Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • MamaPa

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    Jagode mi isto imamo domace, obje bake imaju vrt i to je neprocjenjivo! Blizu su nam tako da s njim odem i berem jagodice, a uskro će biti i ostalog voca i povrća. Mi ih kombiniramo u banana breadu, zobenoj, grizi ili ih zgnjecim i dodam u jogurt. 
    Prelazak s 3 na 2 spavanja nama je došlo dosta spontano, bio je period od cca 3-4 tjedna, uglavnom je nakon 2 spavanca išao dosta rano na noćno spavanje, već oko 18:15-18:30 i nekako se s vremenom ww produljio i izbacili smo 3. Iako, otkad spava dva puta puno bolje spava preko dana, prvo spavanje je oko 10 i traje 1,5 - 2 sata, a drugo oko 15:15 i traje oko 1 h. Prednost je sto se moj budi u 7-7:30 kad god ja njega stavila na spavanje, u 18:15 ili u 21. 
    Miracle meni prospavana noc zvuci kao teški SF 😂😂 moj je znao imao par noći da je spavao 5 sati u komadu ali većinom se budi dosta, nekad i svakih 45 min

    [tickerfactory.com]

  • MamaPa

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    Zubići nisam sigurna ali mislim da je moj rekorder, imao je 8 zubića sa 7 mjeseci 🤯 od toga mu je 6 izaslo u jedan za drugim u roku od 3 tjedna 

    BLW ja sam otpočetka krenula po blw i odmah mu davala komadiće ali niej bio bas zainteresiran. Onda sam mu krenula davati hranu samo zgnjecenu vilicom da se sam hrani, ja bi mu napunila žličicu i dala i time je bio oduševljen. S vremenom je sam počeo vise istraživati hranu i u zandjih 2-3 tjedna bas sam lijepo prima komade, prinosi ustima i žvače, čak zna i rukicama jesti zobenu ili tako nešto kašasto. Nereda naravno ima, nekad vise, nekad manje ali računam da bude s vremenom sve bolje samostalno jeo i da ga neću Morat ja hraniti. Super je nam se pladanj s hranilice odvaja pa je lakše prati, a njega stavim samo u pelenii preko samo ona “košuljica” pa kasnije na pranje 😂 
    Ally nudi mu i dalje, daj mu napunjenu zlicicu da istražuje ali mu ponudi i komade, vidjet ćeš s vremenom kako će ga zainteresirati. Mi smo kupili ove žlice, super je sto imaju tu rupu pa bas mu je nekako praktično primiti. https://www.svijet-beba.hr/vise/hranjenje/bocice-i-dodaci/41/61/3320/20297 [svijet-beba.hr]
    Imaju isto u ikei super žlice sa debelom drskom, njima je puno lakše jesti iz takvog pribora nego s onim tankim žličicama koje se mogu kupiti u dmu ili mulleru. Stavljam link i za te iz ikee 
    https://ingka.page.link/Fo3Svhup1Z9rRjJW8 [ingka.page.link]

    [tickerfactory.com]

  • Hanagi

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Hvala na savjetima cure. Da morat cu onda kao i ti thinkpurple pregrmit par dana dok dovedem u red ta spavanja jer nekako smo bas između. Mislim da može izdržat duže, ali npr kad smo vani, kod kuće je borba ali izdržat ćemo. Vani uživa, da može ja mislim da bi to dijete stalno bilo vani. I stvarno se može svugdje s njom, ali doma joj valjda nije dovoljno zanimljivo. 

  • Avatar Takica

    Takica

    Broj poruka: 481

    Prijavi adminu

    Prelazak na 2 spavanja znala sam da je vrijeme onda kada je noc postala nemoguca i kada je pokusaj za treci spavanjac bio ravan kao da je u vru vodu stavljas a ne nosis u sobu na spavanje.. kod nas je trajali sigurno preko mjesec dana jer moja jako tesko izdrzi ww od 3h. Bas bas dugo sam ga povecavala 5, 10, 15 min dok nismo doi da moze 3h a da nije dreka zadnjih pola sata. Moj savjet ti je polako i postepeno povecavaj ww jer je poprilicno kratak 2h i 15 i isto je bilo kod nas. Moja K i sad nekad ubaci 3 spavanjac ali mozda jednom u 20 dana.. 
    Hvala za podrsku znam da znate kako mi je pa eto opet racunam i vidim da nije jedina koja drami i trudim se primjetiti samo poglede majki koje gledaju sa razumijevanjem “sve sam to isto prosla”🥹
    Ally i suprug i ja smo od akcije pa i bebicu ucimo tome. Stava sam mora se i prehladiti i stroati kamen i sisarku bora u usta ( a ja sterilišem dudu i bocice) .. Mora biti i nespavanja i ruznog vremena i svega ali za sd od skitanja ne odustajemo.  Npr nisam htjela u hotel jer sam ponijela njenu serpicu i kuvala njoj ruckice i dobro sam postupila . Veeliki aparman, dve sobe kupatilo i wc i terasa su ogromna prednost sa puzajucom bebom u odnosu na skucenu hotelsku sobu. Sinoc i preksinoc zaspala u 20h prvo budjenje u 5 i jutros u 6h za mlijeko, nakon tiga uzima dudu penje se meni na grudi i zaspe do 7:30. Tako da mozda ce bolji raspored spavanja i hranjenja imati na drugoj destinaciji.. i jos nesto samo prvi spavanjac je u sobi drugi zna obaviti u kolicima na plazi u borovini..

    10/2022 Bahcceci, PGD zadovoljavajuci.FET 21.11. Beta 02.12.(104),4.12(210),6.12(518)UZV 6+0❤. Qualified 360 uredan. Stize nam devojčica 💗 [tickerfactory.com]

  • Avatar Takica

    Takica

    Broj poruka: 481

    Prijavi adminu

     Nastavak
    Spanija nije predaleko , nema nekih egzoticnih baja niti trebas posebno sebe ili drugara vakcinisati.. sve ti je dostupno eto samo ne mozes bas ekskurzijski obilaziti ali ako se sjecam vec si bila pa ces se i lakse snaci. 
    Ok je i honeymoon provesti samo sa suprugom ali odmor u 3 ima svoje cari. 
    Evo muz kaze da nikad kvalitetnije vrijeme nije proveo sa njom od kad se rodila kao ovih par dana. 24 h su skupa, uspavljuju se nosaju idu sami u setnju, hrane se iz istog tanjira.. ja pobjegnem u Valamar u spa i masazu.. pa dodjem do niih srecna i zadovoljna a radost u njihovim ocima kad me igledaju je neprocjenjiva…
    Sorry na melanholiji ali da ne kukam stalno, da malo i pozitive posaljem.
    Jagode ne znam dal sam napisala ja sebi posadila u saksiji malo vecoj na balkonu i imaju vec plodove ali su zelene.. tako da K ce prve jagode sa balkona iz mamine bastice probati. Sadim i zacine svake godine jer imam ogroman balkon pa sam tako jedan dio za zacine odvojila.
    Hvala za info za satorcice🥰

    10/2022 Bahcceci, PGD zadovoljavajuci.FET 21.11. Beta 02.12.(104),4.12(210),6.12(518)UZV 6+0❤. Qualified 360 uredan. Stize nam devojčica 💗 [tickerfactory.com]

  • Avatar Lightblue

    Lightblue

    Broj poruka: 270

    Prijavi adminu

    Ja vam ne mogu opisati kako je curki skurena guza. Svaka stolica mora se oprat guza i mazati s sudokremom i puderom. Jučer sam joj dala panadol da može zaspati navečer

    👩40g, dijabetes tip 2,AMH 36,9
    👨42g asthenospermia (2016) ➡️normospermia (2022)
    2010-2 biokemijske trudnoće
    2011-prirodna trudnoća,gest.dijab.>inzulin,porod 34 tjedan, 2100gr/47cm
    2016-missed ab u 14-om tjednu ,trombofilija isključena
    22-2 AIH -
    01/23 test ➕,spontano, zadnja menstruacija 28.11, 17.01. 7+1 stižu 🩷🩷💙
    [tickerfactory.com]

  • Buhaca

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Lightblue

    Ja vam ne mogu opisati kako je curki skurena guza. Svaka stolica mora se oprat guza i mazati s sudokremom i puderom. Jučer sam joj dala panadol da može zaspati navečer


    Pa od cega? Mozda bolje pantenolom da mažeš, on ne isušuje

    [tickerfactory.com]

  • Avatar thinkpurple0

    thinkpurple0

    Broj poruka: 345

    Prijavi adminu

    Lightblue

    Ja vam ne mogu opisati kako je curki skurena guza. Svaka stolica mora se oprat guza i mazati s sudokremom i puderom. Jučer sam joj dala panadol da može zaspati navečer


    A sirota… od proljeva? 
    Jel jela neko kiselo jelo jos? 
    Moja starija dan danas ima jako crvenu guzu i piskicu ako jede nesto kiselo. I dalje joj mazem guzu jgl i sudokrem kad god bude… 

    👨‍👩‍👧‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Unname13

    Broj poruka: 223

    Prijavi adminu

    Lightblue

    Ja vam ne mogu opisati kako je curki skurena guza. Svaka stolica mora se oprat guza i mazati s sudokremom i puderom. Jučer sam joj dala panadol da može zaspati navečer


    Mene je Betrion spasio 
    Njena je bila na rubu pucanja doslovno.

    [tickerfactory.com]

  • Buhaca

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Ja sam istegla neki mišić oko lijeve lopatice. Koma. Nju nosim na toj strani tako da znam od čega je

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.