Torba za rodilište

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Ovu temu sam otvorila kako bi mogle napisati sadrzaj svoje torbe za rodliste. Nije lose da napisemo u kojoj smo bolnici rodile ili cete roditi, te ako se nesto pokazalo kao nepotrebno, da to naznacimo.
    Dakle ja sam rodila na Merkuru i nosila sam sljedece:

    Velika torba:
    papuce
    jednokratke gacice 10 kom
    vir 80 ulosci 4 paketa
    grudnjak za dojenje 2 kom - nepotrebno, bila bez njega sva 3 dana
    jastucici za dojilje 10 kom - nepptrebno, kao i grudnjaci
    kucni ogrtac
    spavacica 2 kom - nepotrebno, uvijek mozes dobiti njihovu spavacicu, a za vizitu se tako i tako moras presvuci u njihovu
    2 velika i 2 mala rucnika
    toaletni papir 2 role
    vlazni toaletni papir
    carape
    plasticne vrecice (za prljavi ves i sl.)
    blok i olovka - nepotrebno
    plasticne case i pribor za jelo (za svaki slucaj) - nepotrebno
    1 jana od pola litre
    vic krekeri
    kozmetika (sapun, cetkica za zube, pasta za zube, gumice za kosu, sampon, gel za tusiranje, stapici za usi, labelo, vlazne maramice, mlijeko za tijelo, krema za bradavice, regenerator, dezic i cetku za kosu dodat cu na odlasku) - sada bi izbacila sve vezano za pranje kose, jer sam se jedva bila u stanju otusirati, a kamoli oprati kosu

    mala torba:
    trudnicka dokumentacija
    novcanik (novac, osobna)
    japanke za tusiranje
    1 paket vir 80 ulozaka
    1 jana od pola litre
    mobitel, punjac i slusalice

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam rodila na Sv. duhu i uzela sam drugi put ovo (jer me prvi put naučio :D )
    papuce, japanke za tuširanje,
    5 gaća s slabijom lastikom (nisam kupovala jednokratne)
    vir 80 ulosci 3 paketa (ima i od jessa ulošci od DM a su jako dobri, duži su od vira)
    kucni ogrtac (koji je stajao jer nisam nigdje išla, sad su dozvoljeni posjeti u sobu)
    spavacica 2 kom (za svaki slučaj, inače dobijete njihove, al prvi put nas je bilo tolko da se nisu stigle prat)
    2 velika i 2 mala rucnika
    carape 3 para
    plasticne vrecice
    kozmetika (sapun, cetkica za zube, pasta za zube, gumice za kosu, gel za tusiranje, labelo, vlazne maramice, mlijeko za tijelo, krema za bradavice, dezic i cetku za kosu
    pelene za bebu malo pakiranje
    vlažne maramice za bebu
    kremu za guzu
    punjač za mobitel

    Torba za rađaonu:
    trudnicka dokumentacija
    novcanik (novac, osobna)- meni novci nisu trebali, al ak uzimate, uzmite sitno za aparat za kavu i slično
    voda, grickalice- krekeri, štapići, kekse, energetske pločice
    mobitel

    Trebala mi je i čaša za vodu, al imala sam flašicu s vodom, pa sam u nju stavljala vodu.
    Obavijestite sve koji će vam dolazit u posjet nek ne nose hrpe voća, sokova, keksa jer to nemate gdje stavit. Nek se dogovore ko kaj nosi, pa nek vam donesu omiljene kekse, 2 jabuke, banane, 1 litru soka nekog gustog i to je to ;)

  • Avatar zrakasunca2

    zrakasunca2

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    I ja rađala na SV. Duhu, prije dvije godine.
    Potpisujem sve gore navedeno, a ovo su stvari koje su mi najbolje došle nakon poroda (uz dokumentaciju):

    *jednokratne gaćice, VIR ulošci (živili i sada, svaka im čast, zavolila ih nakon poroda)
    *dezodorans, pasta i četkica za zube, dječji sapun za sve ‘prigode’, ručnik, papirnate maramice
    *šlape i debele dokoljenke!!! (rađala zimi)
    *mobitel, punjač
    *krekeri, banane, neki sok na bazi šumskog voća i cikle!!! (nadoknađuje gubitak krvi)
    *labello (ovisnik sa o njemu, priznajem)

    *Bebi robica za put do doma, krema za guzu, vlažne maramice i pelene
    *muž donio sjedalicu kad je dolazio po nas
    .
    .
    .
    .
    i za kraj…

    spakirati puno ljubavi, hrabrosti, nade i snage!

    SRETNO!!!

  • hanatres

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Ja sam rodila u Petrovoj. 
    U torbu sam spremila puno toga ali koristila sam samo: 
    * 2 spavaćice,
    * 2 velika ručnika
    * 1 mali ručnik
    * Top (umjesto grudnjaka za dojenje- udobniji mi je )
    * Higijena (pasta za zube, četkica za zube, šampon i regenerator, gel za tuširanje, labelo, krema za ruke, gumica za kosu, četka, štapići za uši i dezić)
    * 4 paketa noćnih uložaka / samo 2 potrošila
    * 4 vir uložaka / 3 potrošila
    * 7 običnih gaćica
    * 1 paket jastučića za dojenje (2 dan dobila nalet mlijeka ;) )
    * japanke za tuşiranje
    * punjač za mobitel
    * papirnate i vlažne maramice

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Zaboravih napomenut,
    uz stvari za bebicu koje mužu pripremite za izlazak iz rodilišta i autosjedalice,
    pripremite mu i svoje stvari i cipele u kojima ćete ić van. Jer je moj afkors cipele ostavio doma a kiša je ljevalaaaaaaaaa

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Drage trudnice, i u našem članku možete pogledati popis stvari koje vam predlažemo da ponesete sa sobom u rodilište: https://klokanica.24sata.hr/trudnoca/porodaj/sto-sve-trebate-ponijeti-u-rodiliste-60 [klokanica.24sata.hr]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    missha


    Zaboravih napomenut,
    uz stvari za bebicu koje mužu pripremite za izlazak iz rodilišta i autosjedalice,
    pripremite mu i svoje stvari i cipele u kojima ćete ić van. Jer je moj afkors cipele ostavio doma a kiša je ljevalaaaaaaaaa

    E da, to je jako bitno :-).
    Ja sam svom ostavila: Crvenu vrecicu: odjeca za bebu vel. 50, Plava vrecica: odjeca za bebu vel. 56 i Bijela vrecica: moja odjeca, donji ves i cipele.
    Tako da sam mu onda samo rekla kad je isao po nas da uzme bijelu i crvenu vrecicu. Tak je bilo najjednostavnije i tako sam bila sigurna da nece uzet nesto krivo :-)

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar brouhaha

    brouhaha

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    ProudMomy


    missha


    Zaboravih napomenut,
    uz stvari za bebicu koje mužu pripremite za izlazak iz rodilišta i autosjedalice,
    pripremite mu i svoje stvari i cipele u kojima ćete ić van. Jer je moj afkors cipele ostavio doma a kiša je ljevalaaaaaaaaa
    E da, to je jako bitno :-).
    Ja sam svom ostavila: Crvenu vrecicu: odjeca za bebu vel. 50, Plava vrecica: odjeca za bebu vel. 56 i Bijela vrecica: moja odjeca, donji ves i cipele.
    Tako da sam mu onda samo rekla kad je isao po nas da uzme bijelu i crvenu vrecicu. Tak je bilo najjednostavnije i tako sam bila sigurna da nece uzet nesto krivo :-)

    Upravo tako! Moj je zaboravio jaknu, a bio je 11. mjesec :)

    Nije loše ni uzeti onu jednokratnu podlogu za presvlačenje bebe, to su cure koristile da stave ispod sebe kad je bila vizita (jer se onda moraju skinuti gaće), pa ti se unište plahte, a novih nema do sutra…

    Na Sv. Duhu treba za bebu pelene, vlažne maramice i krema. A nije loše ponijeti neke gaze, krpice ili tetra pelene ili već spomenute jednokratne podloge, ako bebu izvadiš iz onih njihovih jastuka da ju ne stavljaš direktno na krevet tj. plahtu.

    Od kozmetike sam nosila osnovno, pastu za zube, gel za tuširanje i neku kremu za lice. Nema se baš vremena pretjerano uređivati, kosu nisam prala u ta 3-4 dana, a i da sam htjela nije bilo tople vode, tako da je i tuširanje bilo brzinsko.
    Poučena iskustvom, kućni ogrtač nisam nosila i zauzima puno mjesta u torbi, a nemaš gdje izlaziti sa odjela, a sve ostalo ti može netko donijeti čak i kad nisu posjete (možeš prošetati do ulaza na odjel). Znači osnovno gaće, uloške i vlažne maramice. Wc papira je uvijek bilo.

    Za rađaonu sam imala mobitel, bocu vode i čokoladicu corny za energiju. I to je sve.
    Sretno svim budućim mamama, uživajte u pravljenju popisa

  • Avatar brouhaha

    brouhaha

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Zaboravih napomenuti da nije loša stvar ponijeti čepiće za uši, ne šalim se… Svoju bebu ćete sigurno čuti u noći kad bude plakala, a možda umanje buku tuđeg preglasnog hrkanja, jer inače nema spavanja

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam zadnji put rodila na Sv. Duhu prije 7 mjeseci i imale smo podloge one jednokratne, davali su nam svaki nad nove čiste :) A bila sam 3 i pol dana, ni jednom na viziti se nismo morale svlečit :O Prije 3 godine su nas svako jutro i popodne svlačili i pregledavali :D A za bebe u biti imaju oni sve tamo, ali di bi došli da sve koristimo njihove pelene i to. Tetra pelene uvjek imaju čiste na hodniku u ormariću, isto tako i pelene obične :)

    Da, muževima apsolutno sve pripremite jer je moj ipak uspio na stolu doma u vrećici zaboravit cipele :D

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.