Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar jabukica

    jabukica

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    Čokoladica

    jabukica

    Čokoladica,pa u principu ništa specijalno. Meni je to bio prvi fet i baš sam u njega ušla smireno i bez puno očekivanja. Pila sam estrofem od 2dc, malo cikle i ananasa - nisam pretjerivala. Nakon ovulacije je uveo cyclogest i duphaston i to ti je to. Na dan transfera sve super, prošlo glatko i brzo, ležala 30ak minuta i onda su me pustili. Imala sam u planu mirovati taj dan, ali sam na kraju završila u potrazi za prolutexom i laganoj šetnji centrom. Rekla sam mužu - ako ovo uspije bit će pravo čudo, ali eto naše čudo raste. Nakon transfera sam malo usporila ritam ali sam išla normalno raditi, nisam dizala teške stvari i čistila.

    Ja sam imala u 10. mj aspiraciju i blagi hiper me napao s obzirom na 21 folikul, i taj period nakon aspiracije mi je bio baš grozan i fizički i psihički. Prije same aspiracije smo dogovorili da nećemo ići u friski transfer nego na freeze all. Nakon mjesec dana kad sam trebala na fet dobila sam coronu 🙈 i opet ništa, onda sam rekla da nećemo forsirati jer su taman išli božićni praznici pa smo odlučili na fet u 1. mj i eto, tijelo se odmorilo i očito se sve poklopilo da na kraju bude uspješno.
    Inače, u 1.mj na uzv je rekao da su mi tek tad jajnici došli u normalu nakon stimulacije koja je bila u 10.mj 😵‍💫
    Isprike na romanu 🤣🙈

    Jako mi je drago da ti je uspilo, to i meni daje nadu. ❤️ Ja doduse nisam na estrofemu, probala bi prirodni. Koristim ciklu i ananas. Sta se tice lezanja, kad sam bila u svjezem et, odmah sam se digla i isla kuci, nisu nas pustili uopce da lezimo i to mi je bilo malo cudno. Zao mi je da si usla u hiper, vidim da smo imale identicnu stimulaciju. Ti si isto koristila prolutex, vidim da dosta cura u dobitnom koristilo prolutex 🤔 meni ga jos nitko nije spominjao


    Držim ti fige da fet bude uspješan! 🍀🤞🏼🍀
    Ušla sam u blagi hiper jer je bilo puno folikula i jajnici su podivljali, upozorio nas je da bi se to moglo dogoditi pa smo bili koliko toliko spremni. Nakon aspiracije je zvao svaki dan da provjeri kako sam ❤️ duša od čovjeka i doktora. 
    Meni je vadio progesteron pa je na temelju toga valjda zaključio kako mi treba, meni su inače hormoni ludi pa je htio osigurati da progesterona bude dovoljno. Koristila sam tri kutije, svaki drugi dan. 
    Možeš ga pitati za sljedeći fet, sigurna sam da će ti objasniti zašto da ili zašto ne ❤️

    👩🏼 - ‘94, PCOS, AMH 136.7 pmol/L (60.5 ng/mL), 👨🏽 - ’93, normo
    Pokušavamo od 5/2021. Od 12/2021 do 3/2023 Petrova - Letrozol
    1/2023 - 8tt missed ab.

    Od 3/2023 Poliklinika IVF.
    10/2023 - 1. IVF rekovelle+cetrotide+decapeptyl - 5 ❄️, blagi hiper.
    26.1. FET 1 BC, 7dnt +, beta 8dnt 104, beta 10dnt 313, beta 12dnt 809, 6+4 💗
    [tickerfactory.com]

  • Avatar jabukica

    jabukica

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    Medena33

    Imam pitanje😊 koristim cylogest vaginalete progesterona, nakon sta stavim vaginalete jeli potrebno lezati neko vrijeme? Dio nje iscuri vani, jeli to ok?
    I zasto se primaju prolutex inekcije?


    Ja nikad nisam ležala nakon cyclogesta, potrudila sam se “gurnuti” vaginaletu čim dublje i to je to. Cijelo vrijeme on curka, to je normalno. Prolutex je dodatni progesteron ako je progesteron nizak, trebalo bi vaditi krv pa provjeriti. Vjerujem da bi ti ga dali da treba 🥰

    👩🏼 - ‘94, PCOS, AMH 136.7 pmol/L (60.5 ng/mL), 👨🏽 - ’93, normo
    Pokušavamo od 5/2021. Od 12/2021 do 3/2023 Petrova - Letrozol
    1/2023 - 8tt missed ab.

    Od 3/2023 Poliklinika IVF.
    10/2023 - 1. IVF rekovelle+cetrotide+decapeptyl - 5 ❄️, blagi hiper.
    26.1. FET 1 BC, 7dnt +, beta 8dnt 104, beta 10dnt 313, beta 12dnt 809, 6+4 💗
    [tickerfactory.com]

  • Avatar TraTinčica

    TraTinčica

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    Medena33

    Imam pitanje😊 koristim cylogest vaginalete progesterona, nakon sta stavim vaginalete jeli potrebno lezati neko vrijeme? Dio nje iscuri vani, jeli to ok?
    I zasto se primaju prolutex inekcije?


    Medena prolutex je progesteron koji se, barem u mom slucaju stimuliranog ciklusa, dao kao terapija. Nakon FETA i sada u prvih tri mjeseca trudnoce ga trebam nastaviti koristiti obzirom da je taj hormon jako bitan kod razvoja ploda i posteljice. Inace sam svega jednom vadila progesteron putem krvi i bio je uredu. Sama ampula tj. tekucina je na bazi ulja i gusca od ostalih pikalica, tako da je malo neugodan ali na sve se covjek navikne ❤️ nadam se da sam ti pomogla

    👩🏻 44 🧔🏻 50 (OAT) Poliklinika IVF Zagreb:
    12.2019 IVF (12 oocita = 5 blastocista) ❌
    11.2021 (prvi stimulirani FET) ❌
    02.2024 (drugi stimulirani FET) 28.03. FET 2 blastociste 10.04. beta 1 = 839
    12.04. beta 2 = 2282
    16.04. beta 3 = 11279
    21.04. UZV potvrdjena jednoplodna trudnoca 🐣❤️

  • Avatar Medena33

    Medena33

    Broj poruka: 214

    Prijavi adminu

    Hvala cure. Ne sicam se jesam li vadila progesteron ili ne. Al valjda znaju sto rade. 😊
    Jedva cekam sutra da me opet nazove dr.Stanic. Bas sam nestrpljiva. 

    ➡️04/24 elonva+supercur+pergoveris 200➡️ 2js➡️ vracena jedna 🤞

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 578

    Prijavi adminu

    Pixi, Medena hvala! ❤️
    Orchid ne računam ja da bi mi sad odmah krenuli. Ja planiram da bi mogli sa sljedećim ciklusom, odnosno ako bude dugi protokol tokom ovog. Ali i to je pitanje s obzirom da je moj zadnji tsh bio 2.8, a znamo da dr.R to ne voli. 
    Za sad me samo zanima dal je problem što sam sad dobila M, dal će mi svejedno napraviti uzv ako ga uopće radi na prvim konzultacijama.. 
    Loli držim fige da je još prerano i da se ukaže sjenica.. 🤞🏻❤️
    Medena super, pisala sam za petak.. 🥰

    👩🏼 36, endometrioza, 1 jajnik u funkciji, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 31, normozoospermia
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, zamrznuta 1js zbog endo
    2. 04/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođene, transfer 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js, transfer, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođena, transfer 2d zametak, 5.3. ➕, 6.3. beta 403, 730, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6.⏳

  • Avatar helena3103

    helena3103

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Medena33

    Imam pitanje😊 koristim cylogest vaginalete progesterona, nakon sta stavim vaginalete jeli potrebno lezati neko vrijeme? Dio nje iscuri vani, jeli to ok?
    I zasto se primaju prolutex inekcije?


    To vam je ok i normalno ..Možeš jedino podignit noge 10tak minuta a i ne moras
    Ako ti je neugodno sta curi van stavi dnevni uložak i sretno🙏☺️

    28👩🏻35🧒🏼

  • Avatar Slee

    Slee

    Broj poruka: 2397

    Prijavi adminu

    Sanjushka ja sam isla u Repromed na prve konzultacije nakon spontanog i jos sam krvarila malo, on je usput pogledao je li sve ok. Mislim da cak nema potrebe da te goeda sada, al to ces s njim dogovoriti jer ces itako mirati opet 21. dan ciklusa doci kad budete kretali sa sprejem, ako ga dobijes.
    Loli svidja mi se tvoja pozitiva, mozda je jos rano. Jesi sigurna da je skroooz skroz bijeli test, mozda se vidi neka samo nama vidljiva crtica, baci oko jos jednom.

    👩🏻‍🏫👨🏼‍💻Oboje ‘89.
    🌀1..2020. vanmaternicna - odstranjena oba jajovoda
    🌀5.2020. Beta+ blaga stimulacija ET - biokemijska
    🌀9. 2020. Beta+ 14 folikula, 2 blaste ET - missed ab
    🌀12.2020. Fet - bligted ovum
    🌀Blaga trombofilija
    🌀5.2021. Repromed - 3 blastice, 2❄️❄️, ET jedne - progesteron depo, heparin - imamo srce!
    🪄🌈
    🌊M💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 578

    Prijavi adminu

    Slee

    Sanjushka ja sam isla u Repromed na prve konzultacije nakon spontanog i jos sam krvarila malo, on je usput pogledao je li sve ok. Mislim da cak nema potrebe da te goeda sada, al to ces s njim dogovoriti jer ces itako mirati opet 21. dan ciklusa doci kad budete kretali sa sprejem, ako ga dobijes.
    Loli svidja mi se tvoja pozitiva, mozda je jos rano. Jesi sigurna da je skroooz skroz bijeli test, mozda se vidi neka samo nama vidljiva crtica, baci oko jos jednom.


    Vidjet ćemo sutra.. Ja bi volila da me pregleda jer sam imala cistu na desnom (jedinom 😁) jajniku koja se pojavila nakon zadnje stimulacije i smanjivala se na zadnjim pregledima ali je bila još tu.. Sad ne znam u kojoj je fazi.. Bit ćemo pametniji sutra.. 😁

    👩🏼 36, endometrioza, 1 jajnik u funkciji, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 31, normozoospermia
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, zamrznuta 1js zbog endo
    2. 04/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođene, transfer 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js, transfer, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođena, transfer 2d zametak, 5.3. ➕, 6.3. beta 403, 730, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6.⏳

  • Avatar Rolica

    Rolica

    Broj poruka: 512

    Prijavi adminu

    Curke koje ste baš nezadovoljne s nekom klinikom, zašto ne ostavite loše recencije. Beta+ imaju naravno skrivene FB recenzije, ali im zato na Googlu možete svašta napisati. Pa makar je vaša priča s njima završena, upozorit ćete ostale ljude. Ovdje na forumu se svi požalimo i onda bilo - prošlo. Nema niti search da normalno izlista o nekoj klinici. To sve skupa plus što se odvija u državnim bolnicama bi po meni trebalo i poslati na neku višu instancu koja bi im zafitiljila inspekcije pa čisto da se malo možda resetiraju za buduće pacijente. Toliko od mene 
    .
    Uživajte u danu! 

    👩 38 g, 08/20 - missed Ab, 11 tt (prirodna tr),
    AMH 2,24, fsh i
    kariogrami uredni,
    👨 37 g, oligozoospermia,
    🔮 Beta+, 1 👶 👉 FET 🥰, Beta = 86, Beta 2 = 204, 1. uzv 💔

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 950

    Prijavi adminu

    Curke zaboravih napisat, hvala na lijepim riječima podrške, divne ste ❤️
    Orchid kužim, i ja sam teški overthinker :). Vodeći folikul se izdvoji odmah nakon završetka M, i nastavi rasti do ovulacije. Sa sprejem obično krećemo 21dc tj 7 dana nakon O u skolskom ciklusu od 28 dana. U tvom slučaju O je vjerojatno kasnije (zbog dugih ciklusa) a 20dc ako folikul nije bio puknuo to je dr vidio, moguce da je taj isti folikul nastavio rasti i pod supresijom i nije ni puknuo tj nisi ovulirala (obicno pucaju na cca 23-25mm) i pretvorio se u cistu. Tko će ga znati 🤷‍♀️. Folikularne ciste inače odu sa iducom M i nisu opasne, polip je druga stvar, on može ometati implantaciju. Također, kad smo na supresiji dan ciklusa za početak pikanja nije bitan, može bit i 1dc i 5dc, nije bitno jer su jajnici pod supresijom/neaktivni sve dok koristimo sprej i takvi jajnici ne ispuštaju prirodni fsh i lh kao u našem prirodnom ciklusu, nego ih dr “dozira” kroz injekcije.
    Medena ja nikad ne ležim nakon stavljanja vaginaleta, normalno je da višak iscuri, tijelo apsorbira koliko mu je potrebno. Obicno je ovo što dobijemo vaginalno dovoljno, a prog se provjerava obicno na dan bete i ako je pozitivna ovisno o stanju dodaje se jača doza, prolutex. Moguće da ti ga dr da i preventivno nakon transfera , nema potrebe za prije..
    Sanjuska nije problem što si dobila M, a dr će procijeniti na osnovu tvoje anamneze da li da ti napravi pregled ili ne. Ali obzirom na endometriozu ,spontani i nisku rezervu sigurno će htjet bacit oko :). Na početku ciklusa jajnici su najbolje vidljivi. Btw dr nije bitan sam tsh , moj je bio 1.23 pa me poslao na kompletnu sliku i kad mu se nije svidio ft4 i mrvicu povisen anti tpo (na nalazu od prije 9mj nije ni bio povisen) me stavio na eutirox mj dana. Meni je i sam rekao da moje stanje štitnjače uopce nije toliko klinicki značajno, ali obzirom na moju anamnezu i hrpu neuspješnih postupaka je htio dovesti sve u red, pa i tu sitnicu. Ali da, dosta brije na stitnjacu :)
    Loli 🙏🤗

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/2020 gonal 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/2021 gonal 13js ET 2bc❌️
    FET 03/2021 2bc❌️
    3.Ivf 06/ 2021 pergoveris/gonal 14js ET 1bc❌️
    FET 01/2022 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/2022 Ovaleap 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/2022 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/2023 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility Gonal/Menopur 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.