Rodiljne i porodiljne naknade

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • LOVRO2007

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Zanima me,cura.radila.u austriji ,sad treba roditi početkom.7mj.ima.pravo na.porodiljni austrijski 4mj.nakon.toga po njihovom.zakunu nema.više.pravo,nakon toga se.ne može.vratiti raditi,znači bude.nezaposlena,prijavit će.se na Burzu,mene zanima.ima li pravo na porodiljni kao nezaposlena!!Nismo vjenčani!!

  • LULU

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Bila sam na komplikacijama u trudnoci i dobivala naknadu od 4.250kn, no ugovor mi je istekao 31.5.2017. i sad trebam primiti naknadu iz nekakvog Fonda. Zna li netko kolika je naknada? I koliki cu porodiljni primati kao nezaposlena? ovaj sad od 2300 kn ili ipak imam pravo nekakav veci? Hvala :-)

  • sonja123

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pitanje; Da li bi iznos porodiljne naknade prvih 6mj uvijek trebao biti isti? Mislim na one koji su zaposleni i kome se računao prosjek zadnjih 6mj rada. Hvala!

  • Avatar ikyri

    ikyri

    Broj poruka: 1645

    Prijavi adminu

    Sonja Dizdarević

    Pitanje; Da li bi iznos porodiljne naknade prvih 6mj uvijek trebao biti isti? Mislim na one koji su zaposleni i kome se računao prosjek zadnjih 6mj rada. Hvala!


    Meni je ovisio o broju radnih dana u mj. Ali slicna cifra svaki put. 
    Ako istekne ugovor na poslu ulaziš automatski pod nezaposlene.
    Između dvije trudnoće potrebno je imat barem tri pune plaće za ostvarivanje 100% prvih 6mj. (Go. +2mj).

  • Mallena82

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bokić… Imam pitanje vezano za ostvarivanje rodiljne naknade. Da li ja, da bi ostvarila rodiljnu naknadu kao nezaposlena osoba moram nakon isteka ugovora o radu biti obavezno prijavljena na biro? Imala sam ugovor na određeno na 2 mj koji mi nije produžen (potrefilo se da sam taman ostala trudna kad sam dobila posao), i nisam otvarala komplikacije za vrijeme radnog odnosa. Na birou sam dobila 2 različita odgovora pa ne znam više što bih mislila. I a ko takav slučaj? Hvala

  • mary1981

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    pitanje za mame koje su se nasle u situaciji
    trenutno sam na njezi djeteta i ponovo sam trudna,porodiljno otvaram u 12 mjesecu,prije njege sam bila sam na porodiljnom gdje sam prvih 6 mj imala puni iznos 4250kn a drugih 6 mj 2660 kn,zanima me dali ce novi porodiljni isplaćivati po starom kako sam dobivala ili ce gledati primanja od njege za isplatu porodiljnog,zaposlena sam

  • jabuka25

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Book. Ne znam gdje bih pitala,pa se nemojte ljutiti 😊 nakon 7 mj. od rođenja prvog bebača,opet sam trudna 😊 (bez osuda molim). Znači do 2.mj 2018. primam porodiljnu. A,zanima me da li imam pravo na nešto dok ne rodim drugu bebicu? Nezaposlena sam. Da li trebam ići na HZZO ili na zavod za zapošljavanje se prijaviti? Hvalaa 😘

  • Avatar Lalla1212

    Lalla1212

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Ako mi netko moze odgovorit bila bi vam jako zahvalna.
    Znaci 12.06 sam otvorila porodiljni ( zaposlena, 45 dana prije termina). Na onom papiru / rijesenju sam navela sam da je predvidjeni termin poroda 27.07. ( na svim nalazima pise) , a ja sam rodila 16.08 (3tj kasnije). E sad, dali ce oni meni na Hzzo gledati  (kad budem isla produzit porodiljni kad mala navrsi 5mj)  predvidjeni termin ili pravi termin poroda?  I dali ce meni rodiljni dopust trajati do tog predvidjenog termina (27.07.2018) ili do prvog rodjendana male (16.08). Hvala na odgovorima.

  • Kika2105

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Lalla1212

    Ako mi netko moze odgovorit bila bi vam jako zahvalna.
    Znaci 12.06 sam otvorila porodiljni ( zaposlena, 45 dana prije termina). Na onom papiru / rijesenju sam navela sam da je predvidjeni termin poroda 27.07. ( na svim nalazima pise) , a ja sam rodila 16.08 (3tj kasnije). E sad, dali ce oni meni na Hzzo gledati (kad budem isla produzit porodiljni kad mala navrsi 5mj) predvidjeni termin ili pravi termin poroda? I dali ce meni rodiljni dopust trajati do tog predvidjenog termina (27.07.2018) ili do prvog rodjendana male (16.08). Hvala na odgovorima.


    Gleda se pravi termin poroda…znaci desetak dana prije nego ce beba navrsit 6mj. Otides na socijal i produzis porodiljni za drugih 6mj….na posao se krece odnosno dopust traje do prvog rodendana odnosno istice 4dana prije prvog rođendana bar je meni takvo rijesenje doslo neki dan…

  • Mia16

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Cure imam pitanje. Trudna sam jako kratko tako da se tek vidi gestracijska vrecica. Buduci da radim odgovoran posao svi mi savjetuju da idem na bolovanje zbog komplikacija. Ne znam izracunati naknadu jer je sve nesto zbrda zdola na nrtu. Moja je situacija da sam na neodredeno vec radim 2 ipo godine a placa mi brutto ispadne 5500. Jrl mi moze netko reci koliko bi imala za vrijeme bolovanja a koliko za vrijeme porodijnog. Hvala

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.