Što jedemo u trudnoći?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar lollipop

    lollipop

    Broj poruka: 737

    Prijavi adminu

    ja znam i za večeru ako mi je neopisiva glad i ako sam npr za ručak imala maneštricu od povrća uzmem fino 1 fetu integralnog ili raženog kruha, sv.sir i zavisi šta imam u frižideru šunka, malo čvaraka, pancete i kapulice obavezno…
    ali to prakticiram rijetko…
    obično su to neke palente, zobene, griz sa agavom umjesto šećera jer ima nizak GI…

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Branchi


    ma znam, ali ja kad pojedem voce, gladna sam za sat vremena :)
    pocela sam si sad rucak na poslu dijelit u dva dijela - pa pojedem oko 13 i onda oko 16. to mi je super.

    Srdele ja isto obozavam, jedem 1xtjedno ili 1x u dva tjedna, sad su onako male, odlicne. to nam je jako zdravo :)
    jedva cekam da dodju prave breskve i nektarine, da malo smjenim jabuke.
    ja jos uvijek ne mogu tako drasticno izbaciti ugljikohidrate, ali planiram ako kile krenu ovako brzo rasti.

    koje su dobre zamjene - jecam, a slanutak, jel ga netko jede?

    Meni je i slanutak super, kao varivo, u salati, kao namaz (humus). Nekad i leću napravim na varivo. Ona je dobra jer je brzo gotova, pa kad mi se ne da nakuhavati neko varivo, leća i mrkva i gotovo za 20 min.

    Joj, a jagode?? Jedva čekam! I lubenice, maline, borovnice…jooooj… Ne mogu više jesti samo jabuke i banane. Povremeno pojedem i mango. Ali nema mi do jagoda…

    [lilypie.com]

  • Avatar rencix

    rencix

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Ja svako jutro pojedem šnitu ili dvije nutele znam da nebi smjela ali tako mi se trazi slatko ujutro. Danas je za ručak bila maneštrica od mahuna a prije rucka sam jos pojela pola kile jagoda sa šećerom . Za dalje ne znam sta cu  ali vjerojatno koju bananu i navečer tost i to bi bilo to.

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    rencix


    Ja svako jutro pojedem šnitu ili dvije nutele znam da nebi smjela ali tako mi se trazi slatko ujutro. Danas je za ručak bila maneštrica od mahuna a prije rucka sam jos pojela pola kile jagoda sa šećerom . Za dalje ne znam sta cu  ali vjerojatno koju bananu i navečer tost i to bi bilo to.

    Kod mene se nutela jede sa žlicom. Ili s palačinkama.

    [lilypie.com]

  • Avatar Cardassia

    Cardassia

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Moram priznati da sam malo ljubomorna na vas koje jedete slatko…
    Nutella s palačinkama… Mljac!
    Od kad sam saznala da imam povišen GUK profil, morala sam skroz izbaciti slatko. Bilo je teško u početku, pogotovo s obzirom da sam prije svaki dan pojela barem neki slatkiš ali čovjek se na sve navikne. Bebica je ipak na prvom mjestu.
    Vjerojatno zato i nisam dobila previše kila, +6, a prekosutra punimo 35 tt, a bojala sam se s obzirom da strogo mirujem da će se kile samo ljepiti.
    Imam spremnu jednu veliku Milka čokoladu koja će nastradati čim rodim…

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Svasta. 

    😂😂😂

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar kachi

    kachi

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Mislim da ću ja morati samoinicijativno potpuno izbaciti slatko jer otkako mirujem upravo su povremeni napadi na slatko uzrok porastu kila. :(

    Otkako mirujem znam napraviti jelovnik za čitav tjedan jer je tako lakše da se dragi i ja organiziramo oko obroka i vremena. Npr. sutra ćemo ujutro jesti heljdinu kašu sa jagodama; ja ću do ručka pojesti krušku, ručati ću porciju variva od graha sa šnitom kruha, između ću možda šaku badema pojesti…i vjerovatno ću večerati malo zrnatog sira, jogurta sa šnitom kruha. 
    Boriću se sa sobom da ne pojedem koju od napolitanki koje me mame sa police.

    [lilypie.com]

  • Avatar Marlameri

    Marlameri

    Broj poruka: 386

    Prijavi adminu

    Super mi je tema iako moje ručkove diktiraju moji ukućani- muž i dvije kćeri. Svaki ručak mora biti meso jer mužu i mlađoj kćeri to je glavna namirnica. A starija ne može bez krumpira, riže i tjestenine pa je uvijek neka kombinacija toga. I uglavnom neka juha. Inače jedem puno povrća i radila sam si zelene sokove sa zelenim lisnatim povrćem prije trudnoće, a sad mi sve to izaziva užasnu žgaravicu pa jedem samo provjerene stvari- najviše mi paše mlijeko i kruh za doručak. Tako da se ne mogu pohvaliti zdravom prehranom u trudnoći, ali mislim da malenome ništa ne fali jer su i meni kosa i nokti super, a to mi je neki znak da mi je tijelo u dobrom stanju. A povrće ću nadoknaditi sad kad počne sezona domaćeg povrća iz vrta pa će maleni kroz mlijeko dobivati vitamine i minerale. Ponovo ću za doručak i tijekom dana raditi zelene kašaste sokove jer su mi super. Jedino ću morati vidjeti kako će oni djelovati na malenoga- da ne bi imao grčeve. Inače toplo ih preporučam svima vama koje nemate problema sa žgaravicom. Meni je najdraži naranča i blitva. Iscijedim naranču i blitvi maknem onu bijelu sredinu i sve zblendam. Sok je predobar. Isto je odličan i sa listovima kelja, vinove loze, koprive ili salate. Također je odličan sok od cikle i kupina. Uglavnom za sokove koristim sve domaće kad ima- i voće i povrće.

    [lilypie.com]

  • Avatar lollipop

    lollipop

    Broj poruka: 737

    Prijavi adminu

    uf ja sam baš vesela šta me ne vuče na slatko…eventualno sladoled jer je on hladan pa ne osjetim tu slatkoću…inače tamanim slatko ko luda ali sad mi ne ide, izaziva mi žgaravicu i mučninu…ali zato dajte mi pancete, čvaraka, sv.sira, šunke, kruha 
    kod mene danas na meniju varivo od povrća (grašak, grah, celer, mrkva, tikvica…) a za MM-a burito pošto mu je ovo variva za nahraniti se na pola sata 
    rekla sam da ću si ovaj tjedan priuštiti jedan čiken čiz  u ovih 5 mj jednom sam hamburger jela i sad mi baš neki gušt iako već znam da ga neću cijelog pojesti…

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar mayathequeen

    mayathequeen

    Broj poruka: 272

    Prijavi adminu

    Curke ja sam u trudnoci imala probleme s probavom+zgaravicu a jelo mi se slatko sto me dodatno zatvaralo pa sam si osmislila domace keksice koje su mi bili super!!Evo ovak je nekak islo:
    200g integralnog brasna
    200g maslaca ili margarina
    100g mekinja
    3 zlice mjevenog lana
    1 jaje
    pola praska za pecivo
    sve se zamijesi i ostavi cca pol sata da miruje..u to sam jos dodala po zelji nasjeckane bademe..suhe brusnice,sljive..marelice..to mi je bilo umjesto secera al kome je premalo slatko slobodno ubaci 2-3 zlice obicnog secera,fruktoze ili steviju..To je i moj mali necak tamanio a obozava slatko!!

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.