Prvi susret djeteta s domaćom životinjom

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • G2

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Svi smo otišli do kuće na selu posjetiti bakinu sestru.Kako smo ušli u dvorište kuće prema nama su počela trčati dva mala psića mješanca. Mogli su imati nekoliko mjeseci. Žena je spustila sinčića da bolje pogleda životinjice. Jedan psić je zaigrano krenu na malog, a ovaj se prepao i počeo plakati. Čuvši plač, sada je psić je počeo cviliti. Bilo je urnebesno smiješno. I jedan i drugi su tek počeli istraživati okolinu oko sebe. Par minuta kasnije - kao da se ništa nije desilo. Mali trči po dvorištu i ganja pseto, pseto trči po dvorištu i ganja malog. Sve u svemu, krasan dan izvan grada.

  • dora7

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Jedno jutro oko sedam, vodim svoju dvogodišnjkinju u jaslice. Bilo je hladno i nosila sam je , a ona je još pospano držala glavicu na mom ramenu. Budući da su nam jaslice u sklopu jednog polu/ seoskog dvorišta , iz susjedstva se začuje kukurikanje pijetla, a moja djevojčica uspravi glavu i s prstićem u zraku kaže .“ A ko to laje ?!” Ne znam, meni je to i dan/danas smiješno jer priznajem i ja unazad nekoliko  godina  nisam čula kukurikanje pijetla, a ona je očito prije toga čula samo lavež psa…

  • meki

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Još od malih nogu su nam dječica u kontaktu sa životinjama jedino ovo ljeto su se prvi put tako blisko susreli s lastavicama. Prvi kontakt je bio malo suzdržan jer nisu znali kuda leti ali kasnije su shvatile da im ptičice neće ništa i da svoje potomke uče letiti.

  • Avatar medoKartonski

    medoKartonski

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Ja se sjećam kćerkinog susreta sa kravom. Mislila sam da će ih se bojati, imala je oko godinu dana, ali ne ona odmah ruku i kravi u usta … Hahahhahaaa… Kaže baš je mekano i toplo …. Hahhahahahaa

    Ljubav se zove imenom tvojim - IVA -

  • Avatar tripleL

    tripleL

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Mi imamo veliku sreću  pa oko sebe imamo puno domaćih životinja,kod bake i djede tako imamo,piliće,kokice,praščiće,i malo stado ovaca. Baka nam je radila u prodavaonici stočne hrane pa je tamo prodavala raznu perad staru jedan dan odnosno tjedan,pa smo svakodnevno išli prošetati do nje ,da ih vide.Najstarija i srednja nikada se nisu bojale niti jedne životinjice ,bila ona velika ili mala ,i gnjavile su ih dok nisu klonule.Morala sam im otimati iz ruku da ih ne zadave bezbroj puta.A sada najmlađa od  skoro 18mj ,lijepe su joj dok ih gleda na televiziji i slikovnici a kada ih vidi uživo i dragala bi ih i ne istovremeno.Malo se boji ,i to najviše ovaca,janjadi ju nije toliko strah dok se ne oglase,dok šute ,što mi je smiješno jer čim ih vidi bilo gdje viče eeee eeee i veseli im se .Mi u blizini nemamo Cinestar pa ako nas izvučete ,ulaznice  dajte nekom drugom tko ima i može otići pogledati ,mi bi se i više nego jako razveselili rajfićem, za našu malu ovčicu Leu!!!

  • monstrum

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Kako smo ipak iz manje sredine i obje bake nam imaju poneku životinju, naša malena je od prvih dana naviknuta na životinje i ne boji ih se. Prvi susret je ipak bio s psićem koji je inače vrlo razigran a kad su djeca u pitanju naprosto za ništa drugo ne zna, već se pretvara u umiljato, poslušno i zaigrano stvorenje. Tako je i moju klincezu na prvu osvojio. Kad joj se približio prvi puta, uputila mu je ogroman smiješak (vjerojatno misleći da je neka igračka na baterije :) ), i pozvala ga k sebi, na što joj se on približio i polizao joj rukicu. Smijehu i sreći tada nije bilo kraja. Od tog dana naprosto obožava sve životinje i niti jedne se ne boji, a svaki trenutak koji može provesti u društvu životinja i više nego iskoristi. I da ne zaboravim-naravno da je svima dala imena, pa tako čak i svaka bakina koka i purica imaju imena . :)

  • Marijanka

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Pura je bila prva životinja s kojom se susrela naša djevojčica. Širom otvorenih očiju i sa smiješkom od uha do uha promatrala je puru kako je lijepa i bijela. Oduševljenje je potrajalo sve dok se pura nije oglasila, i to poprilično glasno tako da se isprva malo uplašila i skoro zaplakala ali ubrzo se počela šaliti na račun toga i oponašati bakinu puru.

  • Ivana13

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Živimo na selu pa su klinci odmalena uz životinje, obožavaju pse ,svinje i sl.No kada smo jednog dana isli u posjet djedu susjedi imaju konja ,kada su ga vidjeli bili su oduševljeni , sinu je to bila zebra ,malo su jahali i uživali ….

  • Avatar štrumfić

    štrumfić

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Od rođenja djeca odrastaju uz životinje… Konkretno uz psa na kojeg su navikli, tako da nemaju straha. Prvi puta kada smo išli na selo, gdje baš ima ovčica i kada je maleni ugledao stado ovaca veselju nema kraja. Iz sveg glasa je vikao: Timmy dođi meni…… Obožava crtić Timmy pa mu je to bilo jako zabavno. Ovce su bježale od njega……

  • Avatar tatatomo

    tatatomo

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Prvi susret moje djevojčice sa domaćom životinjom dogodio se na moru. Bilo je to simpatično iskustvo puno oduševljenja kada je ugledala ovčice i koke. Obzirom da smo iz grada, rijetko kada imamo mogućnost susretati se sa domaćim životinjama, no zato češće volimo posjetiti Zološki vrt i tamo uživati u maženju i hranjenu:kozica,ovčica i zečeva. Često puta kada vremenske prilike ne dopuštaju odlaske u Zološki vrt, tada se ,,susrećemo ,,sa domaćim životinjama čitajući slikovnice, jer jako nas zanima čime se hrane, kako se glasaju, gdije žive i još puno zanimljivih stvari

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.