Prvi susret djeteta s domaćom životinjom

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ljubičica2

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Prvi susret djeteta sa domaćom životinjom dogodio se kod bake. Događaj koji je zamalo završio kobno. :) Baka je iz kutije izvadila malog pilića kako bi ga pokazala, no dijete se toliko veselilo piliću da ga je od radosti stisnuo svom snagom. Brzo smo oslobodili životinju iz ruku dijeteta i stavili ga u kutiju sa ostalim pilićima a djetetu smo lijepo objasnili da se pilić ne smije stisnuti jer njega to boli, te da ga slobodno može gledati i dragati, no nikako stiskati. Sada Gabrijel ima 9 godina i dalje pilićima uvijek pristupa s nježnošću. :)

  • mina4

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Prvi susret moje kćeri Marine(3) dogodio se kada je imala godinu dana s kokom! Djed je oduvijek imao kokice, ali ova je bila posebna jer je bila, kako smo ju mi nazvali, Šepava upravo iz samog tog razloga.
    Te je zato Šepava koka za razliku od ostalih slobodno šetala po dvorištu. Susret Marine i koke rezultirao je pravim prijateljstvom! Koku je hranila, nosila i lovila po dvorištu pa čak i razmazila do te mjere da bi koka sama ničim izazvana došla do Marine čim bi ju vidjela!

  • borejboris

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Moj maleni je imao prvi bliski ljudsko-zivotinjski susret sa psom moga brata, buldogom Bully-jem koji voli djecu i mazenje pa su se odmah sprijateljili ( ljubav na prvu sapu ) i to prijateljstvo traje i do danasnjeg dana.

  • bbi

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Prvi susret je bio ZOO u dijelu gdje se može uči u dvorište s kozama i ovčicama. Dodo je onda imao godinu i 8 mj. Kozica je ležala na odsječenom panju. Prvo ju je podragao, dobila je pusu, a onda se krenuo penjati na deblo k njoj. Nije nam bilo jasno šta radi dok nismo shvatili da hoće zajahati. Sada imamo zeku doma i zna da se životinje samo maze, a da se ne penje na njih. :)

  • mali-princ

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Prvi susret našeg najstarijeg sina i našeg tadašnjeg kućnog ljubimca pekinezera Lore bio je čim smo došli doma iz rodilišta. Na početku je naša Lora bila jako ljubomorna na novo biće u kući no ubrzo je shvatila da je to malo čudno biće naš novi član.Ubrzo se razvila velika ljubav između njih dvoje. Naš ljubimac je svakodnevno brižno pazio na maleno čudo koje je svakim danom raslo i bivalo sve veće. Načulio bi uši svaki put kad bi čuo njegov glasić. Najslađi su bili kad je naš prvorođenac dovoljno porastao pa su tako uživali u svakodnevnoj igri i maženju. Priča nažalost nema lijepi kraj jer su nam tri godine kasnije pekinezera Loru otrovali zločesti ljudi. Otada više nemamo psa.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja se u biti ne sjećam točno prvog susreta s domaćim životinjama, pošto smo na selu i iz dvorišta se vidi dvorište s životinjama. Tak da su obje vidjele koke, purane i ovce u najmanjoj dobi. O kućnim ljubimcima da i ne pričam :D
    Obje cure vole hranit s travom koke i ovčice, to nam je i obavezan ritual u šetnji. nekad i manja lovi koke po dvorištu jer bi ih mazila pa to obično bude cijeli metež :D One obje jako vole životinje, veća je prije znala kako se koja životinja glasa i zove nego kaj je govorila mama :D

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    Posto zivimo na selu okruženi smo mnogobrojnim zivotinjama. Ja naravno nisam dala M ni blizu ikome . Ali na katu svekrva i svekar imaju bjelog prekrasnog labradora koji kad dodemo na kavu gore bude zatvoren na balkonu.tako smo dosli prvi put a on se jadan uscvilio na terasi i nikako ga smirit sve dok mu nismo preko staklanpokazaki bebu. Međutim, kad smo M malnuli on je jos vise podivljao te ga je svekar drzao i pustopoljine u nutra da ju pomirisi.naravno bila sam u strahu da ne skoci. Cjelo vrijene je bio uz AS di je M spavala i čuvao ju je. Pravi pas :)

    zebrica

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    * pokazali, * pustio

    zebrica

  • Avatar Zarita2

    Zarita2

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Sve životinje treba zagrliti,to bi bio najbolji opis moje djevojčice kad vidi bilo koju životinju. A mene je najviše nasmijali kada je prvi put vidjela male janjce. Kada je ušla i vidjela te 4 predivne bebe od sreće nije znala koje bi prvo zagrlila,trčala je od jednog do drugog,grlila i davala im puse. Jedva smo je odvojili od njih,a ona me je zamolila da ih ponesemo kuci i da ce oni nanati u njenom krevetu.

  • Avatar Marina091

    Marina091

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Mi nismo još imali susret s kravom ili kokom ali npr prvi put kada smo došli kod prijatelja naša curica je tada već bila hodala imala je prvi susret s mačkom.Oni imaju mačka starog jako umiljatog i nikad ne izlazi iz stana tako da ni on nije vidio previše toga u životu :) Kada smo došli sjeli smo u dnevni boravak i pustili malenu da se igra,mačak je za to vrime spava.Naša curica ugledala je korpu gdje on spava i polako prišla.Takla ga je rukicom na što je on onako lijeno otvorio oči i zatvorio,al kad je shvatio da ga dijete dira (dijete nikad nije vidio do sada) utekao je brzinom munje a naša malena je samo rekla “mama,maca je luda” :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.