Dopust trudne radnice

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Doriis

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Pozdrav, ovdje možemo pisati o dopustu trudne radnice, da li ste ga koristile, što radite na poslu pa vam je odobren i kako je išao cijeli postupak.
    Ja ga namjeravam koristiti jer mi posao zahtijeva određene fizičke radnje (nošenje kutija, saginjanje/čučanje) pa se nadam da će mi biti odobren. Bolje se isplati to financijski nego komplikacije…

    [tickerfactory.com]
    26.11.2024. - termin 🍼
    08.05. - drugi pregled
    12.04. - prvi pregled ✅️ cuju se otkucaji ❤️

  • Avatar Martina1931

    Martina1931

    Broj poruka: 1652

    Prijavi adminu

    Ja radim u zoni zracenja u bolnici, i radno mjesto mi je pod “posebni uvjeti rada”. Netko tko u ugovoru nema takvu stavku nema pravo na ovakav dopust.
    Dobila sam uputnicu od strane poslodavca za medicinu rada koji su napisali misljenje da nisam sposobna obavljati poslove u takvim uvjetima.
    Na poslodavcu je da me mogu smjestiti na drugo radno mjesto (i nize kvalifikacije cak, koje nije stetno za moje zdravlje npr), ali su moji bili ok u vezi tog i odobrili mi najnormalnije.
    Iako znam jako jako puno zena da im to nije odobreno i da ih poslodavci salju na drugo radno mjesto.
    Naravno da se vise isplati dopust, ipak primate punu placu :)

    27💃
    31🧔‍♂️
    Biokem 2/23
    Missed ab 9+5 , 6/23
    Fragmin💉
    + ❤️12.10.
    It'a girl🩷
    [tickerfactory.com]

  • tiri

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pozdrav, evo da malo obnovim temu, imam par pitanja. 
    Kada je ok reći poslodavcu za trudnoću?
    Tko odlučuje idemo li onih obaveznih 28 dana prije termina na porodiljni ili 45? Doktor ili poslodavac?
    Za trudnoću znamo samo muž i ja i glupo mi je govorit poslodavcu prije nego kažem obitelji, a opet ako ću ići 45 dana na porodilji i još prije tog potrošit godišnji, ispada da poslodavac ima 3mj za pripremu… Je li to premalo?
    Prva mi je trudnoća pa ne znam kako to ide…

    Termin 18.10.2024.
    [tickerfactory.com]

  • Doriis

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Ja cu na poslu reci da sam trudna kad obavim drugi pregled i dobijem rezultate Niftya. Taman ce mi onda proci prvih 3 mjeseca i nakon tog planiram raditi jos mjesec dana pa koristiti sav godisnji i onda ici na cuvanje trudnice. 

    [tickerfactory.com]
    26.11.2024. - termin 🍼
    08.05. - drugi pregled
    12.04. - prvi pregled ✅️ cuju se otkucaji ❤️

  • Doriis

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Doriis

    Ja cu na poslu reci da sam trudna kad obavim drugi pregled i dobijem rezultate Niftya. Taman ce mi onda proci prvih 3 mjeseca i nakon tog planiram raditi jos mjesec dana pa koristiti sav godisnji i onda ici na cuvanje trudnice.


    Trudnoce*

    [tickerfactory.com]
    26.11.2024. - termin 🍼
    08.05. - drugi pregled
    12.04. - prvi pregled ✅️ cuju se otkucaji ❤️

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.