vremena da stvori neki ritam, probaj još s dudicom.. Sretno ;)

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    Ijoj..probala sam s tri dude…nista..napravi facu kao da bude povracanje pa mi ga zao siliti.nadam se da bude lakse kasnije jer ovo stvarno nije lako…bas sam danas rekla suprugu da zudim za tim da odem po kruh u trgovinu,a i to je nemoguce trenutno.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Jel hoće barem u kolica? Da si bar tak odmoriš?
    Veća je isto radila tak grimase, al sam joj u par navrata par dana davala dudu dok nije skužila kaj se radi s njom, pa ju je prihvatila. A imala je oko 6 tjedana. Al manja je dudu dudala par dana i ja se poveselila, tad je bila oko 4 i pol mjeseci stara, al nije više kasnije htjela… :( Eto, sad je opet cicala :D Prije sat i pol sam ju stavila spavat :D

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    Evo i mi cicamo.kakva kolica?samo dok cvrsto spava.ruke i nositi se,eventualno sjedalica ali treba stalnu animaciju.pricam,pjevam…svasta

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Medsr, dobro kaže missha imaš cicoovisnika i jednostavno se pomiri s time! To je ono o čemu smo i mi mame pričale, da dojenje nije tako jednostavno, da zahtjeva 24h dnevno, da nema odmora doslovce nikada, da nema spavanja, niš, niš i niš. Samo si podređena njemu i tako non stop predaha nema. Znam što prolaziš kao i većina cura koja te ovdje savjetuje, a neke još i uvijek doje. mogu ti samo reći kao utjehu doći će i vrijeme kad ćeš moći skoknut po kruh, kad ćeš moći nešto uraditi za sebe, ali treba vremena, još je malecki i cica mu je sve. Budi ponosna na sebe što mu se daješ u potpunosti i nagrada ti je ova kilaža koju spominješ, po tome se vidi koliko si truda uložila, i ja ti skipadm kapu. Bravo, izdrži draga, i samo hrabro naprijed, možeš ti to!

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    renata


    Medsr, dobro kaže missha imaš cicoovisnika i jednostavno se pomiri s time! To je ono o čemu smo i mi mame pričale, da dojenje nije tako jednostavno, da zahtjeva 24h dnevno, da nema odmora doslovce nikada, da nema spavanja, niš, niš i niš. Samo si podređena njemu i tako non stop predaha nema. Znam što prolaziš kao i većina cura koja te ovdje savjetuje, a neke još i uvijek doje. mogu ti samo reći kao utjehu doći će i vrijeme kad ćeš moći skoknut po kruh, kad ćeš moći nešto uraditi za sebe, ali treba vremena, još je malecki i cica mu je sve. Budi ponosna na sebe što mu se daješ u potpunosti i nagrada ti je ova kilaža koju spominješ, po tome se vidi koliko si truda uložila, i ja ti skipadm kapu. Bravo, izdrži draga, i samo hrabro naprijed, možeš ti to!

    Hvala.ovo mi beskrajno puno znaci…odmah mi je lakse i ne osjecam se ko pale sam na svijetu

  • Avatar ica3

    ica3

    Broj poruka: 82

    Prijavi adminu

    Takodjer imam jednog malog sisoljupca,malenu koja danas ima tocno dva mjeseca..kad je budna ako sat izdrzi bez cice-to je plafon..nitko osim tate je nemoze cuvati pod uvjetom da sam ja negdje u blizini-ako se ona sjeti cice..uzivam u nasem dojenju,iako mi nekad fali malo vremena samo za sebe,ali sam svjesna da sve brzo prodje..i kad vidim onaj osmjeh-nista vise nije vazno..bit ce vremena i za ispeglanu kosu,nalakirane nokte,za generalke po kuci..ovako si dnevno rasporedim prostoriju po prostoriju jer je drukcije nemoguce..muz mi puno pomaze i sve se uspije..tako da-Medsr-znam kako je..ljubi svoju bebicu..ja giban jer Patricia vec zove..

    Ica

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.