Torba za rodilište

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar crnamala

    crnamala

    Broj poruka: 426

    Prijavi adminu

    Ne znam gdje cete rodit. Jacsam u Splitu skapavala koliko je vruce. U japankama sam hodala. Bilo mi je vruce u njihovoj spavacici.

    [lilypie.com]

  • Avatar SuncevTracak

    SuncevTracak

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Da to je istina, ako nafrlje grijanje a zbog bebica je možda tako, bit će prevruce.
    Hvala na savjetu :)

    [thebump.com]

  • vjeverica1027

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Cure, jeste spavacice nosile one za dojenje ili obicne? I jel koja imala pidzamu mozda, kak je to funkcioniralo? Ja nikad ne spavam u spavacici pa mi je to tak neobicno, zato pitam..

    [lilypie.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    vjeverica1027


    Cure, jeste spavacice nosile one za dojenje ili obicne? I jel koja imala pidzamu mozda, kak je to funkcioniralo? Ja nikad ne spavam u spavacici pa mi je to tak neobicno, zato pitam..

    Spavacica gore s gumbima da mos sisu izvadit..tih par dana u bolnici i nakon cjelokupnog tretmana tak ti je svejedno u cem spavas,vjeruj mi 😂😂😂 ni ja inace nikad u spavacici.. ali ako zelis tak u tajicama ,u hm-u ima za kupit potkosulje za dojenje, ja ih nosim po doma,predobra stvar.. imam velke cice pa nekad obucem ispod te potkosulje grudnjak za dojenje..samo otkopcas i udri 😂😂😂

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Angie7o8

    Angie7o8

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav… termin mi je 9.1. ali ću biti primljena u Petrovu 13.12. pa me zanima, ako netko ima iskustva što treba za bolnicu… mislim ovako za duži boravak prije poroda..  Prva beba, a i nikad prije nisam bila u bolnici.. hvala

  • Avatar Lorena.

    Lorena.

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Spremam se za drugi porod (Sv. Duh) i ovo je sve što sam spakirala:

    -tri spavačice sa gumbićima za dojenje (tu se spominju se i neke pidžame, ja sam se osobno ugodnije osjećala u spavačici, ništa ne steže dolje tako da ako budete bile rezane neće vam previše smetati, a i prozračnije je pa sve brže zarasta)

    -20 jednokratnih gačica (možete i obične pamučne, ali onda ih ponesite puno), uzela sam i tri para pamučnih

    -barem 4 paketa - oko 40 komada-  uložaka (što veći i deblji to bolji, ja sam konkretno uzela vir 80)

    -puno jastučića za dojenje (jedna kutija)
            
    Sve je ovo u velikom broju zato što u prvih par dana zbilja jako krvarite (nešto na što mene nitko nije upozorio prvi put) tako da vam može  procuriti i po spavačicama, a ako ćete imati veliku navalu mlijeka, kao ja, onda će vam trebati puno jastučića koji se nekad toliko brzo napune pa mlijeko procuri po spavačici. 
    Savjetujem vam da uzmete i one jednokratne podloge za dojenje koje možete staviti na krevet pod sebe da ne procurite po plahtama jer je ponekad teško od čistaćice izmusti čistu plahtu, zato što ih naprosto nemaju, žalosno.

    -ogrtač - tanki

    -papuče

    -japanke (za tuširanje)

    -paket maramica

    -dva mala ručnika

    -plastična čaša

    -čarape - nekoliko pari

    -grudnjak za dojenje (iako će vam sestre uvijek vikati da ih ne nosite kako bi vam grudi bile što više na zraku, odnosno da nisu konstantno mokre od mlijeka pa tako neće doći do pucanja i rana na bradavicama)

    -kozmetika (šapon za kosu i gel za tuširanje - možete kupiti ona mala pakiranja koja su za putovanja i slično - netko govori kako vam neće biti do tuširanja, ali vjerujte mi, nakon onoliko krvarenja i curenja mlijeka imat ćete potrebu barem se jednom otuširati u ta 2-3 dana (grudi ionako morate prati prije svakog podoja), četkica i pasta za zube, četka i gumice za kosu, krema za ruke - ruke često perete i dezinficirate pa se brzo isuše, labelo, eventualno puder da si vratite boju u lice :D, dezić, tablete protiv bolova (paracetamol)  - dojenje luči hormone pomoću kojih tijelo nakon poroda skuplja maternicu i to zna podosta boljeti - kao jaki menstrualni bolovi, čak i kao slabiji trudovi, a možete dobiti i temperaturu, ali uvijek možete sestru zamoliti da vam da tabletu ako vi nemate - barem u Sv. Duhu, britvica - u slučaju da zaboravite obrijati noge pa čisto da vam ne bude neugodno izgledati kao Big Foot)

    -mast za bradavice (jedna od bitnijih stvari, rijetko vas upozore koliko je dojenje u početku strašno bolno dok se bradavice ne priviknu, pogotovo ako vam bradavice jako popucaju)

    -mali fen

    -dokumenti (nalazi pretraga obavljenih tijekom trudnoće)

    -punjač za mobitel

    Za bebu:
    -pelene (ja sam uzela jedno 40ak komada)
    -vlažne maramice (1-2 paketa, jer ćete ih i vi tu i tamo koristiti)
    -kremica
    -podloga za previjanje

    Robica za bebu (dok boravite u bolnici) vam ne treba, a ona u koju ćete ju obući prilikom izlaska iz bolnice vam može netko donijeti taj dan, da ne vucarate i to bezveze.

    Ako vam se neke količine stvari čine previše tako sam navela jer uvijek morate računati da možda nećete biti samo ta minimalna tri dana u bolnici. Možda ćete morati na iznenadni carski (onda se ostaje i po 7-10 dana) ili će vam dijete imati žuticu (kao u mom slučaju) pa ćete ostati još minimalno 3-4 dana i sl. Ako dijete dobije žuticu često će ići na ‘'sunčanje’' tako da ćete imati puno vremena za odmaranje, pa si možete ponijeti i nekakvu knjigu ili križaljku (i kemijsku, naravno). 

    Za neke od ovih stvari nije bed i ako zaboravite ili vam zafali, muž ili netko drugi će vam sve moći donijeti naknadno kada budu dolazili u posjetu.

    Izdajalica vam ne treba, jednom kad to naučite ‘manualno’ ide ko od šale :D
    WC papira u Sv. Duhu ima uvijek.

  • hrabran

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bok svima! Zanimaju me iskustva iz splitskog rodilista. Novog, naravno. Sto stvarno treba nositi sa sobom. Beba stize sredinom 7. mjeseca, pa ako neko ima iskustva sa ljetnim porodom, bila bih mu odnosno joj jako zahvalna. 😊

  • Miki

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage moje,dali je neka od vas u skorije vrijeme rodila na sv. Duhu pa da mi kaže što mi sve treba za rodilište? I za bebu dok smo u bolnici? Spremila sam stvari,danas mi je termin pa da sam 100% sigurna da imam sve. Hvala

  • Deleted user

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav.Nova sam ovdje…vidim da ima pitanja za ovu temu.Naime,meni je termin točno za misec dana,pakirala sam torbu po savjetima svoje kume koja je rodila prošle god. Iz Splita sam tako da ću vam reći ono što sam ja spakirala za Splitsko rodilište :
    2-3 paka Vir  80 uložaka i jednokratne gaćice(ja sam dobila od kume)
    četkica i pasta za zube
    češalj
    dječja kupka-ja sam uzela od Afrodite
    1 tetra pelena
    pelene za bebu-Pampers 0(ja sam spakirala 2)
    Spavačicu(iako sam čula da oni inzistiraju na svojima,al nek se nađe)
    2 grudnjaka za dojenje 
    2 paka Nuk jastučiča za dojilje
    vlažne maramice
    šlape 
    čarape(ja sam spremila 2-3 para)
    sok ili vodu
    i obavezno 2 ručnika
    nadam se da je to,to što treba…

  • Avatar MamaTroje

    MamaTroje

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Ne treb dječja kupka. Najbolje ih poplahnut običnom vodom. Detergenti im skinu zaštitni sloj i onda krene veselje s dermatitisom.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.