Veličina bebe

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mimica24

    mimica24

    Broj poruka: 426

    Prijavi adminu

    TonkicaBokica1


    Mame…evo bila sam na pregledu 24+4..beba je teška 578g i nekako mi se to čini malo…čitam po netu i svugdje piše da su im bebe teške po 700-750 g a to je meni velika razlika….i ja sam dosta niska 162cm i 68 kg dobila sam 7 kg do sada uglavnom samo voće jedem…prva mi je beba pa se jako jako brinem pošto sam bila pod jako velikim stresom..

    Mjere ovise koliko je precizan liječnik, i nemoj se zamarati s tim. Masu puta pogriješe po 500 g u procjeni, eto moja beba je sa 30 tt procjenjena na velikih 2 kg pa se uopće ne zabrinjavam jer znam da greške u mjerenjima postoje.

    [daisypath.com]

  • marysue

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Mameeee, sinoć bila u bolnici na pregledu, trudna sam 37+1, pojavio mi se smeđe-rozi iscjedak i probadanje u donjem djelu leđa, tako da sam otišla za svaki slučaj. Uglavnom otvorena sam jedan prst, CTG uredan, cerviks smekšan, prohodan za 2cm do glavice i održanih ovoja. Poslao me doma da mirujem tjedan dana ako izdržim :) Nego zabrinjava me nešto drugo, mjere moje cure. BPD 8,7 AC 31,3 FL 7,1 , težina 2800 g. Kaže doktor da će beba biti manja, odnosno da BPD I FL mjere odgovaraju za 35 tt. Ja sam sada jako zabrinuta, pretpostavljam da nešto nije u redu da bi mi rekao, ali svejedno, mislim da me shvaćate. Vaša iskustva molim vas?

  • Nella112

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    7 sedmica.. No beba ne odgovara 7-moj sedmici zbog velicine. (Mala je) da li se je iko susretao sa tim? Takodjer cista pukla i ima tekucine. Da li je opasno

  • Ivanaa

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Imanni

    Pozdrav mamice!! Sad sam u 34+4 tjednu i jučer sam bila na ultrazvuku, a moj bebinjo se okrenuo na zadak. Pošto je već dosta velik (2700 g) doktor sumnja da će se uspjeti okrenuti na glavicu… tako da mi carski ne gine!!
    Jel imala koja od vas iskustvo da se velika beba ipak uspjela okrenuti??

    No, nešto me jače zabrinulo od toga što je na zadak… Malo su mi proporcije moje bebe čudne.. glavica je velika za 38 tjedana tj. BPD je 38+5, HC 37+2 (ne znam točno kaj znači koja mjera, ali znam da se odnose na glavicu), obujam trbuščića (AC) je 35 tjedana, a bedrena kost (FL) je 33+4… Doktor je rekao da je sve u dozvoljenim odstupanjima, ali mene brine razlika između glavice i bedrene kosti!!


    Ne brini tako je i kod mene,isto tjedana,34,al meni je secer u pitanju,i kazu mi na uzv,da bebica ima stomacic velik za 2 tjedna,i visak plodne vode za 2 tjedna,i kazu na zadak mi je hvala

  • Aiida29

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Drage mame, jučer sam bila na pregledu, trudna sam 25+1 i doktor kaže da je beba po svemu veća za dva tjedna, i pitao me da li sam baš imala obilnu menstruaciju. Do sada je beba odgovarala tjednima bacio me u razmišljanje kako cu roditi… 
    I da li vam je ok da u 25 tjednu radi i vaginalni uzv? 

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Aiida29

    Drage mame, jučer sam bila na pregledu, trudna sam 25+1 i doktor kaže da je beba po svemu veća za dva tjedna, i pitao me da li sam baš imala obilnu menstruaciju. Do sada je beba odgovarala tjednima bacio me u razmišljanje kako cu roditi…
    I da li vam je ok da u 25 tjednu radi i vaginalni uzv?


    Je, naravno da je ok jer ti radi cervikometriju vaginalnim uzvom

  • nelica166

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Pozdrav ženice, evo i mene muči ta veličina kako to oni procjene. Ja sam 23+5. Danas bila na anomaly scanu i rekča doktorica da je beba veća za dva tj. Cca 790 gr. Što mi je čudno jer sam bila kod svojr gin na pregledu prije dva tj i bila cca 440. Jel moguće da je toliko narasla? Ja sam inače sitna, zatrudnila s 54 kg, 165 cm visoka. Muž mi 194 pa moguće da bude brba veća ali ipak mi je velika razlika u ta dva tj. Šečer sad ovaj tj idem vaditi. Nadam se da je ok. Što vi mislitie? Hvala :*

  • Deleted user

    Broj poruka: 4311

    Prijavi adminu

    Iskreno drage moje,te procjene njihove mogu i ne moraju biti točne, mislim da u većini slučajeva nisu…u 37tt procjenili bebu na 3950g da bi u 38tt rekli 3800,dan prije 41tt opet 3800,a ja drugi dan rodila bebu od 4550😂😂

  • virensa

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Cure ja bila danas na uzv, 33 tjedan i kaze gin da beba ima kilu. Mislim da je to premalo a ona se ne zabrinjava. Dali je moguce da je toliko pogrijesila ?

  • ian1910

    Broj poruka: 173

    Prijavi adminu

    Drage cure 
    Meni je beba od početka veća
    Na zadnjem uzv kad sam bila 31 +4 dr mi je rekao da neke mjere odgovaraju 36+1 na sto sam se malo zabrinula ali on je rekao da ćemo pratiti …
    Dijabetes nemam iako Me stalno kontroliraju .. jel imao neko sličnih iskustva ???

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.