strah od poroda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    Nalah, al evo recimo u Kc bolnici koriste onaj stari koji izgleda ko ono za odštopavanje, jučer nam pokazivali na tečaju. 
    Meni je to koma.

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    I meni,ni jedan ni drugi ne želim blizu svog djeteta

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    MalaMuca


    Mene uopće nije strah tih trudova, boli, poroda, ja smatram da je to nekaj predivno, dok žena donese na svijet svoju malenu bebu koju je 9 mjeseci čuvala u svom trbuhu. Ja sam puno puta prisustvovala kod poroda napuštenih maca i pasa i ono kaj sam primjetila kod njih je da im treba mir, tišina i eventualno mala pomoć/asistencija, ali ako ih se uznemiri trudovi i porod ne bude protekao normalno i bude se odužio. Smatram da je i kod nas tak, kak da rodim ako u razmaku od 5 minuta trudova moram u bolnicu, tam me ispitaju sto pitanja, automatski se grozim same pomisli na bolnicu i te doktore i znam da me bude odmah primil neki glupi strah i kak da onda rodim opušteno i da mi to bude lijepo iskustvo? 
    Ja bi najradije rodila doma di mi je mir i di nemam stresa i straha. 
    Bojim se da budem totalno blokirana u toj bolnici, nikak si ne mogu složiti u glavi da je bolnica mjesto di mi jedino mogu pomoći. Bojim se da budu bezobrazni, da budu vikali, da budu odvratni prema meni… 
    Isto tak muči onaj položaj di ležiš na leđima, noge gore na onom stalku, prostorija koja izgleda ko mučilište… Ne znam uopće kak da se riješim toga straha prema bolnici.

    ja sam prvi put 10 sati bila u tom šugavom položaju, kao prvorotka nisam imala pojma di, ko, kaj… zato sam sad za drugi put odmah rekla da mi podignu krevet da ne želim ležat i jesu.. tako da evo barem kaj se toga tiče ne boji se, samo ih lijepo zamoliš i puno je lakše..

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Ja sam isto bila u tom lezecem polozaju 7 sati u komadu, grozno, isto nisam znala da mogu podignut. Jos su me premjestali na bok lijevi s vremena na vrijeme. To mi lezanje nikako nije pasalo. A na kraju mi je najvise muku radilo to sto sam si morala sama noge drzat, a ruke su mi bile skroz mokre, I kako bi dosao trud tako bi mi klizle s nogu pa su se natezali tamo samnom da me drze hahaha :))

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    LuKi


    Ja sam isto bila u tom lezecem polozaju 7 sati u komadu, grozno, isto nisam znala da mogu podignut. Jos su me premjestali na bok lijevi s vremena na vrijeme. To mi lezanje nikako nije pasalo. A na kraju mi je najvise muku radilo to sto sam si morala sama noge drzat, a ruke su mi bile skroz mokre, I kako bi dosao trud tako bi mi klizle s nogu pa su se natezali tamo samnom da me drze hahaha :))

    ajme sad si me podsjetila da, na prvom porodu noge sam držala ja i dragi, sad na dr su me zavezali hahahahahahah, brijem da bi se katapultirala kroz prozor da su mi noge na onom naslonu kao kod ginića bile hahahahah

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    mmama


    LuKi


    Ja sam isto bila u tom lezecem polozaju 7 sati u komadu, grozno, isto nisam znala da mogu podignut. Jos su me premjestali na bok lijevi s vremena na vrijeme. To mi lezanje nikako nije pasalo. A na kraju mi je najvise muku radilo to sto sam si morala sama noge drzat, a ruke su mi bile skroz mokre, I kako bi dosao trud tako bi mi klizle s nogu pa su se natezali tamo samnom da me drze hahaha :))
    ajme sad si me podsjetila da, na prvom porodu noge sam držala ja i dragi, sad na dr su me zavezali hahahahahahah, brijem da bi se katapultirala kroz prozor da su mi noge na onom naslonu kao kod ginića bile hahahahah

    Hahahaha Ja mislim da bi taj naslon odletio u zid preko  

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • inesskica

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Ja moram reći da je meni normalan i ljudski pristup doktorice kada sam ulazila u rađaonu,prestravljena,puno,puno pomogao i smirio me…ona mi je fino objasnila kako ćemo i šta i meni je to bilo umirujuće.
    A sve što sam tražila,nisam previše,su mi omogućili,ležala sam cijelo vrijeme na boku a kada je išao izgon okrenula se na leđa primila se za koljena i tiskala…tako da tu si u pravu…neznam kako bi to doživjela i preživjela da su bili bezobrazni i drski.
    Recimo u 7 mjesecu trudnoće sam zbog krvarenja završila u bolnici,Merkuru,tamo sam bila 3 dana,meni je tamo bilo koma,osjećala sam se ko dio namještaja,rekla sam nejdem tamo roditi pa makar doma ostala…svi doktori i sestre su bili onako hladni i “ajmo šta sad,ovo,ono,a kaj bi vi”i takvi odgovori na pitanja!

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    evo bila sam na pregledu  37 tjednu trudnoće mali se nije okrenuo, s tim da niti jedan put nije bio okrenut za porod ako se ne okrene za dva tjedna onda će me hospitalizirati i poslati na carski. Nisam sretna nikako a nemam osjećaj da će se mali okrenuti i ljuta sam i strah me

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    Jojo


    evo bila sam na pregledu  37 tjednu trudnoće mali se nije okrenuo, s tim da niti jedan put nije bio okrenut za porod ako se ne okrene za dva tjedna onda će me hospitalizirati i poslati na carski. Nisam sretna nikako a nemam osjećaj da će se mali okrenuti i ljuta sam i strah me

    joj draga…znam da sam se i ja toga jako bojala jer mi se mala dugo nije okrenula…zapravo okrenula se u 36tt.. ali ja sam se toliko borila da se naprosto morala… jesi pokusala neku od onih metoda za okretanje bebe?? tipa pseci polozaj ili da joj pustas muziku dole nisko na trbuhu…??

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    Jojo nadam se da ce se okrenut.. Nekima se u zadnji cas okrene..jesi probala to što Tina veli??

    zebrica

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.