Ubrzani rad štitnjače i planiranje trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar engy

    engy

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    Drage moje ,bolujem od autoimune bolesti stitnjace basedow,kod nas mozda vise poznate pod nazivom gravesova bolest.To je bolest kod koje stitnjaca radi ubrzano (hipertireoza):Planiram trudnocu pa me zanima da li je koja od vas prosla trudnocu sa ovom bolesti  i kakva su vam iskustva opcenito

  • draz2

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    draga engy, ja imam hashimoto, meni stitnjaca sporo radi i takodjer ne mogu zatrudnjeti. imam 37 godina, nedavno sam vadila AMH-15 mi je, smanjena plodnost. planiram ici u polikliniku skvorc u samoboru da vidim kakve su mi sanse s potp.oplodnjom. ne znam da li bih uopce mogla zadrzati trudnocu s obzirom na hormonski status.

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Ja imam hashimoto I na euthyrox 50 mcg terapiji sam. Trudnoca prosla hvala Bogu uredno uz redovito pracenje hormona stitnjace. Trebalo 2 godine da zatrudnim iako su mi rekli da ne cu moci bez terapije zatrudniti jer po reprodukcijskim hormonima nisam imala ovulacije.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar engy

    engy

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    Cure hvala vam na odgovoru,ja trenutno ne pijem nikakvu terapiju,godinu dana sam pila carbimazol,pa je nastupila remisija,ali mi sad opet nije bas dobro,TSH basal 0,16,to je nisko,i taman sad kad sam sva u planiranju trudnoce.Draz,ja sam ti jos malo starija od tebe,sljedeci mjesec punim 39 godina.LuKi bas mi je drago da je tebi proslo dobro,

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Hvala. Zato mi sad hormoni divljaju ko ludi nakon poroda, a u trudnoci bili dobri da bolji ne mogu biti. Je li imas jos kakvih problema osim te stitnjace, jer znam da ona vuce masu drugih bolesti za sobom?

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar engy

    engy

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    imam malo sa ocima,nije puno ali su ipak malo ko postale buljave.Cudno gdje stitnjaca sve udara.Pa onda imam i sa kozom,cesto mi izbaci osip,pa nesanica i to je sve.Prije mi je znalo srce radit ubrzano ali je sad u redu.I nevezano za stitnjacu (a mozda cak i ne,na to mi doktori nisu znali odgovorit) u februaru sam operirala miome u maternici,imala sam ih cak 31 komad,skoro kilo ipo teski.Oni su se da se tako izrazim nakotili taman u vrime kad je stitnjaca dobro ludila.Eto draga moja,nisu mi bas sjajne predispozicije za trudnocu,ali ne odustajem

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Ufff znam. Ja sam ti isto hodajuca enciklopedija bolesti. Nema sto mi nije doslo od stitnjace. Jesi se testirala mozda na dijabetes. Znam da on zna stvarat probleme s ocima, a od stitnjace se cesto pojavi?

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar engy

    engy

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    Nisam se na dijabetes jos testirala,moj doktor mi to nije nikad ni spomenuo,a nedavno sam i ja citala da od stitnjace moze doc do toga.Imam sljedecu kontrolu za tri tjedna pa cu ga pitat.Nekad je nazalost tako da mi pacijenti moramo bit upuceni bolje nego doktori u sve.

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Da, nazalost. Mene je endokrinologinja u ZG-u poslala na taj petosatni OGTT  I saznala da imam pocetni dijabetes, stavili me na dijetu 1200 kcal I nakon sto mi se tijelo ocistilo od secera ostala trudna. Moram raditi svako malo GUK profile I vratim se u Zadar, a tu to uopce ne rade. Da nisam otisla u ZG me bi uopce znala za to niti bi mi se stitnjaca to jedno vrijeme unormalila. Operorala sam tumor na lijevom jajniku I ospalo da je benigan ali da je takav da se vraca. Bio je 11 cm promjera I nisu mi ga vadili cijelog da mi ne vade jajnik ca I evo izgleda da cu opet morat na operaciju jer je opet poceo rasti. Ja to nista ne bi znala da nije bilo odlicne ginekologinje u Zagrebu koja mi je sve lijepo objasnila kad su ovi u Zadru vec tako mutavi. Toj cu zeni biti zahvalna cijeli zivot. :)

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Pisem preko mobitela pa je puno gresaka 

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.