Autosjedalica

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar blondie2010

    blondie2010

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    A koristite li za jaje onu bazu koja se dodatno kupi ili ga pričvršćujete pomoću pojasa? Nemam nikakvog iskustva s time… Čini mi se nekako da pomoću pojasa nije dovoljno sigurno… Hvala!

  • barabica

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Mi nismo imali bazu..

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    blondie2010


    A koristite li za jaje onu bazu koja se dodatno kupi ili ga pričvršćujete pomoću pojasa? Nemam nikakvog iskustva s time… Čini mi se nekako da pomoću pojasa nije dovoljno sigurno… Hvala!

    Misliš na isofix bazu? Tek sam neki dan skužila da se u moj auto može montirati isofix, ali nisam nigdje našla bazu, iako nisam ni pretjerano tražila (osim po netu). Ne planiram ju kupovat s obzirom da ne putujemo mnogo, a što se sigurnosti tiče…mislim da u slučaju sudara ništa nije dovoljno sigurno…

  • Avatar blondie2010

    blondie2010

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    bjap


    blondie2010


    A koristite li za jaje onu bazu koja se dodatno kupi ili ga pričvršćujete pomoću pojasa? Nemam nikakvog iskustva s time… Čini mi se nekako da pomoću pojasa nije dovoljno sigurno… Hvala!
    Misliš na isofix bazu? Tek sam neki dan skužila da se u moj auto može montirati isofix, ali nisam nigdje našla bazu, iako nisam ni pretjerano tražila (osim po netu). Ne planiram ju kupovat s obzirom da ne putujemo mnogo, a što se sigurnosti tiče…mislim da u slučaju sudara ništa nije dovoljno sigurno…

    Da, na isofix mislim. A ovo je istina što kažeš, naravno - ali uvijek pokušavaš umanjiti rizik koliko možeš, je li :) Nisam nikada montirala sjedalicu u auto, baš ću probati sad kad mi dođu kolica pa vidjeti koliko je to stabilno.

  • Avatar orhideja2

    orhideja2

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Isofix u nekim malim postocima povećava stabilnost autosjedalice, ali, sjedalica je sigurna i ukoliko se veže pojasevima.
    Ono što bi mogao biti problem jest činjenica da mnogi roditelji ne znaju dobro namontirati sjedalicu pojasevima-tako da s te strane isofix jako dobro dođe.
    Isofix baza ima po trgovinama dječjom opremom i sad već postoje family fix baze-gdje se na jednu bazu može kasnije namontirati i autosjedalice sljedeće grupe.

    Dijete do godine dane treba obavezno ići u smjeru suprotnom od smjera vožnje, zapravo-što duže, to bolje. U nekim zemljama djecu tako voze i do 3.-4. Godine.

  • Avatar Lida2

    Lida2

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Da li netko prodaje jaje autosjedalicu?

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    Pozdrav…za koji mjesec nas ceka kupnja autosjedalice.za sad imamo ovu 0+,ali brzo cemo je prerasti.cijene se krecu od 400 do 2000kn pa i vise.postoje po kilazi,a i one od 6 mjeseci do 150cm i mi nikako ne mozemo odluciti i ne znam sto je vazno kod njih.procitala sam hak-ovo istrazivanje i tamo je navedena jedna jedina iz skupine do 150cm kao sigurna…pomagajte….hvala

  • ilme

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    medsr


    Pozdrav…za koji mjesec nas ceka kupnja autosjedalice.za sad imamo ovu 0+,ali brzo cemo je prerasti.cijene se krecu od 400 do 2000kn pa i vise.postoje po kilazi,a i one od 6 mjeseci do 150cm i mi nikako ne mozemo odluciti i ne znam sto je vazno kod njih.procitala sam hak-ovo istrazivanje i tamo je navedena jedna jedina iz skupine do 150cm kao sigurna…pomagajte….hvala

    možda ti je najbolje se vodit ADAC-ovim testovima (njemački autoklub) oni su ti nekako najpouzdaniji i najdetaljniji,imas i njihovu stranicu,jest da je na njemačkom al zato postoji google translate :)) ovo su ti najnovija testiranja…
    www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/

  • Avatar Serena2

    Serena2

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Imam potrebu podijeliti s mamama. Imam curicu od 5 mjeseci i koristimo MaxiCosi autosjedalicu Pebble. Prije par dana smo imali prometnu gdje su dva auto naletjela na nas i to na stranu na kojoj je curica bila vezana u autosjedalici. Ne mogu biti zahvalnija na izboru autosjedalice jer curica nije ni zaplakala i sve je super zavrsilo. Tako da uvijek uvijek uvijek u autosjedalicu jer nesrece se ne događaju samo drugima, jednostavno mozete samo biti na krivom mjestu u krivo vrijeme.

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    Imam pitanje… Dobila sam kolica s autosjedalicom Peg Perego 3u1 , ne mogu ocjeniti jel to povoljna autosjedalica za novorođenče ?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.