Splitsko rodilište - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • meri88

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Evo jedno frisko iskustvo :)
    Rodila sam prije mjesec dana i mogu samo najljepse rijeci reci za osoblje. Pratnja nije bila moguca zbog trenutne situacije s covidom, ali sto mi je god trebalo mogla sam pitati i svi su bili ljubazni.
    Porodio me dr.Ante Pecotic, o kojem mogu reci samo sve najbolje, prvenstveno je covjek, a uz to velik strucnjak i strpljiv lijecnik. Svojim pristupom vam olaksa porod, jednostavno zna unijet neki mir u cijeli taj kaos.
    Napominjem da nisam imala nikakvu vezu, jednostavno sam ih slusala i suradjivala. Oni daju sve od sebe, a cinjenica je da je splitsko rodiliste preopterećeno, jer pokriva veliko podrucje, pa mozda netko ne dobije tretman kakav je ocekivao. Ali vjerujte mi, kad vas uhvate trudovi, nemate vremena zamjerat ikome ista :) 
    Moje iskustvo je prije svega pozitivno. Taj dan ce zauvijek ostati najljepsi dan moga zivota jer sam na svijet donijela svoju kcer. A nakon prethodnih spontanih, mogu samo sada zahvaljivati i blagoslivljati svo medicinsko osoblje koje je bilo uključeno u trudnocu i porod, te mi pomogli u svemu.

  • Avatar Ana Donna

    Ana Donna

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Prvi porod je trajao oko 8 sati, na dripu, i nisam tada imala pratnju. Bocu vode drzite kraj sebe,ja sam cak imala termalnu vodu od Avene pa bi se izmedju trudova sa tim spricala da dodjem k sebi. Sestra mislila da je deo 🤣🤣🤣 
    Nije bilo nikoga u boksu ( tu vecer im bila guzva, morala sam cekat da se boks isprazni i pripremi), tu i tamo dodju provjeriti ctg, a kad sam osjetila izgon zvala sam sestru na najjace i rekla joj: Radaaam 
    Tad su se svi okupili, slijedite njihove upute, svi su bili ok, osim jedne sestre, mlade nadobudne…ali kada rodis , onda i ta postane sva njezna kad vidi bebu i da je sve uredu. Nakon toga babinjace, osoblje je bilo super, pogotovo sestra Anka, plava kosa, jedina pomogla oko dojenje. Ponesite obavezno svoje ljekove protiv bolova, dr.mi nije htjela dat injekciju voltarena, zbog dojenja…druga dr.mi dala, sve ovisi…nisam ih puno zvala, ali trebala sam, jer je mali stalnooo plakao, dojenje nikako nije islo, tako da zovite sestre ako zaborave nadohranu, nemojte se ustrucavati…ja sam dojila kad sam dosla kuci i tako nastavila…u rodiliste ponesite bocicu, jer se nekad desi da ti sestra ostavi mliko u 3h ujutro, a beba npr jos spava, ti izmoren, pa je lakse ulit u bocu i nahranit bebu u to doba, nego iz case. Hrana mi ok, ugl jela sam sve zivo jer sam stalno bila gladna. Obavezno ponesite neke energetske kekse, sok, vodu da imate nakon poroda.
    Drugi porod je bio puno brzi, jedva smo stigli do bolnice. Usla odmah u boks, uzeli tamo moje podatke, i vec rodila. Htjela mi dr.dat drip, ali sam odbila. I to mozete…jer sam imala svoje jakeee trudove, svaku minutu i znala sam da cu brzo, osjetila sam ovaj put bebu kako se spusta niz kanal..
    A npr. kod prvog poroda to nista nisam osjetila,zbog dripa sam bila toliko zamantana, ne mozes doci ni do zraka, samo osjetis bolove. 
    Zato sam ga odbila, ona stala, jer nije ocekivala to, ali sam vidila da cu brzo i tako je i bilo. Beba doslovno izletila van…
    Babinjace sve ok, ovaj put nije bilo guzve na odjelu, tako da su sestre svaka 3 sata nadohranu donijele. Ali one pitaju svaki put  jesi dojila…ma ja bi samo rekla jesam, ali nije dovoljno…kuci smo nastavili dojiti…opet me zadesila sestra Anka, koja slucajnost. Bas sam bila sretna kad sam ju vidila 😊 ugl imam stvarno pozitivno iskustvo, od dr., pedijatra do sestara 👍 

    [lilypie.com]

  • leli

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, evo da podijelim svoje iskustvo iz splitskog rodilista. Rodila sam 16.10.2020. Prva mi je bebica. Dok sam bila trudna stalno sam bila na ovim forumima i nacitala se svega. Inace sam iz Bosne i tu sam tek godinu u Splitu, ne znam nikoga nista i bas me bilo strah kako ce mi biti na porodu s tim da je korona i da muz nije mogao prisustvovati porodu. Ali proslo je sve u najboljem redu. Bolove sam dobila navece oko 23 a u bolnicu sam otisla u 04:30 a do 10:00 ujutro naravno sve bilo gotovo. Za prvorotku je to super brz porod. Nisam koristila epiduralnu niti sta osjetila sam svaki bol, bila sam i rezana jer je bebica bila velika a ja sitna. Sve pohvale za babice i doktore koji su bili to jutro, pojma nema koji su ali su divni, babica stara crna niska je bila prava cijelo vrijeme me drzala za ruku a tako i ostale. Odmah su mi stavili bebicu na grudi mene su sivali i ostala sam ležati sa bebicom. Oko 13:00 su odnijeli okupati bebu a mene su premjestili u sobu. Hrana je bila ok, svaki dan su cistili mijenjali posteljinu, sestrice su bile vecinom ok. Tako da sve koje trebate roditi ne brinite sve bude i prodje i nikad ne znate ko ce vam biti na porodu ne mislite lose. Puno sreće svima

  • Cocolino

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima. 
    Nova sam na forumu iako vec nekoliko mjeseci citam vase komentare i iskustva. 
    Termin mi je za 2 mjeseca, prva trudnoca. Nisam iz Splita i nikoga ne znam tamo pa je trema dosta velika. Zanima me da li ima novih iskustava koje netko moze podijeliti? Je li se sto promijenilo vezano za pratnju? Radja li se i dalje s maskom? Sto se daje protiv bolova osim epiduralne i pomaze li?

  • Avatar andjelina23

    andjelina23

    Broj poruka: 222

    Prijavi adminu

    Ne znam ti za pratnju, cini mi se da je dozvoljeno..Sestra mi je rađala prosle godine u 9. mj, isto korona, masku je nosila samo kad bi joj netko usao u rađaonu.
    Ja sam prije 2 godine primila epiduralnu i spasila me nakon 6 sati dripa. Ne osjecas trudove, doslovno sam spavala tad.
    Ali ja sam imala jaku vezu i unatoc tome sam je jedva dobila jer je jedan jedini anesteziolog tad bio zauzet 🤷🏼

    🤍 Spontani sa 6 tjedana/ 2014
    🧑 Curica 3 godine /2019.
    🤍 Spontani s 12 tjedana, kiretaža/2021.
    🧑 Curica 1 godina (mjesec dana nakon kiretaže zatrudnila)
    🤰https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20716;11/st/20230621/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/c4a6/preg.png [tickerfactory.com]

  • Avatar Sreca ♥

    Sreca ♥

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Cure pozdrav, 
    Da li imate preporuku za dr u kbc Split i da li ste pri porodu dobile epiduralnu, ubiti d ali treba veza za nju?

    🤍

  • regica123

    Broj poruka: 491

    Prijavi adminu

    Sreca ♥️

    Cure pozdrav,
    Da li imate preporuku za dr u kbc Split i da li ste pri porodu dobile epiduralnu, ubiti d ali treba veza za nju?


    Kada ti je termin? Cula sam da treba veza za epiduralnu :/ nazalost

    👩🏻28❤🧔🏻32
    Stigla nam malena curica❤

  • marinelammm

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    Pozdrav, 
    Ima li netko novije iskustvo iz rodlišita u Splitu, na pola puta sam između Dubrovnika i Splita i dvoumim se između ta dva rodilišta. 

  • Avatar Queen_of_North

    Queen_of_North

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    marinelammm

    Pozdrav,
    Ima li netko novije iskustvo iz rodlišita u Splitu, na pola puta sam između Dubrovnika i Splita i dvoumim se između ta dva rodilišta.


    Osobno nemam novije iskustvi ali mi je rodica rodila nedavno, tocnije prije 2 tjedna. A ja cu uskoro nadam se :) 
    Kako je rekla ukratko, posjete su dozvoljene (jedna osoba po danu) i pratnja je dozvoljena uz prethodnu potvrdu(imas na webu). Kaze da su bili ok prema njoj ali sve je stvar tko te od sestara,babica i doktora dopadne… Ako te sto zanima, pitaj…

    Ja: 30
    On: 36

    2020- Nase prvo sunce ❤️
    7.12.2022.- Iscekujemo nase drugo sunce ❤️

  • havanalalala

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Zna li netko ima li mogucnost iznajmljivanja privatne sobe i koja je cijena po danu?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.