'Bojim se pa zato ne cijepim svoje dijete'

Pregledaj članak

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • x-rated

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    "Zagrepčanka Rene Ljubičić (42) prestala je cijepiti sinove još prije 14 godina jer su imali strašne reakcije. Luka (18), nakon Di-Te-Pera, sa šest mjeseci dobio je virusni meningitis, a s godinu šarlah".

    Od cjepiva protiv difterije, tetanusa i pertusisa je dobio VIRUSNI MENINGITIS i ŠARLAH (Streptokok) ???? Kakvih sve budalaština čovjek neće pročitati na portalima, pa to je prestrašno…. Iskreno baš me briga za neuke i što će na kraju platiti skupu cijenu zbog smanjenja procjepljenosti, ali ovo da se necijepljeni mogu bez problema upisivati u vrtiće i škole i izgravati zakon je skandalozno… Ne želim da mi se djetetu ni približi na manje od deset metara necijepljeno dijete, a kamoli da ide s njim u jaslice, vrtić, ili školu… I podnijet ću kaznenu prijavu i protiv roditelja i protiv ravnatelja vrtića ili škole ako nije zabranio upis prema zakonu ako saznam…

  • mare118

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Registrirala sam se samo iz razloga da odgovorim na vas komentar. Dakle ovako,mama sam dvoje djece od 4 i 2 godine. Mladjem djetetu je dijagnosticirana benigna autoimuna granulocitopenija sa njegovih 5 mjeseci i od tada se borimo sa time. Moje djete i kada je zdravo ima temperaturu i na temelju toga ga niti jedan pedijatar ne zeli cijepiti jer nam nitko sa sigurnoscu ne moze reci odakle njemu ta temperatura. I sada vi meni recite,vi bi mene tuzili da se moje necjepljeno djete priblizi vasem cjepljenom djetetu ???                                                                    Dobro ste samo jednu stvar napisali a to je da covjek stvarno svakavih budalastina moze procitat na portalima!!!! E i da,samo jos da napomenem da je starije djete  cijepljeno sve po kalendaru kako treba biti jer nikada nisam bila protivnik cjepiva.   LP

  • x-rated

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Naravno da ne i naravno da vaše dijete ne treba biti cijepljeno ako postoji ikakva kontraindikacija. I vaše dijete će biti zaštićeno ako su sva naša ostala cijepljena jer je potrebna najmanje 95% (kako za koje cjepivo) procijepljenosti za uspostavu “imuniteta krda”. Dakle cjepljenjem sve ostale potpuno zdrave djece štitimo i onu koja ne mogu/ne smiju biti cjepljena. Govorim o pomodarstvu necijepljenjena na temelju trećerazrednih portala, poluinformacija, “instinkta” i sličnih stvari…

  • TeaH2

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ja nisam doktor, ma niti blizu ali imam par frendica koje su isto tako citale clanke i kolumne sa trecerazrednih portala, i to je sad cool, i sve one bi trebale dobiti nagradu za majku godine jer se protive “vladi”, “zdravstvu”, “urotama zavjere”, i cime sve ne. Naravno da postoji malena sansa da nesto pode po zlu ali zar pored toliko bolesti i problema koje klinci mogu imati se nekome stvarno ideja o dodavanju novih (nekada banalnih, a ponekad i opasnih) bolesti na listu cini u redu? Dajte ljudi nemojte citati i vjerovati sve sto pise na internetu, sto vam nije provjereno i dajte se barem raspitajte prvo kod doktorice. Meni se sve vise cini da je ljudima dosadno pa nemaju pametnija posla nego izmisljati toplu vodu…

    (Komentar se odnosi iskljucivo na roditelje koji se dobrom voljom, a ne povodom zdravstvenih problema, odluce na ovakvu glupost.)

  • mare118

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    TeaH



    (Komentar se odnosi iskljucivo na roditelje koji se dobrom voljom, a ne povodom zdravstvenih problema, odluce na ovakvu glupost.)

    Hvala vam sto ste ovo naglasili.                                                                                                                       x-rated hvala na postenom i normalnom odgovoru..sada se u potpunosti slazem s vama i potpisujem sve napisano.   LP

  • Avatar vividi

    vividi

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    I ova Kristina iz članka i njen muž, koji su kao “proveli istraživanja” nakon tzv. reakcija na cjepivo. Koja istraživanja? Čitanje sumnjivih članaka po raznim portalima koji veze s medicinom nemaju. Ma daj. Totalna besmislica. 
    Naravno da neka djeca ne smiju biti cijepljena, jer su u rizičnoj skupini ili imaju neku bolest zbog koje ne smiju primiti cjepivo, ali ovima što se prave pametni jer su pročitali par kvazmedicinskih članaka, trebalo bi zabraniti pristup internetu. Kao i u navedenim zemljama gdje su se pojavile zarazne bolesti koje se mogu cjepivom držati pod kontrolom.

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.