Što kad dijete učestalo pročišćava grlo

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Nik135

    Broj poruka: 39

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame, imam pitanje.
    Imam djevojčicu od 5 godina, u proteklih mjesec-dva stalno pročišćava grlo. Nisam sigurna da ću vam moći dobro objasniti. Stalno ima potrebu proizvoditi zvuk kao da joj je nešto zapelo u grlu. U večernjim satima to radi intenzivnije. Išli smo kod liječnika opće prakse (koji je inače kao mrtvo puhalo) gdje mi je rekao da nema nikakve upale grla, na što sam ja pitala smatra li da me treba slati dalje, on nas je blago otkantao.
    Nebih rekla da nju boli grlo, nego kao da ima smetnju nekakvu u grlu. Jeli se netko susretao sa sličnim problemom?

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Ella..

    Ella..

    Broj poruka: 757

    Prijavi adminu

    Nik135

    Pozdrav mame, imam pitanje.
    Imam djevojčicu od 5 godina, u proteklih mjesec-dva stalno pročišćava grlo. Nisam sigurna da ću vam moći dobro objasniti. Stalno ima potrebu proizvoditi zvuk kao da joj je nešto zapelo u grlu. U večernjim satima to radi intenzivnije. Išli smo kod liječnika opće prakse (koji je inače kao mrtvo puhalo) gdje mi je rekao da nema nikakve upale grla, na što sam ja pitala smatra li da me treba slati dalje, on nas je blago otkantao.
    Nebih rekla da nju boli grlo, nego kao da ima smetnju nekakvu u grlu. Jeli se netko susretao sa sličnim problemom?


    Pozdrav, nemam osobno iskustvo s tim ali od moje prijateljice sin je imao tu fazu prociscavanja grla, stalno je to radio i onda je odjednom prestao, ali je nakon toga imao drugo tik i evo sada trenutno vodi borbu s njim oko tikova, trenutno stalno izbija zrak iz pluća. 
    Možda je samo faza, a možda stvarno ima neki problem, možda joj je grlo usko pa joj je teže progutati nešto, npr moja svekrva ima s tim problem.
    Mora uzimati manje zalogaje i polako jesti, inače grklja,  vraća dio hrane u grlo , što zvuči baš ružno 

    🚺 31
    🚹 31

    “Pogledaj unatrag i zahvali Bogu. Gledaj naprijed i vjeruj Bogu.”

    ♡ Baby Girl ♡
    ♡ A ♡ 21.01. ♡

  • Nik135

    Broj poruka: 39

    Prijavi adminu

    Iskreno, baš me to zabrinjava jer se bojim da će joj to ostati navika za kasnije. A možda je ipak nešto drugo u pitanju.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • missmama2023

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Nik135

    Pozdrav mame, imam pitanje.
    Imam djevojčicu od 5 godina, u proteklih mjesec-dva stalno pročišćava grlo. Nisam sigurna da ću vam moći dobro objasniti. Stalno ima potrebu proizvoditi zvuk kao da joj je nešto zapelo u grlu. U večernjim satima to radi intenzivnije. Išli smo kod liječnika opće prakse (koji je inače kao mrtvo puhalo) gdje mi je rekao da nema nikakve upale grla, na što sam ja pitala smatra li da me treba slati dalje, on nas je blago otkantao.
    Nebih rekla da nju boli grlo, nego kao da ima smetnju nekakvu u grlu. Jeli se netko susretao sa sličnim problemom?


    Poštovana
    Primjetili sam isto to kod svog djeteta.
    Zanima me, jel to u međuvremenu kod Vaše curice prestalo? Jeste li možda radili koje dodatne pretrage?
    Mi mislimo da bi to mogao biti tik, ali razmišljamo odvesti dijete otorinolaringologu.  To traje vec nekoliko mjeseci.
    Unaprijed hvala na odgovoru.

  • jakabasej8

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Ella..

    Nik135

    Pozdrav mame, imam pitanje.
    Imam djevojčicu od 5 godina, u proteklih mjesec-dva stalno pročišćava grlo. Nisam sigurna da ću vam moći dobro objasniti. Stalno ima potrebu proizvoditi zvuk kao da joj je nešto zapelo u grlu. U večernjim satima to radi intenzivnije. Išli smo kod liječnika opće prakse (koji je inače kao mrtvo puhalo) gdje mi je rekao da nema nikakve upale grla, na što sam ja pitala smatra li da me treba slati dalje, on nas je blago otkantao.
    Nebih rekla da nju boli grlo, nego kao da ima smetnju nekakvu u grlu. Jeli se netko susretao sa sličnim problemom?

    Pozdrav, nemam osobno iskustvo s tim ali od moje prijateljice sin je imao tu fazu prociscavanja grla, stalno je to radio i onda je odjednom prestao, ali je nakon toga imao drugo tik i evo sada trenutno vodi borbu s njim oko tikova, trenutno stalno izbija zrak iz pluća.
    Možda je samo faza, a možda stvarno ima neki problem, možda joj je grlo usko pa joj je teže progutati nešto, npr moja svekrva ima s tim problem. https://atelierrebul.hr/shop/ [atelierrebul.hr] 
    Mora uzimati manje zalogaje i polako jesti, inače grklja, vraća dio hrane u grlo , što zvuči baš ružno


    Razumem, to res zveni kot izzivno obdobje, tako za otroka kot tudi za starše. 

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.