Kako se borite s trudničkim tegobama?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • AnaMatija

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ja sam jedna od sretnica koje nemaju problema s mučninama, ali ono što mene muči je umor . U 1o.t.t. sam i pročitala sam da se u prvom tromjesečju može osjećati iscrpljenost i jedini način koji meni pomaže je šetnja i boravak na svježem zraku. Zato hodam na posao / s posla kad god mogu i s dragim odem u šetnju kad je lijepo vrijeme  . A sada sam saznala i da pomažu Aromarina eterična ulja citrusa (naranče, mandarine, limuna, grejpa), lavande i geranija otopljena u biljnim uljima za masažu i veselim se da ih isprobam.

  • Avatar andrejatomi

    andrejatomi

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    S obzirom da mi je ovo prva trudnoća, veselila sam se šetnjama i iščekivanju svakog novog pokreta mog malog zlata. No, moj problem je što se beba tako nisko spustila, pa sam na strogom mirovanju već od 17. tjedna trudnoće, tako da sam malko nesretna i voljela bih isprobati nekakve aromaterapijske kapi za opuštanje. Već sam koristila sol lavande za opuštanje u kadi i super me umiri za spavanje. Bila bih vrlo sretna da osvojim ovaj poklon :)

  • Avatar iva222

    iva222

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    U prvom sam tromjesečju mučnine pokušavala suzbiti đumbirom i voćem, no srećom i to je iza mene :)
    Sada sam u 26. tjednu, osjećam se dobro, plivam, radim yogu, šećem se… 
    Iako mi je ovo prva trudnoća, ne brinem se zbog ničega niti sam pod stresom. Jednostavno puštam da stvari idu svojim tokom i da priroda odradi svoje.
    U danima kad se osjećam neuobičajeno nemirno

  • carpinteyrotuk

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    U 35. tjednu trudnoće sve je već nekako postalo teško. Uz trudnički dijabetes zbog kojega sam na dijeti, sada su tu i otečene noge, trnci u rukama, otežano disanje, učestalo ustajanje po noći zbog odlaska na wc… Odmor, masaža, zdrava prehrana, puno vode i lagana šetnja pomažu da prebrodim ove tegobe. A ne bi bilo loše ni osvojiti vaš poklon paket na nagradnoj igri…sigurna sam da bi dodatno pomogao ;)

  • Marinajuko

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    U 15. sam tjednu trudnoće. Unatoč svojim  godinama, prvo tromjesječje podnijela sam super. Isprobala sam eterična ulja za opuštanje, koja su me super opustila. Puno šećem unatoč otežanom disanju i otečenim nogama… Bilo bi super prvo osvojiti poklon paket, a onda kroz opuštanje i uživati u ostatku trudnoće ::)!

  • anchy24

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Jedna sam od onih sretnica koje nisu imale mucnine na pocetku trudnoce, ali normalno nemoze sve biti tako savrseno, pa je moj najveci problem umor i grcevi u nogama.  Ali mogu biti takoder sretna sto imam predobrog muza koji ima razumjevanja za mene pa iako dode sav umoran s posla, nade vremena za mene svaku vecer da me zmasira. Tu je i spavanje svaki dan preko dana barem sat vremena, kako bi odmorila noge, a sto se tice grceva u nogama pijem magnezij koji mi kolko tolko pomaze. Ali takoder nista mi tolko ne pomaze kao moj muz uz svu njegovu potporu, ljubav i strpljenja i znak moje male srece da je tu i da sve ono sto trpim s tim trudnickim tegobama da ce mi se to sve isplatiti. A to je rodenje mojega maloga zlata kojeg s nestrpljenjem cekam svaki dan <3

  • Avatar Mom_on_Christmas

    Mom_on_Christmas

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    U prvom tromjesečju trudnoće imala sam blage mučnine u večernjim satima, te bila iznimno iscrpljena što sam rješavala mirisom lavande koji obožavam, i eteričnim uljima citrusa putem svijeće-lampe. Od 5.og tt nadalje sam koristila ulje za masažu, koje najviše planiram koristiti za masažu međice od 36 tt do poroda. Također za nesanicu mi isto pomaže lavanda i njeno smirujuće i opuštajuće djelovanje. Za oticanje zasad pijem puno puno vode, zdravo se hranim, jedem voće i povrće u ogromnim količinama, masno, prženo, prezačinjeno, slano i sl. konzumiram u doslovno vrlo malim količinama, jer mi jednostavno ne odgovara. Inače sam sklona vaginalnim infekcijama i gljivicama, te bi mi ovaj poklon paket stvarno dobro došao da se i toga riješim. Ostalih tegoba nemam, beba dobro napreduje i redovito se javlja svojim lupkanjima i migoljenjem :)

  • Avatar Kali

    Kali

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ovo mi je prva trudnoća, sada sam u 20. tjednu. Nisam imala nikakvih tegoba ni mučnina, jedino bi mi stvarno jako dobro došao jedan GYNO PRO da se riješim nekih upala koje odu pa se vrate.. Ne stvaraju mi zasad nikakve veće probleme, ali nisu baš ni funkcionalne i ugodne. Inače ne koristim nikakve trudničke dodatke prehrani, umjesto toga pijem klorelu u prahu (fenomenalna alga za nadomjestit sve ikad). Povremeno zabodem nos u svoj parfem od e. ulja ruže i tamjana kojeg brižljivo čuvam, ali voljela bih udahnuti i lavande malo, mandarina je isto super… :)))) pusaa

  • tinatar

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Bila sam trudnica koja je stvarno uživala u svojoj trudnoći jel “Bog” je umješao  svoje prste kada su svi digli ruke od mene.Liječnici su rekli nikada prirodnim putem ali ja sam ih iznenadila.Morala sam mirovati u trudnoći iako nisam imala previše brige ili problema.Voljela sam papati i dobila u prvih 5 mjeseci 20 kg jel nisam imala mučnine a sve mi je pasalo.Zbog toga sam sa kremom od nevena čuvala trbuh i grudi da ne dobijem strije.Hranila sam se sa puno voća,povrća i mliječnih proizvoda.Voljela sam mir i u tim trenucima upaliti svijeću sa mirisnim uljima lavande i vanilije.Opoštajuća muzika i ugodna aroma svijeća dale su mi duševni mir.Noge su bile veliki problem jel trebalo je odjednom od 57 kg nositi 75 kg i jako su patile.Kapilare su popucale,noge naoticale kao da nisu moje.Kreme od kestena i držanje ih na povišenom je pomoglo ali rođenje mojeg blaga donijelo je olakšanje mom tijelu.I sada imam kapilare jako popucale,kilaža se vratila u normalu ali lagano godine,posao sjedeći,umor polako utječu na sve i tijelo pa prirodna pomoć uvijek dobro dođe.Želim Vaš prekrasni paket jel dok nije kasno planiram po još jednog člana za našu kuću ako Bog da, pa svaka pomoć mom tijelu,nogama,trbuhu i glavi dobro dođe.

  • marina289

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Naša mala mišica ima mjesec dana. Trudnica sam bila 9 mjeseci i 11 dana što znači da su se trudničke tegobe oduljile. Imala sam sreće s mučninama kojih je bilo minimalno, ali zato su tu sada vidljivi ostali znakovi baenog stanja-obješena koža trbuha, strije i celulit. Sve što mlada mama može poželjeti!   Ni uz stalno mazanje svakakvim kremicama i puno kretanja nije pomoglo. Imala sam vremena za duge kupke s mirisnim solima i čitanje knjige u hlad terase. Sada su trenutci potpunog opuštanja i vrijeme samo za mene uz bebicu rijetko. Noćni san još rjeđi.   Ali neka. Zdravi smo, veseli i to je najbitnije!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.