Veličina bebe

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • snjeguljica32

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    prije dva tjedna na UZV, 30+2, moja curka bila 1690g. dr veli “sve u gabaritima”. ali te 2UZV procjene" tak i tak odstupaju.

  • Avatar MašaS

    MašaS

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Imanni


    Ja te ultrazvuke stvarno ne kužim.. Jučer sam bila na ultrazvuku i beba je po njihovoj procjeni 3.600 g do 3.700 g, a pred dva tjedna je imao 3000g… pa nije mogao dobiti 600-700 g u dva tjedna!!!!

     pa meni se čini da je mogao, navodno dobiju 300-400 grama tjedno pred kraj. tako da to taman paše 

  • Avatar MašaS

    MašaS

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    sad kad sam pročitala oko čega se vi brinete, vidim da zapravo nemam razlog za brigu. hvala 

  • Avatar Imanni

    Imanni

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Ma ne brinem, glavno da je s bebom sve u redu :) bolje da je veći nego manji
    Doktor mi je rekao da bi trebao dobivati oko 200 g tjedno, a zadnja dva oko 150 g.. Budemo vidjeli za dva tjedna kad dođe :)

  • Avatar nemononame

    nemononame

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    hanatres


    U 90% slučajeva krivo procijene težinu bebe… Meni su rekli u 38 tj trudnoće da je teška 2100 g, a u 40 tj 3200 i za 6 dana sam rodila curu tešku 3290 g.

    Isti slučaj i sa mnom, na pregledu u 38 tt kaže meni doktor bebica je 2600 grama, na pregledu u 39 tt kaže meni isti taj doktor bebica je 3300 g, na pregledu u 40 tt kaze meni isti doktor da je beba 2850g i da je premala za tjedan trudnoće, rodim 4 dana nakon dijete od 3280 g i 50 cm tako da ne brinite, često oni pogriješe u procjeni veličine djeteta

  • Avatar priks

    priks

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    uf…i ja imam isti problem i sad tek vidim da ipak nisam jedina…. prije malo više od 3 tjedna sam bila na utz i ginekologica kaže da je trudnoća baš po školski (tj.sve mjere super, moja kilaža isto i zdravlje sve 5)…i sad sam bila opet prije 4 dana (sa 35+3 tjedana) i beba odjednom PREMALA…tj.bebač ima oko 2100g (glavica je oke - mjere, a trbuščić i bedrena kost su mali)  odmah me poslala za Rijeku (jer ću tamo i roditi), na pregled u bolnicu i sad moram svaki tjedan na utz da vide kako beba napreduje po tjednima, jer kažu, ako beba ne raste, da moraju inducirat porod  još jedan šok za mene!!! beba je u stvari zdrava ali valjda premala…kasni nekih 2 tjedna, tako bar oni kažu…  a i kažu da ću vjerojatno prije rodit jer je bebina glava fiksirana skroz dolje na zdjelici i zato ću vjerojatno prije termina…. nije meni bed ni rodit prije niti da mi induciraju porod (štagod bude, nije me strah)…nego me baš brine ta veličina bebe….može li imati kakve posljedice kasnije ako se rodi sa manje kila od očekivanog?? 
    utješite me malo 

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Često njihove procjene veličine bebe ne budu točne, a  bolje da reagiraju i upute na daljnje preglede, nego da te pošalju kući. Nemoj se sekirati, to ti sad ne treba (lako je reći!). Sa mnom u bolnici je bila žena čiji je bebo imao 2400g, a rođen u 40-om tjednu i za mjesec dana je imao 5kg. Sve to bebe stignu nadoknaditi. Osobno znam blizanke koje su imale i manje od 2kg, a danas su velike curice. Bitno da je beba zdrava, a ako je mala, pa narast će. Meni su rekli da je veća trudnoća za dva tjedna, pa da je beba veća za dva tjedna, a na kraju se rodio s 3320g što je ispod nekog njihovog prosjeka.

  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    Mi smo bili danas na pregledu ja sam u 26tt i imamo 1028g i 35cm..napredniji smo za 6 dana ali je sve super 

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Mi isto bili danas na pregledu, 30 tt, 1529g…

  • Avatar priks

    priks

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    Heh….ja nemam pojma koliko je beba napredovala od prošlog tjedna ali nije baš najbolje….koliko sam shvatila, posteljica slabije radi pa beba ne prima sve što joj treba i zato je mala…tako da sam od jučer na promatranju u bolnici Možda (tj.vjerojatno) će bebolino prije doći ali jedva čekam…samo da idem kući i da smo bebač i ja zdravi….
    Ako netko ima sličnih iskustava, nek javi…..meni je užasnoooooo….baš sam tužna…..pogotovo zato što je trudnuća bila savršena skoro do samog kraja (tj.do tog slabijeg razvoja bebice)…. usput, sada sam u 36t + 5

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.