strah od poroda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar StellaMaris

    StellaMaris

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Draga Tonka, porod boli jednako u kojoj god bolnici budes radala, samo pravilno prodisi svaki trud jedan po jedan, doc ce brzo i onaj zadnji. Postoje zene s jako niskim pragom boli, ako su one rodile i ti ces. Nek te ne bude briga ko ce ti i sta rec, budi korektna prema babicama i one bi trebale bit prema tebi. Pitaj ih sve sto te bude mucilo. Ne brini brzo se sve zaboravi. Ja bi ti savjetovala da ovih par tjedan vjezbas disanje, upola ti smanji bol i lakse se sve izdrzi.
    Najbolje da ne ocekujes nista ni lose ni dobro. Svaka se zena boji poroda, to je normalno, ako ce ti bit lakse razgovaraj s nekim o tome tko je to vec prosao (mama, sestra, teta…) i reci im svoje strahove

    <3 2/2013 <3

  • Avatar Sara9

    Sara9

    Broj poruka: 790

    Prijavi adminu

    Tonka18


    mene je sve više i više strah..sad sam u 33. tjednu i strah je sve veći.. pogotovo kad vidim kako pišu o st rodilištu.. ja sam pretrpila puno toga i mene kad boli stvarno me boli nije ono da se taknem u prst i umirem od bolova i najviše me strah da će mi se rugat ili se derat na mene da ne glumim da me boli ( a to sam već miljun puta doživila ..al ne od doktora) i uz sve to sam ja još od svih vas najmlađa tako da ću poludit od straha .. :S

    Tonka koliko imaš godina?

  • Avatar Tonka18

    Tonka18

    Broj poruka: 332

    Prijavi adminu

    Sara


    Tonka18


    mene je sve više i više strah..sad sam u 33. tjednu i strah je sve veći.. pogotovo kad vidim kako pišu o st rodilištu.. ja sam pretrpila puno toga i mene kad boli stvarno me boli nije ono da se taknem u prst i umirem od bolova i najviše me strah da će mi se rugat ili se derat na mene da ne glumim da me boli ( a to sam već miljun puta doživila ..al ne od doktora) i uz sve to sam ja još od svih vas najmlađa tako da ću poludit od straha .. :S
    Tonka koliko imaš godina?

    a imam 18

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    tonka sve ce bit u redu… strah je covjekov najveci neprijatelj i treba se s njime hrabro sukobiti…
    nemoj se oslanjat na to sto imas 18 godina…to ti uopce nema veze… neke zene od 30 mogu imat puno tezi porod od tebe… mozda ces ti to rijesit za cas… sve ce bit ok

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar Vmnina

    Vmnina

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    Tonka, ja imam 20 godina i vec nekad po noci nemogu zaspati jer razmisljam o porodu, a tek sam u 13om tjednu. Isto cu rodit u St. Cula sam da tamo, a mislim i svugdje, ne vole kad previse radis paniku jer ipak je njima to samo jedan u nizu poroda a tebi je to cijeli svijet. Mene npr, boli kad me samo dotaknes, cak i pregled u ginekologice bude bolan, tako da stvaaarno neznam kako cu porod izdrzati. 
    Saamo opusteno, mislim da te vjezbe disanja i dusevni mir mogu pomoci dosta.
    Javi kako je proslooo

    [tickers.cafemom.com]

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    Tonka… nemoj se bojat… ja sam ziher da će ti sve ok biti… isto što kaže Tina… to što imaš 18 godina ti može biti samo olakotna stvar… ja ti imam fakat nizak prag tolerancije na bol… u grču sam kad se krv mora vadit, o zubarima da ne pričam i tako… al porod  znamo da će bolit… znale smo i prije neg smo ostale trudne… a moja ti je filozofija.. bebač mora van nekako…a pošto ne postoji drugačiji način znamo kako može izać van… a možda te i ne bude bolilo… ili uzmeš epiduralnu :) al ziher sam da će sve ok biti

  • Avatar Dea23

    Dea23

    Broj poruka: 718

    Prijavi adminu

    Slažem se s curama Tonka, sigurno ćeš ti s 18 lakše roditi nego netko s 30+. Sigurno boli, ali Bože moj, preživjet ćemo sve! 
    I bit ćeš lijepo mlada mama, dijete će narast a ti ćeš još bit mlada 

  • Avatar Tonka18

    Tonka18

    Broj poruka: 332

    Prijavi adminu

    hvala vam cure na podrsci  
    cloudy… meni dode lose svaki put kad iden vadit krv tako da znam kako ti je 
    marina… javit cu naravno 
    dea…to mi svi govore da ću moc s njom vani hah 

  • neznamsmislitnadimak

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Probaj razmisljati sto vise pozitivno o samom porodu i bolje nemoj citati nista jer ti to ne moze pomoc nikako.kako bude, bude. Donjet ces na svijet najvecu srecu na svijetu i sve ces zaboravit kad ga/ju prvi put poljubis:) Moj porod je bio malo teži ali evo proslo je 4 mjeseca i sada bih mogla proci kroz sve to ponovo ugl.zelim ti sto laksi i brzi porod i zivo i zdravo dijete 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.