Hematom u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mamaaaa

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Mame :) 
    Je li imate iskustva s hematomom u trudnoći.
    Ovo mi je druga trudnoćau kratkom vremenu. 
    Prva je bila savršena po svemu i sve u redu..A sad taj hematom..ZApravo me zanima to mirovanje koliko mora bit? Bas strogo ili jer nije lako uz bebaca od 11 mjeseci…Ako ima koja mama sa iskustvom (bilo kakvim ) bila bi zahvalna da mi kaze.Hvala :*

  • Avatar Fembotica

    Fembotica

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Hematom mi je otkriven kada i trudnoća tj. u 4. tjednu.. Bio je veći od pLoda i rizično je.. PiLa sam 3 tabLete Dabroston dnevno i strogo mirovanje, uzeLa sam godišnji i dosLovno LežaLa po ciLi dan na kauču.. BiLa sam prije tri tjedna na pregLedu i smanjio mi se, sada pijem 2 tabLete dnevno, naravno uz mirovanje (nesmin ništa dizati ni naprezati se  i  nesmin imati odnose do daLjnjeg). A moraLa sam uzeti god jer mi moj gin. nije vidio ništa na svojem starom ekranu (koji je vjerojatno doniran 90-ih iz neke zemLje :)  ) već sam za svaki sLučaj otišLa kod privatnika i on mi je to ustanovio.. Eto, ugLavnom nemoj se puno naprezati, neka ti muž pomogne koLiko može.. :) Drži se..!

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    Evo i mog iskustva,ako se jos netko nade u istoj situaciji.  U 8.tjednu otkriven hematom, krvarenje,  dva tjedna strogog mirovanja uz duphastone 3x1 i utrogestan vag.3x2 i nakon 17 dana kontrola i hematoma nema!

  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Ja sam u ovoj trudnoći od starta imala hematom, malo sam krvarila, no negdje oko 8. tjedna sam jako prokrvarila i mislila sam da je gotovo. Srećom, beba je preživjela a ja sam mjesec dana bila u krevetu i ni makac. Na sljedećoj kontroli je nestao :)

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    I ja sam ga dobila u 9.tt, pila Duphastone do kraja 26 tjedna. Dva tjedna ležala u bolnici, poslije strogo kod kuće. Sa 19 tjedana je još viđen, sa 22 tjedna više ga nema. Naravno, veliki strah je prisutan, pogotovo kad vidiš krv, ali većinom trudnoće s hematotmom dobro završe.

  • Avatar anakome

    anakome

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    Ja sam prvi put prokrvarila u 8 tjednu, utrogestan 3x2. Rečeno mi mirovanje, ali ne strogo. Drugi put prokrvarila u 11 tjednu i onda mi je receno da imam hematom i strogo mirovanje uz istu terapiju. 2 tjedna poslije na pregledu je bio puno manji, a iduci pregled je iduci tjedan  - tad će bit 17 tjedana i stvarno se nadam da ga više neće biti. Nije mi više problem ni mirovat, koliko me stalno strah jer svako malo se javi malo smeckastog iscjetka ( dr. kaže da je dosta nisko hematom) i onaj strah da ne krene nešto gore.. uh.
    Kada se vama povukao hematom? Jeste poslije mogle normalno vanka i šetat i uživat ili svejedno treba pazit?

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    anakome


    Ja sam prvi put prokrvarila u 8 tjednu, utrogestan 3x2. Rečeno mi mirovanje, ali ne strogo. Drugi put prokrvarila u 11 tjednu i onda mi je receno da imam hematom i strogo mirovanje uz istu terapiju. 2 tjedna poslije na pregledu je bio puno manji, a iduci pregled je iduci tjedan  - tad će bit 17 tjedana i stvarno se nadam da ga više neće biti. Nije mi više problem ni mirovat, koliko me stalno strah jer svako malo se javi malo smeckastog iscjetka ( dr. kaže da je dosta nisko hematom) i onaj strah da ne krene nešto gore.. uh.
    Kada se vama povukao hematom? Jeste poslije mogle normalno vanka i šetat i uživat ili svejedno treba pazit?

    Mene su tek dva mjeseca nakon puštanja iz bolnice poslali na ultrazvuk. Tada sam bila u 19.tjednu. Jedan doktor je vidio hematom, a drugi doktor u 22. tjednu nije ništa vidio. Pila sam duphastone do 26. tjedana. Sada sam u 31. tjednu, još uvijek na mirovanju, ni sama više ne znam zašto.

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    bit ces ok, samo miruj! meni se povukao nakon 2 tjedna! sad sam usla u 17.tj.i ne moram vise piti duphastone, ali i dalje sam na mirovanju, samo ne strogom.

  • Avatar anakome

    anakome

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    Meni je moj ukinu utrogestane, da posteljica sad odrađuje svoje.  A vidim inace da svi piju dok se hematom povuce. jedva cekam iduci pregled da vidim sta ce rec. Al cim hematom jos uvijek curka, znaci da je tu. Ma samo da bebica bude dobro. Sve ostalo cu izgurat. Mirujem bas strogo.

  • Avatar ana86

    ana86

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Curke pomoc? Moj hematom je 34*34mm.uzasno me strah ne krvarim ali nemogu samo lezati jer sam sama s djecom

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.