Rodiljne i porodiljne naknade

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar leptirica3

    leptirica3

    Broj poruka: 211

    Prijavi adminu

    http://www.mirovinsko.hr/default.aspx/default.aspx?id=101 [mirovinsko.hr]

    Evo ti link stranice,piše sve što te zanima.

  • Sara2

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    minipe


    Na hzzo moras ispuniti zahtjev za prekid porodiljnog.Prije toga dogovori u firmi koji dan ces pocet radit jer na zahtjevu moras navest taj datum. I taj porodiljni koji ces prekinuti imas pravo ponovo aktivirati kad hoces. Naravo kad ti taj drugi porodiljni prodje. Ja svoj jos nisam aktivirala jer sam na produzenom porodiljnom koji mi ubrzo istjece,pa cu onda iskoristit taj koji mi je ostao od prve male.

    Pozz, 
    ako smijem pitati- kolika se naknada dobiva na produženom porodiljnom?

  • T1

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Bok mame ;) Znači ovako, trenutno sam na komplikacijama u trudnoći i dobivam punu naknadu plaće. U međuvremenu mi je istekao ugovor. Sad me zanima kad ću ići na porodiljni dali ću prvih 6. mj isto dobivati punu plaću ili kao nezaposlena 1600 kn? Hvala

  • Avatar Tyna24

    Tyna24

    Broj poruka: 874

    Prijavi adminu

    ja sam baš danas to riješavala… bila na komplikacijama (istekao mi ugovor na poslu pa mi nisu produžili), do kraja komplikacija dobivaš naknadu kao do sad, punu plaču…
    sad 45 dana prije poroda kad bi trebala otvoriti porodiljni, nemam pravo, morala sam nositi doznaku na hzzo do datuma do kad mi je trajalo bolovanje, odjaviti zdravstveno, mirovinsko, prijaviti zdravstveno kao nezaposlena osoba… i prijaviti se na burzu…
     s burze imam pravo na naknadu kao nezaposlena osoba jer sam radila 3 godine bez prekida. i tu naknadu dobivam do poroda. poslje poroda moram ići na burzu opet po neku potvrdu koju nosim na hzzo i onda od hzzo dobivam 1660kn porodiljni…

    [lilypie.com]

  • Avatar ivanche2

    ivanche2

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Zna li netko slučajno kojeg u mjesecu sjeda Jednokratna pomoć za opremu novorođenčeta od HZZOa?

    ..Great things take time…

    [lilypie.com]

  • mom_to_be

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Lijep pozdrav!
    Čitala sam u zakonu o rodiljnim naknadama da nezaposlene osobe moraju biti prijavljene na burzu min 9 mj prije rođenja djeteta kako bi ostvarile pravo na onih 1600 kn. Ali sam dobila informaciju u hzzo-u da ipak ne moraju biti prijavljene. Znači neovisno o evidenciji na burzi sve nezaposlene osobe imaju pravo na naknadu. 

    Molim vas ako ima netko tko prima naknadu a spada u grupu nezaposlenih osoba koje nisu prijavljene na burzu da mi samo potvrdi da je ova informacija točna :)

  • lidapri

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage mame!
    Zanima me ulazi i vrijeme provedeno na komplikacijama u radni staž koji se kasnije gleda kod ostvarivanja prava na porodiljnu naknadu?
    Hvala puno

  • Sanjči2

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage mame!!!
    Zanima me sljedeće, istekao mi je porodiljni sad 23.5 a opet sam trudna i trebam ići predati za komplikacije pa me zanima jel trebam nositi r1 od firme od zadnjih 6 mjeseci ili mi vrijedi od prve trudnoće.

    Hvala puno

  • Majaarie

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    može li mi koja pojasniti, pošto je sad produženi vikend pa ne mogu tako brzo dobiti odgovor. Naime, u 7. mj. je trebaa sjesti prva naknada od 1663 kn, a sjelo je 1058 kn, nije mi jasno zašto mi nisu uplatili cijeli iznos? vodim se u evidanciji pod učenik do 30.09. kad si trebam obnoviti osiguranje i ponovo podnjeti zahtjev za naknadu

  • Avatar ivanche2

    ivanche2

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Pozdrav.
    21.12. mi zavrsava porodiljni dopust. Trudna sam dva mjeseca. Zanima me kolika bi mi bila naknada kada bih odmah nakon završetka porodiljnog išla na bolovanje zbog komplikacija? Inače imam posao koji ne mogu obavljati kao trudnica zbog dizanja teskih stvari i raznih kemikalija. Naknada mi je za drugih 6 mjeseci bila 2.660. 
    Hvala na odgovoru

    ..Great things take time…

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.