Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Bananica80

    Broj poruka: 427

    Prijavi adminu

    Ja pijem i dalje Novalac prenatal jer kao dojim (kombinirano ad i dojenje). Al na njemu pise da je za dojilje…  mislim da nemos pogrijesit i da nastavis sa prenatalom kojeg si uzimala dok si trudna, sve to manje vise ima slicni sastav - vitamini i minerali :) stetu ne bi trebala moci napraviti. Mozda za sigurnost usporedit sastav sa nekim “mama” vitaminima ili onima koji idu za dojilje.. Ja bi nastavila sa tim na tvom mjestu i prebacila se poslije mozda na neki “mama” ako bi me bas bilo strah

  • Avatar Donna2022

    Donna2022

    Broj poruka: 389

    Prijavi adminu

    Cure koje dojite- imate preporuku za neke vitamine za imunitet? Bas mi je pao, pobrala hunjavicu i puna usta afti (koje su meni pokazatelj pada imuniteta). Pijem i dalje Novalac zbog dojenja ali to mi je ocito preslabo

    👩 33
    👨35
    09/22 Missed Ab, 10. tt, prva T 👼🙏😢

    TSH 1,5 (Euthyrox terapija, prvi nalaz 3,6)
    6/2023➕🌈❤️🙏
    Panorama Low risk, it’s a girl🩷💞
    [tickerfactory.com]

  • YesPlease

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Luna23

    Hej cure, ja sam danas bila na pregledu. Otvorena sam 5cm, doktorica me narucila na iducirani porod u ponedjeljak. Nadam se da će porod krenuti sam do tada, bas me nekako strah.
    Kakva su vasa iskustva s induciranim porodom? Imate li kakve savjete kako da ‘potaknem’ porod sama?😅


    Inducirana sam nakon spontanog puknuca vodenjaka. Nisam imala trudove i bila sam otvorena 1 cm. Trudovi od indukcije su bolni, necu uopce umanjivati cinjenicu. Prvo sam ih mogla prodisati, a onda sam se tresla od bolova. Sibao je jedan trud za drugim. Tu sam zatrazila i dobila Dolantin u roku od 10 min. Pod Dolanitnom sam bila uspavana i bilo mi je ugodno. Sjecam se da je nesto boluckalo, ali nista strasno. Kad je popustio Dolantin to su bili trudovi od kojih sam gubila svijest. Odnosno, to je bio jedan neprestani, dugi, bolni trud. Tada sam zatrazila epiduralnu i dobila ju u roku od 10 min. Bila sam tada otvorena 2-3 cm. Epiduralna je taj cas donijela blazenstvo svog svijeta. To je savrsenstvo. Nakon primljene epiduralne sam se otvorila sa 2-3 do 10 kroz cca 5-6 sati i rodila mozda sat nakon sto sam dosla do 10. Drip nisam primila, epiduralnu sam imala cijelo vrijeme, i za vrijeme izgona. Porod je bio u inozemstvu.

  • Avatar Antonela2024

    Antonela2024

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    amystiqa

    Luna23

    Hej cure, ja sam danas bila na pregledu. Otvorena sam 5cm, doktorica me narucila na iducirani porod u ponedjeljak. Nadam se da će porod krenuti sam do tada, bas me nekako strah.
    Kakva su vasa iskustva s induciranim porodom? Imate li kakve savjete kako da ‘potaknem’ porod sama?😅
    A možeš ono klasika probat, kružit bokovima na pilatesici, ananas, ljuta hrana i sex.
    Ako si otvorena 5cm, uz indukciju bi to trebalo brzo ići, a i možeš epiduralnu dobiti odmah vjerojatno čim krenu trudovi.


    Do koliko cm otvorenosti uopce vracaju doma, koliko cm ne toleriraju vec se ostaje u rodilistu momentalno? Pitam jer imam u subotu pregled u rodilist prvi put, tocno taj dan mi je termin al se osjecam predobro, pa vjerojatno ce me vratit doma 🙈

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Antonela2024

    Antonela2024

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Ako je sve u redu izlazi se treci dan ako sam vas dobro pohvatala u komentarima.. e sad, mene zanima pustaju li doma subotom i nedjeljom ili se ceka ponedjeljak? Termin mi je subota pa se psihicki pripremam 🤣🙈

    [tickerfactory.com]

  • Sandra25

    Broj poruka: 699

    Prijavi adminu

    Antonela2024

    Ako je sve u redu izlazi se treci dan ako sam vas dobro pohvatala u komentarima.. e sad, mene zanima pustaju li doma subotom i nedjeljom ili se ceka ponedjeljak? Termin mi je subota pa se psihicki pripremam 🤣🙈


    U Splitu pustaju nakon dva dana. Ja sam rodila u petak u 20h, u pustena sam doma u ponediljak.
    Moja cimerica je rodila u četvrtak i pustena je u nedilju. Samo je problem sto nediljom budu bas kasni otpusti- oko 14-15h

    2015 👼🏻
    2016 👦🏼
    [tickerfactory.com]

  • Sandra25

    Broj poruka: 699

    Prijavi adminu

    Cure da li neka od vas osjeca probadanje u dojkama? Ja svako toliko osjetim u jednoj i u drugoj nekakvo probadanje. Ne sjecam se da sam to osjecala kad sam dojila prvog sina, ali opet dugo je proslo. Pitala sam patronaznu, ona kaze da je to probadanje od stvaranja mlijeka😅

    2015 👼🏻
    2016 👦🏼
    [tickerfactory.com]

  • Avatar bejbe2018

    bejbe2018

    Broj poruka: 609

    Prijavi adminu

    Luna23

    Hej cure, ja sam danas bila na pregledu. Otvorena sam 5cm, doktorica me narucila na iducirani porod u ponedjeljak. Nadam se da će porod krenuti sam do tada, bas me nekako strah.
    Kakva su vasa iskustva s induciranim porodom? Imate li kakve savjete kako da ‘potaknem’ porod sama?😅


    Ja sam ti to nekako čekala da dođe samo. A bila sam manje od tebe otvorena, ali uz gel sam se otvorila skroz.
    Ako ti stave samo malo kapi dripa nije tako strašno ni to.

    KBC Split
    - poliklinika Šparac
    -Pfc Prag
    3 IVF stimulirana❌
    1 u prirodnom ciklusu❌
    Pfc Prag
    12/22: 9 opl. ,nema nijedne blastice za PGD
    06/23 transfer 4 .dan
    3.7. beta 1535
    27.02. 24. Stigao mali miš F🥰

  • Avatar bejbe2018

    bejbe2018

    Broj poruka: 609

    Prijavi adminu

    YesPlease

    Luna23

    Hej cure, ja sam danas bila na pregledu. Otvorena sam 5cm, doktorica me narucila na iducirani porod u ponedjeljak. Nadam se da će porod krenuti sam do tada, bas me nekako strah.
    Kakva su vasa iskustva s induciranim porodom? Imate li kakve savjete kako da ‘potaknem’ porod sama?😅

    Inducirana sam nakon spontanog puknuca vodenjaka. Nisam imala trudove i bila sam otvorena 1 cm. Trudovi od indukcije su bolni, necu uopce umanjivati cinjenicu. Prvo sam ih mogla prodisati, a onda sam se tresla od bolova. Sibao je jedan trud za drugim. Tu sam zatrazila i dobila Dolantin u roku od 10 min. Pod Dolanitnom sam bila uspavana i bilo mi je ugodno. Sjecam se da je nesto boluckalo, ali nista strasno. Kad je popustio Dolantin to su bili trudovi od kojih sam gubila svijest. Odnosno, to je bio jedan neprestani, dugi, bolni trud. Tada sam zatrazila epiduralnu i dobila ju u roku od 10 min. Bila sam tada otvorena 2-3 cm. Epiduralna je taj cas donijela blazenstvo svog svijeta. To je savrsenstvo. Nakon primljene epiduralne sam se otvorila sa 2-3 do 10 kroz cca 5-6 sati i rodila mozda sat nakon sto sam dosla do 10. Drip nisam primila, epiduralnu sam imala cijelo vrijeme, i za vrijeme izgona. Porod je bio u inozemstvu.


    e  vidiš ja sam tribala imat epiduralnu, ali mi je rečeno da nema tih nekih slamki i nisam dobila :( 
    a ja sam uz drip mogla i odmorit jer mi nisu dali puno, pa sve ovisi .

    KBC Split
    - poliklinika Šparac
    -Pfc Prag
    3 IVF stimulirana❌
    1 u prirodnom ciklusu❌
    Pfc Prag
    12/22: 9 opl. ,nema nijedne blastice za PGD
    06/23 transfer 4 .dan
    3.7. beta 1535
    27.02. 24. Stigao mali miš F🥰

  • Avatar bejbe2018

    bejbe2018

    Broj poruka: 609

    Prijavi adminu

    lalllla

    12345M

    Ja sam imala samo tri unutarnja šava, ne znam koliko je trebalo da zaraste ali je trebalo dva tjedna da me prestane peći dok piškim i da mogu donekle normalno sjest
    I mi smo imali na obrvama al ja sam ga tijekom kupanja lagano sa onim malim ručnikom…
    Dudu sam mu stavila u usta drugi dan čim se rodio i sad me spasi jer zna zaspat na sisi, pa mu izvadim sisu i stavim dudu, ili čim krene pekmezit bezveze, nekad ga umiri, nekad je baci i ne želi, kako kada
    Ja sam na prvom porodu imala jedan unutarnji sav znaci em me bolilo sivanje em me peklo dok piskim jedno 10 danaaa uzas.. a sad sam imala dva vanjska, nit mi stvaraju problem za sjedit, nit za piskit, nit me bolilo sivanje nista. Ko da ih nemam. Fascinantno. Mislim do sad su vec otpali ali kazem ovako bas nakon poroda nista


    koliko vam je trebalo da zarastu ti šavovi … meni je bio pregled nakon 8 tjedana i rekla mi je da je ok ožiljak. 
    Pa jel to sa to to … Kao da mogu i nakon 3 mjeseca vježbat, a prija kaže da je njoj trebalo 6 mjeseci da zaraste.

    KBC Split
    - poliklinika Šparac
    -Pfc Prag
    3 IVF stimulirana❌
    1 u prirodnom ciklusu❌
    Pfc Prag
    12/22: 9 opl. ,nema nijedne blastice za PGD
    06/23 transfer 4 .dan
    3.7. beta 1535
    27.02. 24. Stigao mali miš F🥰

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.