"Pripreme" za bebu

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Ako planiraš dojiti, nema potrebe za bacanjem novaca na te stvari. Nisam kupila niti jednu dudu ni bočicu i nikad mi nisu trebale. Beba mi je 6 mjeseci. Tako da ako planiraš dojiti, ne bacaj novac. Lako kupiš ako ti zatreba.

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Ja kupila izdajalicu,bocice, dude za bocice…sve avent, sve zapakirano jos! Dojim  kupila za svaki slucaj…

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1456

    Prijavi adminu

    Ja sam se isto tako zeznula…iako sam izdajalicu zbog velike količine mlijeka par puta koristila,a ok mi je došla i kad se L cjepila pa nije baš papala. Dudu sam koristila za sada jednu a boćica stoji zapakirana. Mislim proširiti rupicu na vrhu kad L počne piti vodu, šteta mi ju je baciti jer je bila baš skupa.

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ines24

    Ines24

    Broj poruka: 529

    Prijavi adminu

    Vidjela sam negdje dudice te za bočicu posebno piše da je za čaj, a posebno za mlijeko, možda je i tu kakva razlika u rupicama.
    Trudit ću se dojiti, vidjet ćemo kako će mi ići jer smo i moj brat i ja jako malo sisali 

    Nixie na temi o kolicima mislim da si ti spominjala da imaš Q7, treba li kupovati kakvu bazu za autosjedalicu od tih kolica, odnosno Q9 kolica?

    [lilypie.com]

  • Avatar kachi

    kachi

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Nixie


    Ako planiraš dojiti, nema potrebe za bacanjem novaca na te stvari. Nisam kupila niti jednu dudu ni bočicu i nikad mi nisu trebale. Beba mi je 6 mjeseci. Tako da ako planiraš dojiti, ne bacaj novac. Lako kupiš ako ti zatreba.

    Slažem se, ali je dobro da se informira oko toga i neka snimi situaciju gdje, što i koliko košta da ako zatreba ne traži tada jer možda neće biti u mogućnosti. 
    Ja isto ništa nisam htjela kupiti ranije, a onda se dogodilo da mi je baš sve osim dude varalice trebalo pa je muž kupovao i donosio izdajalicu u bolnicu, pa bočice i potrošili smo puno više u toj panici “nahrani dijete” nego da sam ranije sve prostudirala i kupila npr. izdajalicu sa bočicom i tu se zaustavili.

    [lilypie.com]

  • Avatar kachi

    kachi

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    A ima i klokanica temu o tome. 
    https://klokanica.24sata.hr/beba/zdravlje-i-njega/na-sto-paziti-kod-izbora-bocica-i-duda-2584 [klokanica.24sata.hr]

    [lilypie.com]

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    ines24


    Vidjela sam negdje dudice te za bočicu posebno piše da je za čaj, a posebno za mlijeko, možda je i tu kakva razlika u rupicama.
    Trudit ću se dojiti, vidjet ćemo kako će mi ići jer smo i moj brat i ja jako malo sisali 

    Nixie na temi o kolicima mislim da si ti spominjala da imaš Q7, treba li kupovati kakvu bazu za autosjedalicu od tih kolica, odnosno Q9 kolica?

    Ne treba draga. Samo se stavi na sjedalo i učvrsti pojasem. Jako čvrsto bude! Ja sam super zadovoljna s njim, al sad prelazimo u novu uskoro. Dosta se dugo može koristiti. Moj je sad 6 mjeseci i nema naznaka da će ju prerasti. Dobro, nije jako velika beba, al nije ni mala. Sad je oko 7700g i 69cm. Naše jaje je do 10 kg, tak da je vjerojatno i to na q9.

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    kachi


    Nixie


    Ako planiraš dojiti, nema potrebe za bacanjem novaca na te stvari. Nisam kupila niti jednu dudu ni bočicu i nikad mi nisu trebale. Beba mi je 6 mjeseci. Tako da ako planiraš dojiti, ne bacaj novac. Lako kupiš ako ti zatreba.
    Slažem se, ali je dobro da se informira oko toga i neka snimi situaciju gdje, što i koliko košta da ako zatreba ne traži tada jer možda neće biti u mogućnosti. 
    Ja isto ništa nisam htjela kupiti ranije, a onda se dogodilo da mi je baš sve osim dude varalice trebalo pa je muž kupovao i donosio izdajalicu u bolnicu, pa bočice i potrošili smo puno više u toj panici "nahrani dijete" nego da sam ranije sve prostudirala i kupila npr. izdajalicu sa bočicom i tu se zaustavili.

    Da, to definitivno. Treba u izviđanje za svaki slučaj. Ja sam čak bila isprintala kupon za dm 25% popusta ako bude trebala izdajalica. Bočicde sam bila napikirala u mulleru, ali eto sva sreća nije trebalo. To par puta što sam se izdajala, izdajala sam ručno. Iako kod mene baš ne ide mlijeko van izdajanjem. Treba mi sat vremena za 50ml.

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    ines24


    Vidjela sam negdje dudice te za bočicu posebno piše da je za čaj, a posebno za mlijeko, možda je i tu kakva razlika u rupicama.
    Trudit ću se dojiti, vidjet ćemo kako će mi ići jer smo i moj brat i ja jako malo sisali 

    Nixie na temi o kolicima mislim da si ti spominjala da imaš Q7, treba li kupovati kakvu bazu za autosjedalicu od tih kolica, odnosno Q9 kolica?

    I da, što se sisanja tiče. Nema to nikakve veze koliko ste ti i brat siskili. Tada su bila druga vremena, žene su manje znale, svi su ih prepadali da im je beba gladna. Moja mama isto nije dojila ni mene ni seku jer su joj svi sjedili na glavi, a ja dojim svog malog bez ikakvih problema. Normalni su periodi kad je beba ajmo reći gladna. I tih par dana stalno cmolji i stalno sisa i dalje je gladna i to prođe. Prije (a puno žena i danas) su odmah turali bočicu tih dana kad je skok u razvoju. Što više bočice, to manje sike. Dojenje nije lako uspostaviti, ali kad prođu prva dva mjeseca, ne možeš biti sretnija nego što budeš 

  • Avatar kachi

    kachi

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Nixie



    Da, to definitivno. Treba u izviđanje za svaki slučaj. Ja sam čak bila isprintala kupon za dm 25% popusta ako bude trebala izdajalica. Bočicde sam bila napikirala u mulleru, ali eto sva sreća nije trebalo. To par puta što sam se izdajala, izdajala sam ručno. Iako kod mene baš ne ide mlijeko van izdajanjem. Treba mi sat vremena za 50ml.

    Meni ne ide ni ručno ni sa izdajalicom. Uspijem najviše nekih 40ml izdojiti iz cice, a sigurna sam da beba pojede puno više. Mislim da je i to bitno da mame znaju - da količina izdojenog nije mjerilo koliko mlijeka stvarno ima. Mene su u bolnici sa tim potpuno pokopali već sam mislila odustati od dojenja jer nemam mlijeka pa mi je patronažna dokazala da imam. :D

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.