Stražnji rog na glavici bebe

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Buco tvoj

    Buco tvoj

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu
    Drage mame i trudnice nova sam ovdje i u velikoj panici.
    Trudna sam 32+3, s tim da sam se u 27 tjednu otvorila i bila na serklazi. Trenutno sam na strogom mirovanju. Do sada je sve na uzv bilo ok sa mojom curkom koja se vec spustila glavicom u zdjelicu i zapravo bilo kaj na glavi je tesko izmjeriti. U cetvrtak sam bila na uzv kod dr Veceka u Petrovoj i reko je da je beba velika 2200g, i da je straznji rog glavice 10mm, i da moram doc na kontrolu za 2 tjedna. Nista vise mi nije objasnio jer je bio toliko zaokupljen kavom koju je dobio da je na nalazu tjedne i polozaj posteljice krivo napisao. https://klokanica.24sata.hr/static/sceditor/emoticons/01a.png [klokanica.24sata.hr] Otisla sam privatno na uzv i dr mi je rekla da je taj straznji rog 7mm, i da mogu mirno spavati jer da je normalno do 11mm,ali je rekla da ako nastavi rasti da moze biti pocetak hidrocefalusa. Ali da ga je nemoguce izmjeriti tocno jer je beba u zdjelici.
    Molim Vas jel imao ko takav slucaj? Jel s bebom sve ok? Sta taj rog zapravo znaci? Hvala Vam puno, u uzasnoj sam panici jer imam dvojne inf i s jedne strane govore za Veceka da je odlican, a drugi da je fulao sve zivo. Neznam cijem uzv da vjerujem. . .  https://klokanica.24sata.hr/static/sceditor/emoticons/05a.png [klokanica.24sata.hr]
  • Avatar renchiii

    renchiii

    Broj poruka: 410

    Prijavi adminu

    Imam ja identicnu situaciju i doslovce ne mogu vjerovati. Bas mi je drago da sam ovo vidjela i da te mogu utjesiti. Evo ti naše priče.

    Trudnoća za poželjeti osim problematičnog cerviksa od početka, skraćen, mekan itd…. U 27. tt mi na Petrovoj dr. Blajić kaže da sam se otvorila za prst i dogovori mi serklažu, a prije toga isti dan obavim uzv kod dr. Večeka i isto kao tebi mi kaže da je mojoj Niki stražnji rog 10 mm i da se i prednje komorice “doimaju” proširenim i pošalje me doma jer tu kao nema velike pameti i da to treba pratiti pa ćemo vidjeti. Stav glaviom već tad i kontrola za 3 tjedna.
    Izašla sam blijeda ko krpa i koncentrirala se da se ne srušim tamo pred svima. Odem gore u ambulantu čekati pregled i naravno googlam šta je to i nađem svakakva sranja i još više poludim. Hvala Bogu da je dr. Blajić takav kakav je i odmah me malo umirio i rekao da to nije ništa i da ne brinem. 
    2 dana prije toga sam bila na 4D uzv pa mi nije bilo jasno kako sad u 2 dana takve promjene. Nazvala sam tog doktora i pitala ga jel on šta primjetio i on mi je rekao da to nije ništa s čim bi on svoje pacijente uzrujavao, pogotovo trudnice i da će se to 99% izregulirati kako on iz prakse zna. Pitao me tko mi je radio uizv i kad sam rekla samo se nasmješio i rekao da je dr. Veček malo prepedantan doktor i da nisam prva koja dolazi s njegovim nalazom po drugo mišljenje jer ponekad malo pretjeruje  s dijagnozama. (meni je rekao da je to ventrikulomegalija) I da se ja samo opustim i mislim pozitivno i da je kontrola za 3 tjedna prerano, da treba ponoviti za mjese, mjesec i pol i da ako hoću dođem kod njega, ali tek tad.
    Zatim sam zvala svoju ginekologicu u Suncu koja me i poslala u Petrovu zbog cerviksa i kažem joj to sve i ona mi isto kaže da ne brinem i da to nije nikakav problem i da je pitanje postavljanja miša i milimetara pogotovo na zastarjelim uzv-ima po bolnicama. Misliti pozitivno i ne uzrujavati se i kontrolirati.
    Dođem po doznake kod svog dr. koji mi ponovi sve isto. 
    Tak da sam ti se ja nakon 2 tjedna agonije i plača i ne spavanja, čak nisam mogla ni jesti odlučila smiriti i poslušati doktore pa šta Bog da.
    Došla sam u bolnicu 15 dana kasnije na pripreme za serklazu i tad mi je dr. Herman radio uzv i rekao samo beba je super, lijepo napreduje. Ja ga pitam sta je s glavicom i on kaze, a vidim jednu komoricu malo proširenu, ali da nistre pitali ne bih to ni spominjao jer to nije nista alarmantno, kod njega je bilo 9 mm. Na kraju mi nisu radili serklazu  jer je prof Đelmiš tako odlučio i poslali me doma na strogo mirovanje. 
    Evo mi sutra navršavamo 34 tjedna, bili smo prošlu srijedu na kontroli i uzv i beba je super, dr. Veček je bio i sva sam se tresla kad sam ga ugledala, a i prošlo je 6 tjedana od zadnjeg uzv-a, samo je pregled bio između. Bio je ok volje i rekao je da njemu to sad izgleda ok i da je komorica 8 mm i da je beba super, 2300g, prava curka.

    Tako da očito je to bila neka prolazna faza, a i moja curka ima malo vecu glavu na tatu 

    Niš ne brini, to će se izregulirati, bili su nekima puno gori nalazi pa su bebe rođene zdrave i bez ikakvih problema. ti samo misli pozitivno da ne uzrujavaš sebe i bebicu jer to ti može škoditi.

    Više se koncentriraj da ne rodiš ranije i sve će biti supre. 

    U kojoj sobi ti je radio uzv? U 6-ici je jako loš, tak mi je Herman rekao.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Buco tvoj

    Buco tvoj

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Ajme hvala ti, bas si me utjesila. Ja sam u 27 bila na serklazi i od tada strogo mirujem. Pustena sam doma nakon tjedan dana. To mi je radila dr Škrablin . Uzv je rađen u 6-ici, ali stvarno toliko ga je šlampavo napravio jer po nalazima ti ispada da je meni do 32 tjedna posteljica bila naprijed i onda se odjednom preselila iza. A posto sam imala jedan spontani pusem na hladno. Ja sam ti isti dan isla dok druge dr privatno u Eljugu i ona je izmjerila da je to 7mm, a ne 10. Tak da bas se i ne uzdam u njegov nalaz. Samo kaj ti moja mala od pocetka skriva glavicu, prvo je bila u posteljici,a sad je vec u zdjelici. I tesko je bilo kaj izmjeriti. Iduci pon idem na kontrolu kod Goluze, a u cetvrtak bi trebala na uzv kod njega. Nadam se da ce biti sve ok, jer sam luda skroz na skroz vec. Mene najvise nazivciralo kaj ti nece nista posteno objasniti. Mislim znas o cem pricam :-) . Meni je muz reko da ide samnom da ispita sve :-) . a dali ti je mozda objasnio koje su posljedice ako to nastavi rasti?

  • Avatar mirell

    mirell

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    Joj ti ultrazvuci u Petrovoj, pa sve će nas izluditi. I meni je za treću trudnoću bilo slično rečeno, i da je glavica malo prevelika i da obavezno ponovim OGTT da je stvar u šećeru, i panika!!! Na kraju normalan nalaz šećera, na drugom uzv sve savršeno i kako treba biti. U ovoj trudnoći mi pak do 8.og tj nisu vidjeli otkucaje, kao u 7tj nejasno treperenje, pa sto mukaaaaaaaaaaa!!!! nakon dva dana sam otišla privatno i naravno srčeko lupa  kao ludo. Idem sada u srijedu na UZV i to povodom triple testa i bome mi je sada već muka jer se jednostavno bojim njihovog uzv, samo nas bespotrebno uzrujaju. Sada će mjeriti nuhalni nabor…..ali barem će mi napraviti detaljni uzv, jer do sada to ni u jednoj trudnoći nisam imala. Cure moje drage bez uzrujavanja i uvijek je dobro potražiti drugo mišljenje i na kraju vidimo da je sve uredu i da nismo trebale plakati i nespavati . Svu sreću vama i vašim bebicama, vi ćete svoje beboline ubrzo držati u rukama, blago vama 

    2002.Gabriel
    2007.Luka
    2011.Jakov
    [lilypie.com]

  • Avatar Buco tvoj

    Buco tvoj

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    mirell


    Joj ti ultrazvuci u Petrovoj, pa sve će nas izluditi. I meni je za treću trudnoću bilo slično rečeno, i da je glavica malo prevelika i da obavezno ponovim OGTT da je stvar u šećeru, i panika!!! Na kraju normalan nalaz šećera, na drugom uzv sve savršeno i kako treba biti. U ovoj trudnoći mi pak do 8.og tj nisu vidjeli otkucaje, kao u 7tj nejasno treperenje, pa sto mukaaaaaaaaaaa!!!! nakon dva dana sam otišla privatno i naravno srčeko lupa  kao ludo. Idem sada u srijedu na UZV i to povodom triple testa i bome mi je sada već muka jer se jednostavno bojim njihovog uzv, samo nas bespotrebno uzrujaju. Sada će mjeriti nuhalni nabor…..ali barem će mi napraviti detaljni uzv, jer do sada to ni u jednoj trudnoći nisam imala. Cure moje drage bez uzrujavanja i uvijek je dobro potražiti drugo mišljenje i na kraju vidimo da je sve uredu i da nismo trebale plakati i nespavati . Svu sreću vama i vašim bebicama, vi ćete svoje beboline ubrzo držati u rukama, blago vama 


    Mireel sretno na uzv. Da sve bude ok sa bebacom.:-) . Ja se samo nadam da ce na iducem uzv biti netko drugi i da ce napraviti ili bar objasniti bolje. Sva sreca pa imam strpljivog muza koji trpi moju svakodnevnu paniku :-) . Jel znas kod koga ides na uzv? Jel Vecek? 

  • Avatar mirell

    mirell

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    A prekosutra idem u podrum kod dr.Trutina  , s njim sam prezadovoljna 

    2002.Gabriel
    2007.Luka
    2011.Jakov
    [lilypie.com]

  • Avatar mirell

    mirell

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    Hvala ti draga moja na lijepim željama , sve ih znam u Petrovoj , ja sam u zgradi Cef-a, nisam u trudničkim ambulantama u maloj zgradici nego u glavnoj 

    2002.Gabriel
    2007.Luka
    2011.Jakov
    [lilypie.com]

  • Avatar Buco tvoj

    Buco tvoj

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Ja idem kod Goluže. Nadam se da je on ok.  Da nebu grub na pregledu, posto sam sivana .

  • Avatar mirell

    mirell

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    Joj on je divan!

    2002.Gabriel
    2007.Luka
    2011.Jakov
    [lilypie.com]

  • Avatar Buco tvoj

    Buco tvoj

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Frendica mi je rekla, ma briga te kakav je, bitno da je zgodan, kad ga vidis zaboravis svu bol :-D.  Ja si mislim sta mi znaci ljepota kad cacka po meni . Ti si vec rodila u Petrovoj?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.