Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • majuska20

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Zanima me pošto je sada 18.4 Veliki petak dal to ima kakve veze sa sjedanjem porodiljnog?Oće biti isto taj dan kao i dosad ove mjesece ili ranije

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    majuska20


    Zanima me pošto je sada 18.4 Veliki petak dal to ima kakve veze sa sjedanjem porodiljnog?Oće biti isto taj dan kao i dosad ove mjesece ili ranije

    Pa koliko je meni poznato Veliki petak je normalan radni dan, prema tome…

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar mima.mimic.585

    mima.mimic.585

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pitanje: prijateljica je trenutno u radnom odnosu, ali po ugovoru o stručnom usavršavanju, prima 1600 kuna. Planira trudnoću, pa ako bi ostala na komplikacijama, da li bi primala naknadu? Radi 9 mjeseci, a prije toga je bila nezaposlena godinu dana i bila je na birou.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    mima.mimic.585


    Pitanje: prijateljica je trenutno u radnom odnosu, ali po ugovoru o stručnom usavršavanju, prima 1600 kuna. Planira trudnoću, pa ako bi ostala na komplikacijama, da li bi primala naknadu? Radi 9 mjeseci, a prije toga je bila nezaposlena godinu dana i bila je na birou.

    Kaj nije obicno strucno usavrsavanje, bez zasnivanja radnog odnosa? Pitam, jer fakat ne znam puno o tome.
    Uglavnom ako joj ide radni staz, ako je u radnom odnosu, da bi ostvarila pravo na puni iznos naknade place za vrijeme komplikacija, mora imati 12 mjeseci neprekidnog radnog staza ili 18 mjeseci s prekidima u zadnje dvije godine. Ako ne zadovoljava uvjet staza prima 800 kn na komplikacijama. Sve to pod uvjetom da je u radnom odnosu (ne bitno da li na odredjeno ili neodredjeno).

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • dexich

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav,

    kratko pitanje, čisto da vidim jesam li sve shvatila kako treba. Ako u zadnjih godinu dana nemam devet mjeseci neprekinutog staza (recimo da imam sedam u vrijeme poroda), imam pravo samo na minimalnu naknadu od 1660 kn?

    Naime, već godinu i pol dana radim samo na autorske ugovore što se ne smatra pravim zaposlenjem. Kad bih se sada zaposlila, svejedno ne bih imala potrebnih 9 mjeseci neprekinutog rada (niti 12 prekinutog). Znači, čak i ako se sad prijavim kao zaposlena, ne mogu dobiti porodiljnu naknadu veću od 1660?

    Hvala puno!

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    ne, jer se gleda unatrag! meni je recimo naknada na komplikacijama ovisila o prosjeku place zadnjih 6 mjeseci od 1.dana otvaranja komplikacija.

  • Avatar zrinka88

    zrinka88

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Nije tako ja sam sad na poslu i trudna opet za ponovnu naknadu trebaju  2 plaće i opet se može na komplikacije i porodiljni

  • Avatar agenda88

    agenda88

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ovako, ako nisam prijavljena na burzi uopće tijekom trudnoće, da li imam prava za porodiljnu naknadu? I znači, ako nemam 9 mj. staža u godinu dana, nemam nikakva prava?

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    agenda88


    Ovako, ako nisam prijavljena na burzi uopće tijekom trudnoće, da li imam prava za porodiljnu naknadu? I znači, ako nemam 9 mj. staža u godinu dana, nemam nikakva prava?

    Sve majke imaju pravo na porodiljnu naknadu, ona nema veze s burzom. Nisam shvatila na sto mislis kad pitas da nemas nikakva prava ako nemas 9 mj staza?

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Curke, ja sam bila na čuvanju trudnoće skroz. Znam da se za porodiljnu naknadu računa prosjek primanja u zadnjih 6 mj. Što bi po tome bio iznos koji sam dobivala na čuvanju trudnoće. No, sjela mi je porodiljna naknada u visini plaće!!?? Što me razveselilo jer je nešto viši iznos od čuvanja t., ali me zbunilo jer sam očekivala prosjek zadnjih 6 mj. (čuvanje tr.), a ne prosjek plaće… Zna li netko kako s tim sada stoje stvari??

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.