Što jedemo u trudnoći?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar cipelica

    cipelica

    Broj poruka: 183

    Prijavi adminu

    ja sam si dala oduška zadnja 2 mjeseca(pregleda) i došla sam na +11kg, znači vrijeme je za povratak  na voće i jogurt 0,9 za večeru i bar 3 dana izdržat da ne primirišem slatkom…ja ponosna kako to i nije puno kila, a kaže doktor: nije, al znate da imate još 7 tjedana do kraja!? odma me sneveselija

    [lilypie.com]

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Fluffy


    Ma da vas pitam, inace jedem zobenu s jogurtom,bananom i medom i ponekad ubacim neko suseno voce ili bademe.. Kako kuhate zobenu kasu i zasto je uopce kuhate? I kakvog je onda okusa? Druge zitarice nikad nisam ni probala sve mi to izgleda bljak a zelim malo vise toga probat jer mi je probava koma.. 
    Sad za dorucak obicno pojedem pecivo sa sezamom i sirom u kombinaciji s jogurtom i neko voce jer nakon kase ogladnim u roku pola sata.

    Meni je čak finija kuhana zobena kaša nego s jogurtom. Staviš u lončić pahuljice i malo na suho prepržiš (jako kratko, cca 20 - 30 sekundi, samo da zamiriše) i preliješ sa vrućom vodom. Omjer ćeš si sama najbolje odrediti ali računaj da ide 1 jušna žlica na 1/2 dcl vode. Smanjiš vatru i povremeno miješaš. Ovisno o pahuljicama  kuhaš 5 - 10 min. Bit će dosta sluzavo ali to je ta kao zdrava sluz. I dodaš vode ako ti se čini pregusto. Ovo je inače odlično za želudac, npr. kod crijevnih viroza, samo malo posoliš i tako prazno pojedeš.
    Ja sam do ove kombinacije došla jer ne pijem mlijeko, a volim pahuljice s voćem za doručak. E, da, možeš i preskočiti ovaj dio sa prženjem na suho, ja i proso tako kuham.

    [lilypie.com]

  • Avatar kachi

    kachi

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Fluffy


    Ma da vas pitam, inace jedem zobenu s jogurtom,bananom i medom i ponekad ubacim neko suseno voce ili bademe.. Kako kuhate zobenu kasu i zasto je uopce kuhate? I kakvog je onda okusa? Druge zitarice nikad nisam ni probala sve mi to izgleda bljak a zelim malo vise toga probat jer mi je probava koma.. 
    Sad za dorucak obicno pojedem pecivo sa sezamom i sirom u kombinaciji s jogurtom i neko voce jer nakon kase ogladnim u roku pola sata.

    Hm, pa pod zobena kaša u dućanu se kupi obično onako baš zrnce zobi koje ipak moraš skuhati da bi ga mogao jesti. Dakle, ne radi se o zobenim pahuljicama koje bi bilo dovoljno namočiti ili kratko prokuhati u vrućem mlijeku ili vodi. 
    Ja recimo sve kaše, ali i žitarice, znam kuhati najnormalnije u vodi, poslije ih procijedim i jedem, a nekad ih prokuham u mlijeku. Zavisi da li mi se jede mliječno za doručak. Negdje sam znala jesti i slane kaše i to mi je bilo prekrasno, ali nemam pojma kako su oni pravili te slane i to mi je baš krivo.
    Ako kašu namočiš preko noći u vodi, onda se to kuhanje kaše često svede samo na to da je malo prokuhaš ujutro. 
    Ne znam što da ti kažem vezano za okus, meni to sve ima onda pretežno okus onoga sa čim to jedem. 
    Možda bi ti kaša bila dugotrajnija da u nju ubaciš žličicu kokosovog ulja. 
    Vidiš, ja kad jedem peciva ogladnim već za sat, a ovakve cjelovite žitarice me drže satima i nakon njih nemam one padove organizma da kriziram za hranom.

    [lilypie.com]

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Ja ništa ne cijedim, kuham dok ne postignem željenu gustoću. Nekako već znam omjere pa rijetko fulam. A zobenu kašu kuham od zobenih pahuljica, onih stisnutih i to uzmem sitnije. Mislim da se prava zob inače jako dugo kuha, otprilike kao i ječam?

    [lilypie.com]

  • Avatar kachi

    kachi

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Ali u dućanu naši proizvođači pod nazivom tih kaša (osim one neke dobre kaše) prodaju cjelovite žitarice. Iskreno ne znam što još urade sa njima…znam jedino za heljdu sigurno da nju prepeku i da zato ima onu neku smeđu boju u odnosu na zelenkasto čudnu inače i vjerovatno se zato brže skuha(već kad je namočiš preko noći sva bude mekana). Zbog toga se te kaše i nešto brže skuhaju. Ja jedem i ječmenu kašu i ne kuha mi se tako dugo. Mislim da u petnaestak min.bude gotovo. Baš ću sutra mjeriti vrijeme…sad kad ispadne da nisam ni svjesna koliko mi se krčka.

    [lilypie.com]

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Hmh, vidiš ja kupim ječam na tržnici kod jedne tete koja ima svoje žitarice (od nje uzimam i proso i heljdu, čak i kukuruzno brašno pa kuham one prave žgance) i kuham ga cca 45 minuta, čak i ako ga prije namočim. Heljda je gotova za 15 min, proso 10-12 min. Tako nekako.

    [lilypie.com]

  • Avatar kachi

    kachi

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Čim budem mogla ići na tržnicu baš ću i ja potražiti domaće varijante. Sigurno da industrija to nekako preradi pa se skrati vrijeme kuhanja.

    [lilypie.com]

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    To je i meni palo na pamet. Obožavam prave žgance, one koje moraš dugo kuhati, dok mi palenta nije nešto, nekako mi je umjetna. Probaj pa javi, baš me zanima jel ćeš primjetiti razliku.

    [lilypie.com]

  • Avatar MamaTroje

    MamaTroje

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Ja sam neki dan pojela zdjelu puterice s dresingom maslinovo, češnjak, limunov sok. Jučer sam si pirjala šampinjone uz neke bezvezne pileće odreske. 

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Jedem svašta 
    Bebač me češće traži da jedem junk food, ali se trudim da to ne bude previše često… Ako o tome danima razmišljam si prijuštim priliku… Inače se trudim jesti zdravije i imati više obroka dnevno, mada je sada po ovoj vručini teško održati prehranu od razlike 3-4 sata jer od vručine često ni ne mogu jesti 

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.