Prvi susret djeteta s domaćom životinjom

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Marina091

    Marina091

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Mi nismo još imali susret s kravom ili kokom ali npr prvi put kada smo došli kod prijatelja naša curica je tada već bila hodala imala je prvi susret s mačkom.Oni imaju mačka starog jako umiljatog i nikad ne izlazi iz stana tako da ni on nije vidio previše toga u životu :) Kada smo došli sjeli smo u dnevni boravak i pustili malenu da se igra,mačak je za to vrime spava.Naša curica ugledala je korpu gdje on spava i polako prišla.Takla ga je rukicom na što je on onako lijeno otvorio oči i zatvorio,al kad je shvatio da ga dijete dira (dijete nikad nije vidio do sada) utekao je brzinom munje a naša malena je samo rekla “mama,maca je luda” :)

  • Ford

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Prvi susret djeteta je bio sa malim piletom. Nevjerovatno i čarobno iskustvo. Krenuli smo sa pričom o jajetu, tj.da se pile leže iz jajeta. Dali smo mu u ručicu jaje, i naravno, odmah ga je bacio na zemlju i razbilo se. Nakon toga je uslijedilo još nekoliko jaja, to ga je zaista oduševilo. Zatim smo mu dali malo pile u ručicu, oduševljenje je bilo veliko. Malo mekano pile,koje bocka nožicama po njegovim malim dlanovima, mekanog perja, bilo je pravo otkriče nekog novog osjeta. Naredne godine je samo gledao gdje se nalaze mali pilići i htio ih je maziti. Prekrasno!

    Ford

  • Avatar maj

    maj

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

     Prvi susret koji je jednostavno raznježio moju djecu je susret s malenim mucastim žutim pilićima kod bake i djeda.Bili su oduševljeni a tek kada im je djeda dao da ih prime u ruke.Gledali su  ih ,komentirali  i mazili svojim malim ručicama.Njihovoj sreći nije bilo kraja.Predivan prizor i jedinstven doživljaj.Sam pogled na njihova lica je bio prelijep.Toliko prelijepih emocija životinje izazivaju u djeci.Pričali su danima o malim mucastim pilićima i stalno navaljivali da idemo kod bake i djeda.A tek s koliko smo crteža ja i suprug bili obasuti….Super

  • Avatar kuna

    kuna

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Buduci da moja mma zivi na selu moj Jakov se je vec iz kolica imao pogled na domace zivotinje, prvo je s bakom bacao kukuruz kokicama i patkicama, a kada je prohodao jedva je cekao poslijepodne da uzme kosaricu i s bakom ode potraziti jaja. no prvi susret sa kravom od susjeda nije bas prosao slavno i rasplakao se jer je krava bila jako velika;))) od prvog dana nase dijete je u kontaktu sa zivotinjama i sda kada ima 4 i pol godine ne boji se nicega, obozava odlazak kod bake i rado hrani kokice, kada je lijepo vrijeme odvedemo ga do obliznjeg konjickog kluba gdje rado jase ponija Peru i u tome istisnki uziva, rado bi pogledali janka strizica jer svaki put kada vidi reklamau moj sin vice ovov obavezno moramo pogledati;)))

  • Avatar barbilab

    barbilab

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moj unuk se prvi puta susreo sa domacim zivotinjama kod mene na selu, bio je to susret sa zecevima s kojima je na prvu bio odusevljen i pokusao ih uhvatiti ali oni su ipak bili brzi pa je zavrsio u suzma.. ali je zato ostao odusevljen malenim pilicma od kojih ga nismo mogli razdvojiti svakoga je njezno dragao i tepao mu, samo se jako bojao njihove mame kvocke;)) mi bi karte da moj unucic malo uziva s bakom u kinu

  • Avatar stipica2

    stipica2

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Klokanica


    Kako je izgledao prvi susret vašeg djeteta s nekom domaćom životinjom?

    Opišite nam u raspravi od 25. veljače do 3. ožujka u 11 sati, a 5 čitatelja osvojit će Janko rajf s ušima i po dvije ulaznice za film Janko Strižić u CineStar kinu po izboru te 10 čitatelja po dvije ulaznice za film Janko Strižić u CineStar kinu po izboru.

    https://klokanica.24sata.hr/vrticka-dob/igra-i-aktivnosti/osvojite-ulaznice-za-film-janko-strizic-i-rajf-s-usima-2538 [klokanica.24sata.hr]

    Na planinarenju prema Borisovom domu na Paklenici, kada smo stigli na cilj i kada je moj klinac zapazio tovara, oliti magarca, pojurio je kako bi ga pogladio, malkicu zagrlio. Kako mu se približio, Stipe moje drago dite me tako nasmijao komentarom da mu je tovar Ćuško jaako drag, ali da je njegov novi frend jaako smrdljiv! Uslikala sam ga uz tovara sa začepljenim nosićem, a toj slici se i danas smijemo! Btw, i dalje viđamo tovara Ćuška, dragog nam četveronožnog frenda, pa iako smrducka, dobije zagrljaj od svog frenda Stipe.

  • Avatar jelena39

    jelena39

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Antea je prvi pravi blizi susret sa domacim zivotinjama imala kad je svecenik nase zupe organizirao zive jaslice, sa pravim magarcicem, ovcama, kravom i jednim malim ponijem. Tada je imala 10 mj, i mozda zbog cijele graje, mnostva djece i predstave koja se izvodila toliko se koprcala tati u rukama da ju je jedva uspjevao drzati a da mu ne isklizne. Zbog toga nisam uspjela napraviti nijednu dobru fotografiju ali njezina vesela vriska i smijeh su nasmijali svakoga..

  • Avatar tripleL

    tripleL

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    tripleL


    Mi imamo veliku sreću  pa oko sebe imamo puno domaćih životinja,kod bake i djede tako imamo,piliće,kokice,praščiće,i malo stado ovaca. Baka nam je radila u prodavaonici stočne hrane pa je tamo prodavala raznu perad staru jedan dan odnosno tjedan,pa smo svakodnevno išli prošetati do nje ,da ih vide.Najstarija i srednja nikada se nisu bojale niti jedne životinjice ,bila ona velika ili mala ,i gnjavile su ih dok nisu klonule.Morala sam im otimati iz ruku da ih ne zadave bezbroj puta.A sada najmlađa od  skoro 18mj ,lijepe su joj dok ih gleda na televiziji i slikovnici a kada ih vidi uživo i dragala bi ih i ne istovremeno.Malo se boji ,i to najviše ovaca,janjadi ju nije toliko strah dok se ne oglase,dok šute ,što mi je smiješno jer čim ih vidi bilo gdje viče eeee eeee i veseli im se .Mi u blizini nemamo Cinestar pa ako nas izvučete ,ulaznice  dajte nekom drugom tko ima i može otići pogledati ,mi bi se i više nego jako razveselili rajfićem, za našu malu ovčicu Leu!!!

    E da skoro sam zaboravila napisati,najstarija ima slike gdje joj je janje u krilu,a sječam se kao da je sad,od veselja je vikala papapa ,bila je mala,nije znala reći ni ovca ,ni janje ,tek prve slogove ispuštala,grlila ga je ljubila,mazila ,vukla za rep,noge nazad u krilo kad se malo izmaknuo od nje,i dan danas daje imena janjcima kod bake,jednostavno ih obožava,srednja voli sve životinje ,nema iznimke,pa bilo to janje ili recimo kišna glista,a svim trima su najdraži patuljasti zečići ,što ih doma imamo,Gricko i Flekica ,igraju se s njima,hrane ,doduše mama mora čistiti al dobro ,dok ne porastu onda budu one!

  • fairy8888

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Moj sin se susreo sa kokama kad je imao oko 2 godine.
    Ali on je za bakine koke znao i prije samog susreta s njima, jer mu je njegova baka stalno govorila:“ kad dođeš kod mene vidjet ćeš kako moje koke paradiraju u štiklama.”

    I kad je došao kod nje, ona ga je odvela do kokica…
    Kako je on očigledno zapamtio što mu je ona govorila, on je u čudu promatrao njene koke i odjednom je samo izustio: Baka, gdje su pepe ?!

    Baka se taman počela pravdat, a kad on počne izuvati svoje cipele da bio dao njima.
    Suze su nam išle od smijanja…žao nam je što nismo slikali ili snimali, ali taj trenutak nam je ostao urezan u sjećanju.
    I evo do dana današnjeg za njega bakine koke imaju štikle i paradiraju

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Dragi čitatelji, hvala na sudjelovanju u nagradnom natječaju, imena dobitnika objavljena su u članku:
    https://klokanica.24sata.hr/vrticka-dob/igra-i-aktivnosti/osvojite-ulaznice-za-film-janko-strizic-i-rajf-s-usima-2538 [klokanica.24sata.hr]

    Pišite nam i dalje kako je izgledao prvi susret vašeg djeteta s nekom domaćom životinjom, a vaše odgovore objavit ćemo u našoj temi s foruma!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.