Dobitnici interaktivne knjige za male ljubitelje prirode

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • nana21

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Joj koje je to veselje bilo prošli tjedan! U voćnjaku imamo prepunu šljivu plodova i moj muž se uputio u berbu bez obzira na jak vjetar koji je puhao. Nije prošla ni min.kad evo njega natrag i veli da ima izneneđenje za klince… Klinci ni 5 ni 6 sjurili se u voćnjak…kad tamo cijela obitelj ježeva…2 velika i 2 mala. Kćer ih je malo promatrala, al ubrzo je pronašla drugu zanimaciju - bubamaru, te s njom otišla u kuću, dok je sin sat vremena pratio femili Ježurke Ježića. Pazio da na svom putu od voćnjaka do šume ne završe pod kotačima nekog neopreznog vozača…

  • bižena

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Imamo sreću da smo i blizu mora i brdašca, tako da imamo izbora za šetnje koje u kući svi volimo. Svaki slobodan trenutak koristimo za izlazak vani. Sin mi je uvijek volio pomagati u vrtu i oko cvijeća, ali nikad se nije baš puno raspitivao o ničemu… do ovog proljeća  
    Tako jednom u šetnji otrči od nas i vrati se sa “cvijećem” za mamu. Donio je crveni mak sav ponosan što je izabrao za mamu. E onda sljede pitanja zašto je taj cvije crven, a onaj tamo žut….

    Sada ga interesiraju male životinjice poput skakavaca, dugo ih promatra kako hodaju i skaču, e onda opet pitanja što jedu, a kako skaču, zašto toliko mogu skočiti…. uf uf pa gušterica i što one jedu (e to ne znam   )

    Jutros ga je interesiralo koje su boje gusjenice, gdje žive i što jedu…. Svaki dan je novi interes za nešto drugo. Imali smo par dana i kornjaču u vrtu, non stop ju je pratio što radi, davao joj jesti i veselio se kad je jela iz njegove ruke pome i lubenice. Bilo mi je drago kad je bez protestiranja vratio tamo gdje smo je i našli.
    A na moru… provede sate hvatajući male ribice po plićaku, promatrajući male spužiće, čak je i ježince vadio bez straha da ga ubodu…  
    Mogla bi još pisati što sve voli… ma njemu je najvažnije da ne provodi puno vremena u kući 

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    Paula jako voli biti u prirodi, bili mi u šumi ili na moru ili već u našem parkiću. Imamo sreću pa povremeno naletimo i na ježeke u našem kvartu. Na moru obožava skupljati školjkice (to je njeno blago), a u šumi vrlo često zamijeti gljive (osobito kad ide sa bakom u skupljanje), uvijek preskače mravlje “autopute”, čim vidi puža na cesti vraća ga u travu… Uvijek me upozorava da je negdje leptir u blizini, često sam obasuta poljskim cvijećem (maslačcima i tratinčicama)… Uz to neizostavna su stalna pitanja - zašto je more/nebo plavo, zašto ptičice pjevaju, zašto lišće mijenja boju (u jesen) i slično.. :)

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar Suzii

    Suzii

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

     Mi smo jos maleni,ali ipak razumjemo neke stvarcice,svakako volimo prirodu,svaki dan idemo prosetat do naseg potoka gdje ide nasa izvorska voda,voli slusat šum potoka,voli cupati travi,prati leptirice zatim pocne gugutati ,imamo veliki vocnjak svakako ga vodimo tamo i pokazajuci mi,a on samk gleda i smije se slatko! Bilo bi nam drago imati tu knjigu! :) 

  • josipa.broz.9

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Imam jako puno djece, 30-ak po razredu :) I predajem, pogađate, prirodu (i biologiju). Od nas učitelja očekuje se da uvijek budemo kreativni pa smatram da bi mi ova knjiga poslužila kao dobar priručnik da među generacijama petaša i šestaša stvorim prave male zaljubljenike u prirodu! :)

  • nina.thedogwhisperer

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Mi zivimo na veprincu…mjestu odma do parka prirode ucka. Koni ima 7 godina I uvijek zeli biti vani. Kisa, magla, sunce, snijeg, toplo ili hladno…nis joj ne smeta…biljke obozava sve (osim koprive hehe..). Sama od svojih novcica kupi cvijece I sama posadi..I malo gnoja stavi…ciklame su joj najdraze I jako pazi da slucajno ona ili neko drugi ne ubere koji cvijet jer kaze da je to zabranjeno I da onda cvjece brzo uvene. S nonom radi u vrtu..ove je god posadila tikvice I fazolete…kapus..salatu..I sve nes.
    Imamo macku I psa…naravno da su oni naj…susjeda ima krave koze kokice I malog veprica I to je sreca najveca kaf se ide po mlijeko ili jaja. Voli kukce jako..sve osim osa I krpelha…oni crno crveni “postari” (bar ih mi tako zovemo) plaze po njoj a ona uziva…zanima ju kako je bastalo more I zasto je u planinama hladnije, zasto krave jedu samo travu I imaju neoliko zeluca…I sve takve stvari na koje ja puno puta neznam odgovor a ona me pita pa sta to niste ucili u skoli? :))

    Eto..uz sve voli citati knjige navecer prije spavanja…mozda bi u toj lijepoj knjizi pronasla odgovor na koje svoje zasto.

    LP
    Koni salje pusu

  • zdenka2

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Dakle Jan od 14 mjeseci čim izađe van, ugleda kamenčić i odmah trči do njega kako bi ga uzeo u ruke i igrao se s njim. U početku, dok je još bio manji, bojao se dirati travu jer ga je bola, ali sada više nema taj strah. Voli kada ima životinja u prirodi pa kada vidi psa odmah kaže ‘vuf, vuf’, a i za macu ponekad kaže ‘mjau’. Trči prema životinjama, ali kada dođe blizu njih, samo ih gleda, ali pod oprezom jer ih ne želi podragati. Za sada je još mali za pravo istraživanje prirode, ali mislim da su već sada vidljivi znakovi da ju voli jer kada je dugo u zatvorenom prostoru, ide prema vratima i govori ‘pa pa’.

  • Avatar mama842

    mama842

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Naša curica obožava biti vani..snimi svaku pticu u letu i svakog leptira..najviše voli gledati drveće dok se grane njišu…imamo puno cvijeća i kraj svakog moramo proći,pomirišati ga i kihnuti(jer tako ljepo miriše)..onda se naš anđelak nasmije od uha do uha…Dok dođemo kod kokica njene nogice idu sto na sat…

    Život je plamen koji uvijek gori, ali se ponovno zapali svaki put kad se dijete rodi.

  • bbi

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Ponosna sam što mogu reči da moj sin pokazuje zanimanje prema prirodi kao rijetko koji njegov vršnjak (2 g)! Bez obzira da li su to kukci, cvijeće, ptice, livade, šume, oduševljenje koje pokazuje je zarazno! Nema igračke ni crtića koji bi izazvali takvu seriju “vau” usklika kao odlazak u šumu i pogled na stabla! :)

  • CBrigita

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pošto živimo na selu,svaki dan nam je ispunjen istraživanjem. Imamo veliki voćnjak iza kuće, šumu nedaleko od kuće, njive i polja su nam također dosta blizu.
    Spremimo sav potrebam pribor u posebnu torbu za istraživanja, povećala, bilježnicu u koju zapisujemo koje životinje smo sreli i koje biljke vidjeli i prepoznali iz knjiga. Imam i jedan stari fotoaparat koji može i Dorijan (5) koristiti tako da je još veći gušt i fora kad sam uslika nešto.
    Većinom su tu standardne životinjice, bubamare, leptiri, razne ptice, puževi, žabe…
    Za veće ekspedicije ponesemo dekicu i šator, klopu i piće i laganini u šetnju. Tada znamo sresti i srnu, lisice, zečeve,čak i divlje svinje no sve sa sigurne udaljenosti što zbog naše što zbog njihove sigurnosti.
    Čak nas niti kišica ne može spriječiti, obujemo čizme, kišobran i kabanice i u lov.
    Još malo će se skupljati orasi,brati kukuruz i biti na svježem zraku po cijele dane spremni u svakom trenutku za nove avanture. 
    :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.